Autor Wątek: Mata WildCUBE - opinie  (Przeczytany 19708 razy)

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 08, 2015, 09:25:37 am »
Artz po co Ci mata. Kup sam insert 19cm skoro się nigdy nie mylisz. I w sumie po co kupować całe tarcze. Samo żółte weź zamów i strzelaj tak na 50m. Ciekawe ile strzał zgubisz. Dziwne pytania zadajesz...
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

Artz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 08, 2015, 11:29:07 am »
Artz po co Ci mata. Kup sam insert 19cm skoro się nigdy nie mylisz. I w sumie po co kupować całe tarcze. Samo żółte weź zamów i strzelaj tak na 50m. Ciekawe ile strzał zgubisz. Dziwne pytania zadajesz...

Mam matę jeśli dobrze pamiętam 40x40cm, i nigdy jeszcze strzała nie poleciała poza nią, strzelam na 50m. Prawda że na 6 strzałów 5 wejdzie w insert, ale ta 6 nigdy nie poleci dalej niż 20cm od niego.

Oczywiście, gdybym wiedział że strzała która mimo wszystko nie trafi w matę, poleci daleko, używamłbym większej maty, lub siatki, jednak ukształtowanie terenu sprawia, że strzała wbije się 15m dalej w ziemię. Prewencyjnie golę trwawę na 5cm.
Bowtech Carbon Icon 70#
Ripcord Code Red
G5 OPTIX LE 5 Pin
Octane Balance X 7-11"

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 28, 2018, 03:21:17 pm »
Koledzy odświeżam ten temat,bo szukam kontaktu z właścicielem firmy WildGear. Niestety adres mailowy na który wcześniej pisałem ,teraz jest nieaktywny.
Miałem gdzieś telefon,ale niestety musiałem usunąć go nieopatrznie.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 29, 2018, 08:00:04 pm »
Koledzy naprawdę nikt nie ma zapisanego numeru do firmy WildGear ? Wygląda na to,że będę musiał kupić nową matę,bo chyba właściciel WildGear ją rozwiązał.
Tak to jest,że człowiek chce zaoszczędzić kasę i kupuje w jakieś małej firmie,która się szybko zamyka i zostaje się z ręką w nocniku.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Munin

  • Gość
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 29, 2018, 08:41:43 pm »
Napisz do Dobiesława maila przez forum może się odezwie. Z tego co pamiętam to miał konto na o2 wildgear[at]o2.pl czy jakoś tak.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 29, 2018, 09:52:48 pm »
Napisałem,ale odrzuca mi maila. Tak jakby adres nie był juz aktywny.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Munin

  • Gość
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 29, 2018, 11:07:44 pm »
A pm na forum?
Według skryptu był wczoraj wieczorem na forum.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 30, 2018, 09:57:38 am »
Tak, tak Kolega już się do mnie odezwał i niestety produkcja tych mat oraz insertów została zakończona .
No i zostałem bez maty.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 30, 2018, 10:23:35 am »
@sipap248 Jeśli masz troche czasu to możesz sam zrobić matę :D ja swoją wykonałem w około 2h za 30zł. 4m deski o grubości 2cm(grubszej nie ma sensu) garść wkrętów, troche gwoździ oraz takie worki bigbag(ja miałem takie po nawozach rolniczych, wzmacniane od wewnątrz folią żeby zawoartość nie zamiękła ale zwykłe też sie nadają). Z desek zbiłem skrzynie, dno zrobiłem z worka przybitego na gwoździki do boków(wygodniej było by na zszywki ale nie miałem takich narzędzi), następnie worki i ta folia do środka i na wierzchu znów worek przybity do boków. Mata wytzymała cały sezon stadionowy, teraz halowo to 4h treningu przetrwała bez problemu(strzelania z rur na 18m bez przewieszania tarczy strzałki nie przechodziły na wylot). Jedyny jej problem jest taki że tarcze ciężko przyczepić bo na te zwykłe plastikowe gwoździe nie da rady, ale ja rozwiązałem to przy pomocy przeźroczystego strerchu którym mocuje tarcze. Mata ma same plusy, można ją samemu przenosić bo jest dość lekka, wytrzymała no i tania.
https://zapodaj.net/1ebb4161b5a8a.jpg.html
https://zapodaj.net/9cf50822b4654.jpg.html

« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2018, 10:34:34 am wysłana przez chojnas44 »
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 30, 2018, 10:26:45 am »
A do tych kostek wildcube nie beda pasowaly inserty z hma? Zawsze to jakaś alternatywa.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 30, 2018, 11:32:31 am »
Cześć,
jestem jestem, dzisiaj wszystkim odpisywałem; mail też jest aktywny, przepraszam, że tak długo to trwało (ferie zimowe).

Tak, niestety zamknęliśmy działalność, ale nie tak szybko, nie od razu i nie bez ostrzeżenia. Zaczynaliśmy pod koniec 2014 roku, od tego czasu produkcja szła w grubych setkach sztuk najpierw dla nas, a przez chwilę za granicę; dopiero jesienią 2016 roku znalazła się na stronie informacja o zakończeniu sprzedaży detalicznej samych mat, ale aż do samego końca 2017 były utrzymane wszelkie gwarancje, regeneracja i sprzedaż nowych insertów. Same maty jakoś się specjalnie klientom nie psuły, nie zużywały, według większości były dobre, więc nasz rynek się nasycił, kto miał kupić, ten kupił, i sprzedaż zmalała na tyle, że na nasz rynek nawet nie opłacało się ich dalej produkować, przechowywać, przygotowywać materiałów, utrzymywać sprzętu (już nie mówię o zatrudnianiu ludzi). Dlatego od nowego roku zakończyliśmy działalność w tym zakresie całkowicie.

Dla nas, w szczególności dla mnie, to była działalność dodatkowa, marginalna, hobbystyczna. Miałem możliwości i wiedzę, jak to zrobić dobrze, to zrobiłem, bo wtedy nie było niczego sensownego (taniego i polskiego), w co mógłbym strzelać ze znajomymi z mocnych bloczków strzałami z grotami myśliwskimi. Ludziom się spodobało, to dopracowałem wszystko, rozszerzyliśmy działalność i zaczęliśmy produkcję "na całego". Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu łuczników za bardzo nie przybywa, a naszych mat na rynku (nawet wtórnym) jest sporo, więc utrzymanie całego przedsięwzięcia zaczęło stawać się coraz większym balastem. Za granicę, tak na prawdę, nigdy nie chciałem produkować, a nasz rynek bardzo się pozmieniał (skurczył/nasycił...), więc stało się jak się stało i przykro mi bardzo.

