Autor Wątek: Mata WildCUBE - opinie  (Przeczytany 19711 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 09, 2015, 12:29:07 am »
Zamówiłem matę WildCube. Zobaczymy jak się będzie sprawować. Do zakupu przekonał mnie świetny kontakt z producentem tej maty, cierpliwie odpowiadał na moje pytania. Oczywiście pozytywne opinie Kolegów tez miały znaczenie.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 11, 2015, 10:59:25 am »
Też ze spokojnym sumieniem mogę polecić. Ostatnio Dobek zregenerował wystrzelaną matę (produkcji firmy ze Świebodzic) na mojej strzelnicy. Strzały wychodzą z masy jakby były naoliwione - lekko i przyjemnie.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Artz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 12, 2015, 08:56:49 am »
Ja też zamawiam po powrocie z urlopu.

Kontakt ze sprzedawcą - wzorowy.

Jakie rozmiary zamawiacie?
Bowtech Carbon Icon 70#
Ripcord Code Red
G5 OPTIX LE 5 Pin
Octane Balance X 7-11"

Sztygarro

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 12, 2015, 04:06:28 pm »
No Panowie czekam na jakieś recenzję tej maty. Może ktoś doda jakiś filmik. Coś chcę kupić ale jeszcze nie wiem co, kusi ten serwis - moim zdaniem.
1.PSE SUPRA EXT LH
-Shibuya Ultima Cpx LH
-Spot Hogg Edge LH
-Peep Sight Arc Systeme
-Carter Chocolate Addiction
-Easton: CARBON ONE 410/
                X7 ECLIPSE 2314
-Plano Protector 1111
2.MATHEWS CRAZE hunting LH

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 16, 2015, 07:27:05 pm »
Sory SIPAP że nie pisałem na forum ale wczasowałem, przez ten czas rypsłem do inserta Dobka jakieś 8 tysi strałów trochę ją nadwyrężyłem bo strzelałem z różnych pozycji co bardziej zużywa insert ( różne kąty trochę ją wyłupały ) Ale jeśli chodzi o zadaniowość to na dobrą sprawę można do tej tarczy strzelać, można posiedzieć całkiem wygodnie na rybkach, ciepło w dupsko i mięciutko :) u mnie ma swoje honorowe miejsce w bagażniku i nikomu z rodziny nawet nie przychodzi do głowy żeby ją wyjąć, jest jak koło zapasowe - niezbędna, ostatnio robiła za stolik śniadaniowy, myślę że możliwości jest wiele :P Po za tym polecam Dobiesława bo to naprawdę zaangażowany człowiek w kwestie łucznictwa i takich ludzi warto wspierać.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 16, 2015, 11:10:26 pm »
A może wrzucicie jakieś foty po jakiejś większej ilości oddanych strzałów do tych tarcz, żeby zobaczyć naocznie jak to się sprawdza??
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 19, 2015, 08:30:25 pm »
Witam,
to mój pierwszy post na tym forum, więc witam serdecznie wszystkich :-)

Hulk, pytasz o fotki używanych mat. Są na stronie: http://wildgear.pl/galeria/trwalosc/

Zdjęcia to zdjęcia... Najlepiej sobie po prostu postrzelać w te maty, bo zdjęcia nie oddadzą ich wytrzymałości czy łatwości wyciągania strzał.

Pozdrawiam,
D.


HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 20, 2015, 08:44:20 am »
Fajnie to wygląda, ale dopiero zauważyłem, że max 50x50, a ja szukam 80, więc odpada.
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 20, 2015, 09:01:00 am »
z tego co wiem, to chyba mogą zrobić rozmiar maty wedle indywidulanego zamówienia wiec i pewnie 80x80, w środku i tak jest insert. Pytanie do czego ma ta mata służyć ? jako tarczówka na 50m ? Jeśli tak to wszystkie te inserty mają jedną wadę, że sie wykruszają i pomimo, że nadal wyłapują dobrze strzały to z frontu taki insert jest mocno poszarpany, a przypięcie na takiej dziurze tarczy powoduje, że strzała ją rozrywa zamiast dziurkować.

