Autor Wątek: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika  (Przeczytany 11152 razy)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 24, 2015, 07:18:56 pm »
używam scott backspin taki jak na focie:


Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 24, 2015, 07:25:37 pm »
a chętnie bym się przymierzył z tru balla HBC, niestety nikt w 3miescie nie ma takiego.

http://images.lancasterarchery.com/media/catalog/product/cache/1/image/13db83bec1fbd986744c31150a1b2502/4/5/4530236_1.jpg
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 24, 2015, 08:12:55 pm »
Miałem też scotta backspina strzelałem z pół roku dość dobry spust, ale po kupnie tru balla HT 3 pro, model przed HBC odszedłem od scotta jak dla mnie zdecydowanie lepszy, co ważne spusty te (HBC i HT pro) posiadają mikroregulację księżyca czego nie ma scott backspin i trzeba ustawiać na oko, od to takie porównanie, ale najlepiej przymierzyć bo są różne rozmiary  :)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 24, 2015, 08:23:59 pm »
no ta mikroregulacja to też jeden z argumentów dla których chce HBC albo HT pro.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 24, 2015, 08:37:40 pm »
Wróciłem do nadgarstka ale tu mnie z kolei męczy target panic. Także lipa tu i tu ;)
ja od poniedziałku wcielam tą metodę:
http://www.eastonhunting.com/blog/how-to-deal-with-target-panic
też mnie męczy tp i to już parę lat :) ale trzeba coś zacząc robic bo w końcu zamęczy na amen :/
spust typu bt carter colby też zrywałem jak byłem blisko żółtego, zostaje przy nadgarstku :)

No TP to straszne kurestwo. U mnie objawia się tylko mrożeniem pod żółtym ale na finale PPŁB doszło do tego że często mroziło mnie pod całą tarczą, jakby coś trzymało łuk i uniemożliwiało podniesienie go na żółte. Zero przyjemności z takiego strzelania. Póki co na szczęście ze zrywaniem strzałów nie mam problemów.
ano straszne, mnie też "mrozi" potem szybki ruch w górę i bach! a jak naciągnę łuk i okazuje się że już jestem na żółtym lub zaraz koło to nawet nie wiem kiedy następuje strzał, kompletnie tego nie kontroluję. Podobno podczas "leczenia" lepiej nie strzelac do konkretnych celów a tym bardziej nie uczestniczyc w żadnych zawodach. tą metodę z linka będę próbował ale czy coś z tego będzie?? z bliska to jeszcze pół biedy ale im dalej tym gorzej. Spust BT w niczym nie pomaga.
No chyba  ze mówimy o spustach na rozciąganie, nie miałem takiego ale chętnie bym z takiego cudactwa postrzelał.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 24, 2015, 11:35:58 pm »
Ja też tak mam, pomimo krótkiego stażu. Mrozi mnie pod żółtym.
Na rozgrzewkę strzelam w kartki to na 20-30m jest nieźle, ale im dalej w seriach tym gorzej.
Już myślałem żeby celownik tak przestawić, żeby jednak zbierał trochę wyżej, ale to nie jest metoda.

Pozostaje ćwiczyć.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 25, 2015, 12:24:11 am »
Ćwiczenie w sensie dalsze strzelanie z cyngla do tarczy tu niestety nic nie da... Tylko dedykowane metody na pozbycie się TP (chyba że to masz na myśli pisząc "ćwiczenie") albo przejście na strzelanie nieświadome.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 25, 2015, 09:15:29 am »
Ćwiczenie w sensie dalsze strzelanie z cyngla do tarczy tu niestety nic nie da... Tylko dedykowane metody na pozbycie się TP (chyba że to masz na myśli pisząc "ćwiczenie") albo przejście na strzelanie nieświadome.

Tak, o to chodzi :)
Chociaż widzę, że jak strzelam ze spustu palcowe to wychodzi mi to zdecydowanie lepiej, łatwiej mi utrzymać łuk, łatwiej naciągnąć, itd.
Ta metoda z linka wydaje się ciekawa, ale tak jak pisałem - ja bardzo krótko strzelam, raptem kilka tygodni.
Ale założę osobny wątek o tym, żebyśmy podzielili się różnymi tekstami / filmami na ten temat.

EDIT:
Z racji tego, że popołudniu nie będę mógł iść do klubu, zrobiłem sobie trening w ogródku.
Ale zrobiłem go trochę inaczej.
Pierwsza tura to 6 serii w których jedną strzałę naciągałem 5 razy i odpuszczałem, dopiero za szóstym razem strzelałem w matę.
Jednak za każdym razem starałem się trzymać pin w kartce przez przynajmniej 5 sekund.

