Autor Wątek: Mata WildCUBE - opinie  (Przeczytany 19709 razy)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 20, 2015, 01:59:28 pm »
generalnie w dupie mam tą HMA na dłuższą metę xD, pytanie czy da się to w ogóle tuningować i czy ma to jakikolwiek sens.


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 20, 2015, 02:03:47 pm »
Nie wiem w jakim stanie jest ta z HMA, a sens jest taki, że jest lekka i o ile strzałki nie przelatują na wylot (poza miejscami na te inserty) to myślę, że warto.

Bo taka mata wildcube 80x80 to wychodzi że prawie 40 kg by ważyła, choć silny chłop z Ciebie to i możesz ponosić  8)
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 20, 2015, 03:59:56 pm »
Dokładnie, to byłoby za ciężkie. Można każdy rozmiar/kształt zrobić, ale... już ta 50x50x25 z jednym insertem to trochę ponad 10kg i mimo pasów do przenoszenia, ramię urywa. Inserty są ciężkie (te sportowe cięższe od broadhedowych, około 2,5kg). Robię takie maty z pięcioma insertami, to przy wymiarze 50x50 waga wzrasta z tych 10 do ponad 16 i... szczerze odradzam, jeśli ma to ktoś nosić (kanciaste, ciężkie... ramię urywa, o nogi się obija). To co Marek pisze ma sens: wyciąć w HMA otwory na inserty 19, wpakować ich ile się chce, i będzie dość mobilne, ale też trwałe (no i tanie). Czasami "nadlewam" klientom tę dziurę i uzupełniam środek, żeby się insert trzymał, żeby wszystko ładnie przylegało i strzały w okolicach insertu nie przelatywały na wylot, ale jeśli mata nie jest mocno poszatkowana, to wystarczy wyciąć nożem otwór, mniejszy o jakieś 5mm i wcisnąć insert (nawet kleić nie trzeba, w razie czego można "dopchać" folią stretch lub nawet pianką budowlaną psiknąć po wepchnięciu). Tuningować te maty HMA i inne podobne polietylenowe się da, jak najbardziej! O ile tylko na pył nie są posiekane i trzymają się jeszcze w miarę, to się da - można je wykorzystać na wiele sposobów, np. jako ramę do lepszych insertów, strzałochwyty itp. (możliwości jest wiele, nie warto wyrzucać, bo można nawet na takiej już mocno "niepewnej" wieszać matę 40x40 z insertem - duża mata będzie strzałochwytem, stojakiem; jest takie zdjęcie w galerii, gdzie na macie pilśniowej wisi kostka do broadheadów, bo w pilśnię z broadheadów strzelać to bez sensu - coś na takiej zasadzie).
Inserty teraz robię tylko w dwóch rozmiarach, które przez ostatnie miesiące były najczęściej zamawiane (16 i 19). Staram się też nie być chamski i nie robić "podróbek" czy "uzupełnień" do cudzych systemów. Poza tym, nawet w dużych insertach wystrzelane dziury nie są prawie nigdy większe niż 20cm - środek jest przestrzelony, a reszta nawet dużego insertu, w miarę cała, ale co z tego, skoro już się nie da sensownie strzelać ani tarczy powiesić. Obecnie nawet zastanawiam się, czy nie ograniczać sprzedaży tych 16cm, bo częściej później trafiają do mnie maty do regeneracji z lekko postrzępionymi otworami pod insert (na treningach nie wszyscy mają skupienia takie, że się mieszczą w insercie o średnicy 16cm...). Z kolei to 19 cm, to ani dużo, ani mało - zazwyczaj przynajmniej cały jest "wykorzystany", nie szkoda wymieniać (tak na marginesie, to też średnica, w którą należy się wstrzelić na egzaminie EBEP, więc myśliwi/przyszli myśliwi często zamawiają po prostu 19cm bez naniesionych celów). Łukasz, jeśli masz dobre skupienia, to ja bym wziął tylko inserty, wyciął w HMA dziury, wcisnął je i tyle... po co przepłacać, kupować kolejne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2015, 04:04:07 pm wysłana przez DeK »