Do tej pory miałem tylko inserty z HMA i taka ich wada niestety. kostka Rineharta ma jakiś inny skład i jest zdecydowanie mniej krucha. Tych insertów z wildcube nie miałem w rękach więc ciężko powiedzieć do czego im bliżej czy do np. hma, eleven czy do Rineharta.

a tu masz maty od HMA, są i 80cm i wieksze z opcją insertów ale inserty po iluś tam strzałach się kruszą, choć na początku sprawiają dobre wrażenie.

http://www.hma.com.pl/pl/sklep.html

jeśli te wildcube to jest taka pianka jak rinehart to byłaby tp zdecydowanie najlepsza opcja.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 20, 2015, 10:48:06 am »
Te maty są według opinii użytkowników duuużo lepsze od mat HMA. Ja wczoraj swoją otrzymałem. Mimo urlopu producent w 100% wywiązał się z terminie. Podkreślam jeszcze raz swietny kontakt z producentem. Dla mnie to ważna sprawa,ze mogę pewne sprawy wyjaśnic od ręki.
Co do samej maty to wygląda znakomicie,bardzo podoba mi się pewne zamocowanie pasów do przenoszenia. Dzis wypróbuje strzelecko i zobaczymy czy ta mata zagości u mnie na dłuższy czas.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 20, 2015, 11:05:20 am »
Witam ponownie,
Rinehart jest nieco bliżej WildGear. W WildGear są teraz dwa rodzaje insertów: do broadheadów i grotów sportowych. Tam na kilku zdjęciach jest insert sportowy i nawet ten maksymalnie "uciemiężony", ale użytkowany zgodnie z przeznaczeniem, nie wykruszył się głęboko, dalej widać na nim naniesione cele, a przypiętą tarczę papierową "dziurkujesz", nie rozrywasz. W zasadzie to te sportowe prawie w ogóle się nie wykruszają (w porównaniu do "żółtych serów" HMA czy Rineharta), chyba że już "wycinasz" kawałki strzelając co trochę pod innym kątem, wyrywasz podczas wyciągania strzały (strzały ze źle dopasowanym grotem/insertem, który ma większą średnicę niż promień) albo strzelasz sklepanymi o kamienie, tępymi grotami (działającymi jak mini tłuczki do ziemniaków). Natomiast inserty do broadheadów łatwiej się wykruszają przy strzelaniu w nie grotami sportowymi (czyli gdy są użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem, ale i tak wtedy kruszą się słabiej niż Rinehart), ubijają się w środku, a później wyrywają; gdy strzelasz w nie z broadheadów, to nie ma większego niż w Rineharcie czy czymkolwiek innym problemu z wykruszaniem (szczególnie jeśli strzelasz pod jednym kątem, a wyciągany broadhead jest "dwustronnie" ostrzony i nie haczy podczas wyciągania), chociaż to logiczne, że broadheady tną (taka ich rola), a z czasem wycinają kawałki - na to się nic nie poradzi.
Najlepiej samemu się przekonać; jeśli ktoś jest z Wrocławia, okolic, umówić się, przyjść, postrzelać, zobaczyć te ze zdjęć na stronie, podłubać gwoździem, nożem, czym kto chce...
Teoretycznie możliwa jest do zrobienia każda wielkość maty, tylko trzeba brać pod uwagę jej wagę, cenę, sens... Głównie z powodu wagi i ceny największe jakie są w stałej ofercie to 50x50 (ludzie głównie kupują je nie na strzelnice stacjonarne, tylko noszą, więc te 10 kg, to jeszcze da się nosić... najczęściej teraz idą 40x40, bo w bagażniku nie zajmują miejsca, a mieści się na niej tarcza FITA). Hulk, jeśli chcesz większą, stacjonarnie, to już bardziej opłaca się kupić byle jaką, byle wielką i grubą (nawet nie na inserty) z HMA, Elevena, jakiegoś "no name", postrzelać w nią trochę, a później wyciąć w niej dziurę/dziury na inserty, i kupować tylko dobre inserty. Tak też wiele osób robi, gdy już przestrzeli matę HMA - wycina środek i wciska tam albo całe maty WildGear (małe kostki 40x40 z insertami 19), albo tylko inserty (często strzępki w środku przestrzelonego HMA jeszcze na tyle się trzymają, że nawet regenerować nie trzeba ani niczym kleić, tylko wyciąć nożem kształt maty/insertu i wcisnąć). Przy okazji, w razie czego, można sobie taką kosteczkę 40x40 wyciągnąć od czasu do czasu by wrzucić ją do bagażnika i śmignąć postrzelać gdzieś na pola, do lasu - takie 2 w 1... i łatwiej w razie czego regenerować, wymieniać elementy, wychodzi taniej.
Acha, wiem to, bo tak w ogóle, to oprócz tego, że ciągle w nie strzelam, to ja produkuję te maty i inserty :-) Od razu piszę: nie będę zachęcał do ich zakupu, "agitował", niech każdy wybiera sam, ale w miarę możliwości postaram się odpowiadać czy rozwiewać wątpliwości... najlepiej jest samemu postrzelać i się przekonać, czasami nawet lepiej zacząć od czegoś innego, innych producentów, żeby później poczuć różnicę. A tak w ogóle, to dzięki za pozytywne oceny użytkowników moich produktów :-) ... ale w razie czego, to konstruktywna krytyka i wszelkie sugestie jak zwykle mile widziane.
Pozdrawiam,
D.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 20, 2015, 11:24:57 am »
Zachęcaj zachęcaj, bardzo brakowało na naszym rynku kogoś kto by zrobiłe dobre inserty i świetnie, że w końcu komuś się t udało.

Ja cwiczyłem do tej pory dwa produkty rodzime czyli te z HMA (krusza się) i jeszcze od Lucjana Sochy (ten insert podobny do HMA ale ciut gorszy).

Póki co kostka rineharta u mnie służy, ale nad wildcube 40x40 się mocno zastanawiam (moze jak sezon halowy ruszy)
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 20, 2015, 12:21:42 pm »
Marku, dziękuję za dobre słowo... ale najpierw musisz chyba wypróbować, żeby powiedzieć, czy się udało, czy nie udało? - a nóż się nie udało, i co? :-D Każdy ma swoje zdanie, doświadczenia... szanuję to, dlatego jakoś specjalnie "reklamy nie ma", nie namawiam (ludzie sami się namawiają hehehe)... i dobrze mi z tym :-)
Żarty żartami, ale poważniej: każdy producent robi na swój sposób "dobre" maty, one są po prostu według mnie do nieco innych zastosowań, warunków itd. Na rynku są maty niewypały, totalne gnioty, niektóre nawet niebezpieczne, ale gdy się dłużej nad nimi zastanowimy... np. te maty HMA czy Eleven z polietylenowych skrawków (bez insertów) - całkiem fajne na festyny (duże, lekkie, miękkie - każdy dzieciak trafia, strzały się nie odbijają), ale do broadheadów mechanicznych też mogą być dobre (jeśli dobrze się dobierze siłę łuku/grubość maty, to strzała przechodzi grotem na wylot, "parkuje" w połowie, grot odkręcamy z drugiej strony, strzałę wyciągamy, super... - z moich się tak nie da, bo się ich nie przestrzeli, a coraz więcej osób ma mocno "pokręcone" mechaniczne broadheady, i nawet "treningowymi" ciężko postrzelać, bo wyciąganie może być trudne...). Dlatego nie ma u mnie "sklepu" samoobsługowego, proszę przy zamawianiu o indywidualny kontakt, bo wtedy jest szansa lepszego dobrania maty, i zazwyczaj udaje się dobrać, a czasami rezygnuję ze sprzedaży, bo wiem, że co innego będzie lepsze (w ten sposób unikam zwrotów, pretensji, niezadowolenia... i wszyscy są "szczęśliwi"). Każdy producent robi maty nieco inne, z nieco innych materiałów, a nawet jeśli ze zbliżonych, to w innej technologii - wychodzą inne. W każdym bądź razie: w końcu jest coraz większy wybór, można dobrać sobie matę idealną do swoich potrzeb, preferencji.
Marku, w przestrzeloną kostkę Rineharta też można wcisnąć insert WildGear (nawet bez regeneracji), nie wyrzucaj jej.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 20, 2015, 01:43:35 pm »
hmmmm :)


Też mnie to zaciekawiło :), jesteś w stanie zrobić KAŻDEGO rozmiaru insert i matę pod nie ??, chodzi mi po głowie coś na halę, kupiłem HMA GOŁĄ bez insertów bo ta z insertami nie dość ze jest MOCNO za droga to jeszcze te inserty można sobie w ... wsadzić :)

interesowała by mnie mata 80x80 grubość taka jak powinna być do łuku 60# - 320FPS pod halowe strzały albo carbon albo alu nie wiem jeszcze,

W prawdzie moja HMA jeszcze Żyje bo oszczędzałem ją i precyzyjnie jeździłem tarczą góra dół prawo lewo, więc jeszcze w sumie pociągnie sporo, ale tak czy siak temat mi się podoba. Jeszcze pytanie jaka waga byla by takiej maty bo u mnie to musi być mobilne, nie MOCNO ale jednak trochę tak bo trzeba to na szafę w przychodni wrzucić która ma jakies 220cm :), jak i ją zdjąć z niej zdjąć :)



pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Mata WildCUBE - opinie
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 20, 2015, 01:55:41 pm »
Łukasz to nie lepiej do tej maty hma 3 inserty zamówić i je po boku zamontować ? albo nawet matę do tuningu podesłać ? ty walisz bardzo precyzyjnie to generalnie wszystko wpadałoby w inserty, a plus tych mat to wlasnie niska waga. Ja taką podobną mam ze starymi insertami (9 sztuk od hma, z czego środkowy to ten ich duży) i nadal to jest mobilne.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One