Nikt nie zostaje "z ręką w nocniku" z powodu zamknięcia przez nas działalności :-) Może nas już nie będzie, ale zostaje na rynku nasza konkurencja, np. PM Target (która zaczęła jakiś czas temu produkować takie same z wyglądu maty). Może produkują z czegoś innego, inną technologią, nie wiem, jak z jakością, wytrzymałością itd., ale niektóre wyglądają "bardzo podobnie" do naszych, i nie sądzę, żeby były masakrycznie gorsze (kto wie, może są lepsze? może za jakiś czas, gdy się moje prywatne zapasy skończą, sam u nich kupię?). Trzeba zapytać, czy mają w ofercie inserty o średnicy 20cm i grubości 25, i może mają; jeśli nie mają, to poprosić, może zaczną robić - mieliby za jakiś czas trochę ruchu z ich sprzedażą, gdy nasze zaczną się ludziom zużywać. Zresztą, zobaczcie sami na ich stronie np. matę łuczniczą mocną z pięcioma insertami, albo małą kostkę z jednym insertem - nie przypomina Wam to czegoś? - czyli jest kontynuacja :-) W dodatku te małe 45x45x20 są tańsze i lżejsze, niż były u nas (może dlatego, że u nas były 5cm grubsze, nie wiem).
Firma HMA - też swojego czasu mocno się męczyli z insertami, żeby zrobić podobnie wytrzymałe, jak nasze, i może w końcu zrobili (nie wiem, dawno w ich inserty nie strzelałem, ale w opisie widzę, że już kombinują z technologiami, podciśnieniem, czyli kiedyś może, może...). Jest jeszcze jakaś mała nowa firma, też ma bardzo dobre materiały (strzelałem w ich figury na pikniku łuczniczym w Niezgodzie, może ktoś był i kojarzy, bo niestety nie pamiętam teraz jej nazwy). Może jeszcze jakieś firmy są i robią dobrą robotę, tylko o nich nie wiem.
Nie patentowaliśmy żadnych kształtów, wymiarów (ba, nawet opracowywane na swój użytek specjalnie do regeneracji insertów łuczniczych "w polu" receptury materiałów zostawiłem w sporej polskiej firmie chemicznej do dowolnego dysponowania; co prawda, nawet najlepsze materiały bez specyficznej technologii produkcji to tylko połowa "sukcesu", ale to zawsze coś), bo nikt nie ma wyłączności na "kostki i walce". Prawdopodobnie wystarczy poprosić któregoś z producentów mat łuczniczych, a zaczną produkować "poszukiwany produkt" - ja się na pewno nie "obrażę", jeśli ktoś zacznie produkować inserty idealnie na wymiar naszych mat (mat WildGear z insertami 20x25 poszły grube setki i kiedyś muszą się w nich zużyć inserty, bo nic nie jest wieczne, i z czasem to się może opłacić; co prawda nasze inserty miały jeszcze przewężenie ograniczające wysuwanie się z maty przy wyciąganiu strzał, ale to szczegóły). Może pamiętacie, kiedyś ktoś pytał, chyba Sebastian, czy wyprodukowałbym cel Puta, bo "fajnie by było" - nam się to w ogóle nie kalkulowało, ale widzę, że PM Target podjął się i ma w ofercie, i każdy jest zadowolony. To, że nam się przestało opłacać, przestaliśmy produkować, nie znaczy, że ktoś nie przejmie pałeczki i nie będzie robił dalej tego samego, czegoś podobnego, a może jeszcze lepszego, ale "kompatybilnego" z tym, co już jest. Jest i będzie w co strzelać, nie ma pustki na rynku dobrych, polskich mat łuczniczych, nikt nie został i - w co mocno wierzę - nie zostanie z ręką w nocniku kupując w polskich małych firmach :-)

W każdym bądź razie, dziękuję wszystkim, którzy kupowali nasze produkty za zaufanie i zakupy. Dzięki tej działalności miałem okazję poznać bardzo ciekawych ludzi, łuczników z całej Polski... to była niezła przygoda i przyjemność :-) Mam nadzieję, że maty jeszcze długo posłużą. Tymczasem, do zobaczenia kiedyś gdzieś na zawodach łuczniczych :-)

P.S. Nawet nie zdążyłem opublikować tego postu, a już pojawiły się nowe wpisy, że ludzie kombinują z zamiennikami - dobrze :-D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2018, 11:46:20 am wysłana przez DeK »

Munin

  • Gość
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 30, 2018, 12:40:59 pm »
DobeK, dzięki za informację.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 09, 2018, 06:49:30 pm »
Nie chce zakładać nowego tematu, wiec pytam się w tym temacie. Chodzi o toczy strzelając do maty pilśniowej Nałęczu strzały posmarować tym olejem, który ułatwia wyciąganie? Czy to dotyczy tylko mat piankowych a w pilśni , strzały się będą mocno brudzić i wcale lżej nie wychodzić ?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 12, 2018, 09:31:55 am »
Chodzi o toczy strzelając do maty pilśniowej strzały posmarować tym olejem, który ułatwia wyciąganie?

Z pilśni też łatwiej strzały wychodzą jak się posmaruje :).
Tylko, że ja smarowałem silikonowym, który wysycha.
Pilśnia mniej się wtedy klei, a nawet jeśli już się przyklei, to łatwiej ją zeskrobać.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.