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 20, 2015, 04:22:06 pm »
nie no o skupienie na hali się nie martwię kompletnie i te 16cm są za duże nawet, BARDZOOO Żadko coś poza żółte wypada z tarczy halowej gdzie dziewiątka ma o ile dobrze pamiętam 8cm, więc tak naprawdę to i 10cm inserty by mi starczyły ;) ale po 16 można bardziej pojeździć :).


Co do wycinania to sam nie mam zamiaru tego robić, bo i nie mam czym i nie mam jak i pewnie spierd... bym to i tyle by wyszło ;), powiedz mi ( może być na PW ) jaki był by koszt tuningu takiej maty z wycięciem na 6 insertów ( 2 rzędy z góry do dołu ) nie chce na więcej bo te ścianki mogły by być ciut cienkie ścianki, chyba, że zrobić by mniejsze inserty takie np 12cm to wtedy można by i 9 wpakować, a i tak strzelam w sumie sam więc te 6szt dla mnie samego to AŻ nadto. Mata jest postrzelana trochę więc tak formalnie można by te miejsca mocniej przestrzelane jakoś uzupełnić wlać w środek trochę tego ustrojstwa ( chyba nawet by trzeba było ) przed wycinaniem, żeby miało to ręce i nogi.

Podeślij mi proszę jakaś wycenę mata to ta 80x80 HMA strong.

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 21, 2015, 09:57:57 am »
Łukasz, główny koszt przeróbki to przede wszystkim cena insertów (110zł insert 16, 140zł 19) + trochę materiału na ewentualne uzupełnienie ubytków (na całą matę niezbyt zużytą zazwyczaj przy wmontowywaniu insertów wychodzi mniej więcej tyle, co na insert 19, czasami minimalnie więcej jeśli jest środek mocno skruszony i mata trzyma się tylko na obudowie, ale bardzo sporadycznie wychodzi więcej niż 200-250) + około 50zł cała robota w tym przypadku. Do tego przesyłka w dwie strony, chyba że jesteś z Wrocławia, okolic, albo będziesz np. na zawodach we Włocławku, albo mieszkasz np. gdzieś na trasie Wrocław-Włocławek :-)
Skoro już o kosztach mowa - największy koszt to inserty. Tak w ogóle, to całą resztę można zrobić samemu domowym sposobem, do czego zachęcam, bo oszczędza się czas, kasę na przesyłki... - Łukasz, trudno spier... :-) W przypadku mat HMA, Eleven i kilku innych (generalnie tych "lekkich" mat) do wycięcia dziury pod insert wystarczy duży nóż kuchenny: stawiasz na niej insert, odrysowujesz kółko i później wystarczy tylko wyciąć środek (acha, wycinać należy nie dokładnie po odrysowanym kółku, tylko około 5-10mm wewnątrz, żeby było "ciasno"; ciąć nożem nie pionowo, tylko pochylonym lekko do wewnątrz - wtedy nawet jeśli równo za pierwszym razem nie wyjdzie, to będzie co najwyżej "za ciasno" i wtedy łatwiej podrównać), wepchnąć na siłę insert (inserty WildGear mają przewężenie od frontu, więc wpychasz je od tyłu maty i raczej się nie wysuwają później przy wyciąganiu strzał). Gdyby wypadał insert, bo np. okaże się, że materiał w macie jest mocno skruszony i się po prostu wysypuje z dziury, to domowym sposobem: wystarczy zmiąć folię stretch i poupychać do środka (to generalnie podobny materiał, co w matach HMA, polietylen, po zmięciu tak samo działa) lub po wciśnięciu insertu wziąć zwykłą piankę budowlaną, wepchnąć wężyk i nieco wtrysnąć na około (pianka budowlana się kruszy, nie nadaje się na maty, ale w nią nie będziemy przecież strzelać, od tego będą inserty, ona będzie tylko "klejem" do fragmentów maty w środku i "obudową" insertu). Gdybyśmy używali pianki, to insert dobrze jest owinąć cienką folią stretch - wtedy po uzupełnieniu insert będzie nam ładnie wychodził, łatwiej będzie go wymieniać itd. Co robimy inaczej regenerując matę w zakładzie? Wycinać się wycina podobnie, chociaż nie nożem kuchennym, tutaj trudno coś innego wymyślić (nie ma "laserów", "robotów" itp.), do niektórych są szablony, ale na to samo wychodzi; usuwamy cały luźny materiał, wszystko co wypada i uzupełniamy braki wszędzie tam, gdzie jest ryzyko przejścia strzały (tutaj jest najwięcej różnic: materiały, technologia...). Ale jeśli braków nie ma, to nie ma sensu tego komukolwiek zlecać, łatwiej/taniej/szybciej zrobić samemu. Łukasz, mimo wszystko, w razie czego, jakby co, to zapraszam :-) Napisz maila, to się konkretnie umówimy, co i jak.
Pozdrawiam,
D.