Druga tura to 3 serie, w których strzelałem co trzeci i szósty raz.

Trzecia seria była taka sama jak pierwsza, tylko ściągałem i zakładałem strzałę, żeby upodobnić to do zwykłej serii. Również strzelałem za szóstym naciągnięciem.

Czwarta seria była krótka - 6 strzał i sześć strzałów.

Efekt - tylko jedna strzała nie trafiła w kartkę, resztę strzał umieściłem w kartach po każdej serii, co mi się jeszcze nie zdarzyło :)
Ale zauważyłem, że w ostatniej turze, raz za razem, strzelałem już po 3 sekundach, więc tutaj muszę nad tym popracować.
Strzelałem na 20 metrów, z lipkiem bez szkła ze spustu nadgarstkowego, ale wiem, że palcowy lub BT sprawdzą się dużo lepiej.

Pierwsza tura:


Druga tura:


Trzecia tura:

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2015, 01:21:59 pm wysłana przez vellkan »
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 24, 2015, 08:31:45 pm »
a ja tym razem mam pytanie o skręcanie się cięciwy po naciągnięciu, u mnie w spoczynku peep jest prawie pod kątem 90 stopni w prawo, czyli tak jakby stał bokiem do mnie, a nie oczkiem. Pętelka tez nie może być idelanie w pozycji peepa bo jak naciągam to peep by mi się obrócił za bardzo w lewo, więc jest gdzieś kawałek przesunięta w lewo względem położenia peepa. Dopiero w takim układzie po naciągnięciu peep stawia się mniej więcej oczkiem do mnie choć też nie zawsze idealnie, do tego minimalnie inny układ spustu przy kotwiczeniu (bardziej pionowo lub poziomo) powoduje że strzałki lecą albo w lewo albo w prawo. Z tego co widzę to wieszość łuczników ma ustawioną pentelkę dokładnie w lini peepa, a ten stoi zwykle oczkiem do osi łuku, u mnie jakoś to nie wychodzi. Ma ktoś jakiś pomysł na to czemu to się tak skręca ? 
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 24, 2015, 09:08:42 pm »
Czasem tak bywa że peep nie układa się tak jakbyśmy chcieli, ja robię to tak: wkładam łuk do prasy wyjmuję cieciwę np z górnego lub z dolnego bloczka i skręcam lub okręcam ja o pół obrotu i zakładam ją do bloczka,  ściągam z prasy oddaję kilka strzał i sprawdzam jak się peep układa i tak długo to reguluję aż do skutku regulację robię od strony górnego albo dolnego bloczka. Jak peep jest już tak jak powinien to wtedy popuszczam pętelkę i zaciągam ją tak, żeby była w osi z peepem.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 24, 2015, 09:15:47 pm »
to to wiem, tylko nie w tym problem. Kłopot w tym, że u mnie po naciągnięciu łuku cięciwa się obraca w lewo, więc gdybym miał peep i pętelke w prawidłowej pozycji czyli w osi łuku, to po naciągnięciu by mi się to obróciło bokiem i wtedy przez peepa sobie nie popatrzę. Pytanie dlaczego ta cięciwa mi się obraca? 
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 25, 2015, 05:40:34 pm »
Jeżeli po naciągnięciu, albo w momencie naciągania cięciwa z peepem się obraca, to na 95 procent jest to wina cięciwy, prawdopodobnie jest źle wykonana :(
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 25, 2015, 05:48:43 pm »
hmm myślę, że cięciwa jest raczej OK robił ją Arek Dżondro, poprzednią robił Jaco i też się obracała i jakoś nie sądzę zeby zrobili złe cięciwy. Może to kwestia solocama ?
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 25, 2015, 05:57:53 pm »
To są tylko moje przypuszczenia, jeżeli pętelka jest zaciągnięta na cięciwie mocno, to w momencie napinania łuku nie może się skręcać cięciwa pomiędzy pętelka a górnym bloczkiem, tak to rozumiem, że tak się u Ciebie dzieje, chyba że źle coś jarzę.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Spusty rotacyjne, wrażenia, wyniki, technika
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 25, 2015, 06:00:19 pm »
mniej więcej, tyle że u góry nie ma bloczka. Bedzie okazja to skręcimy krótki filmik. Tu się kolega skupił bardziej na samym spuście, ale jak się przyjrzeć to też widać jak peep się obraca przy naciaganiu, a pętelka nie jest w osi peepa tylko gdzies pomiędzy osią łuku, a peepem.

https://www.youtube.com/watch?v=53mHkvHPRQk&feature=youtu.be
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2015, 06:06:19 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One