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 21, 2015, 11:17:40 am »
A we Włocławku będzie możliwość pomacać taką matę?
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 21, 2015, 02:37:56 pm »
Kolega DeK przecież pisał w tym temacie,że będzie we Włocławku i będzie można tam pomacać produkowane przez niego maty.
Ja jestem po pierwszym dniu testowania. Oddałem koło 100 strzałów-nie wszystkie w insert(słaby dzień i testowanie szkiełek w celowniku). Ja zdjąłem tarczę to na insercie były małe ślady po strzałach,po paru godzinach one zniknęły :o i insert wyglada jakbym do niego nie strzelał. Nie wiem jak to jest zrobione, ale przestrzeliny jakos się zabliźniły. Super sprawa to to,że strzały daje się spokojnie wyjmować ręką. Gumo- pa,pa. Tak jak obiecywał producent.
Mata rzeczywiście jest ciężka i nawet z tymi fajnymi nosidełkami czuć jej wagę podczas przenoszenia.
Tak więc na razie same plusy,jestem zadowolony i jutro kolejny dzień testów.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 21, 2015, 05:14:45 pm »
Hulk - mam zawsze swoją w samochodzie, więc jak się spotkamy, to sobie po prostu popykamy do niej.

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 21, 2015, 05:15:58 pm »
Podaj mi lepiej ile będzie kosztować 60x60 lub 80x80 z jednym insertem 19, to może mi zdążysz taką przywieźć na zawody :)
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 21, 2015, 05:20:22 pm »
nie uradzisz tego grubasie :P, kup se jakaś 40x40 i powieś na środek swojej pilśni ;)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 21, 2015, 05:21:49 pm »
Ciebie uradzę jedną ręką, to i tarcze uradzę :P
Ile to miałoby ważyć?
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 24, 2015, 08:28:46 am »
no właśnie ze 40-50kg ;)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 24, 2015, 10:45:59 am »
Hulk, zanosi się na to, że będę miał i tę najmniejszą swoją, i tę 50x50 we Włocławku dla kolegi, to sobie zobaczysz i porównasz, czy jest w ogóle co myśleć o wielkiej.

Munin

  • Gość
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 24, 2015, 11:05:12 am »
DeK powiedz mi proszę czy jesteś w stanie zrobić matę w kształcie tradycyjnego celu tureckiego Puta?
Jej wymiar to 110 cm wysokości na 77-80 szerokości i grubości 10-15 cm.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2015, 11:07:36 am wysłana przez Munin »

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 24, 2015, 11:15:34 am »
OK wyślij mi na PW jakiś namiar na siebie, co byśmy się nie szukali za długo, bo tu jeszcze będzie trzeba turniej wygrać  hehe ;)
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL