Autor Wątek: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE  (Przeczytany 6014 razy)

rafalfan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« dnia: Kwiecień 28, 2015, 09:07:56 pm »
Witam kolegów,
jestem początkującym użytkownikiem łuku bloczkowego.
Chciałbym nauczyć się poprawnie strzelać i użytkować łuk bloczkowy.
Czy znacie kogoś z Podkarpacia, kto mógłby poświęcić swój czas i nauczyć strzelać z łuku bloczkowego dwie osoby?
Oczywiście za odpłatnością.
Będę wdzięczny za pomoc.

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2015, 09:14:18 pm »
Jaka lokalizacja? W Rz jest kilka klubów i w okolicy rz też.
Samick Polaris 70" 36#

rafalfan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2015, 07:00:13 pm »
Tak jestem z Rzeszowa.
Ale o żadnym kursie strzelectwa bloczkowego nic mi nie wiadomo.
Może być nawet kurs indywidualny, ale przez kogo kto się na tym zna i chciałby przekazać swoją wiedzę :)
Dzięki

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2015, 03:37:27 pm »
Poszukaj tutaj gdzieś jest mapka klubów w RZ było kilka. Pare km od Rz jest klub w którym byłem i nawet chyba mam kontak do trenera - jak cos to dam Ci namiary jak znajde.
Samick Polaris 70" 36#

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2015, 05:57:27 am »
Kochani, prawda jest taka, że profesjonalnych trenerów łucznictwa BLOCZKOWEGO w Polsce NIE MA. Wszyscy trenerzy są trenerami łucznictwa klasycznego. W Polsce nie ma systemu szkolenia trenerów bloczkowych. Zresztą, w samym Lwowie jest więcej trenerów (takich z papierami) łucznictwa (o klasycznym mowa), niż w całej Polsce.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2015, 11:44:51 am »
A po kiego komu papier ;). Przeważnie ci co to robią DOBRZE papieru nie potrzebują ;), jak ktoś odrobi lekcje zna zasady zabawy i ma zabawki, śmiało może pokazać co i jak. My tak robiliśmy czasem z Piotrkiem, rzadko bo rzadko ale czasem jeden drugiemu coś powiedział, albo wymienił swoje doświadczenia wnioski itp, efekty zabawy w moim przypadku były generalnie genialne ;). Trzeba liznąć podstawy, mieć zabawki do zabawy głównie chodzi mi o zestaw bdb stabów, złaczek i wiaderka ciężarków ( bez tego wg mnie ani rusz z zabawą ), przydało by się kilka spustów, żeby dobrać to co leży możliwie najlepiej. Do tego Baza do peepów o odpowiednim kącie, kilka wkładów, praska ustawienie wszystkiego stricte indywidualnie, pokazanie techniki nie tyle KONKRETNIE RÓB TO TAK A NIE inaczej bo będzie źle, raczej pokazanie podstaw zależności itp + modyfikacja pod konkretną osobę, pod jej anatomię, możliwości itp.

W mojej ocenie trzeba znaleźć swój złoty środek poparty zgodnie z zasadami sztuki z wyjaśnieniem za co dana rzecz odpowiada i co będzie się działo kiedy zrobimy coś inaczej ;)

to tak w skrócie ale generalnie kolejność powinna być taka

1. Łuk - ustawiony sprawdzony, tzn odpowiedni naciag Yoki synchro ( jak to nie onecam ), odpowiedniej długości loop ( oj czsem to jest zabawa ) , odpowiednie siodełko na odpowiedniej wysokości peep itp itd.
2. osprzęt dobrany odpowiednio z naciskiem na STABY
3. spust ten jedyny który pasuje najlepiej danej osobie ( dobrze pójść do kogoś albo gdzieś gdzie jest ich kilka do pomacania testowania itp )
4. Technika i jej szlifowanie .


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2015, 12:06:06 am »
Widzisz, ja cały sezon strzelałem i nawet nie najgorzej mi szło. Ale jak się moją postawą, kotwiczeniem i w ogóle całym strzelaniem zajął Kostia Szkolnyj, wyniki podskoczyły mi o 2-3 punkty w serii - mimo krótkiej sesji treningowej. Dlatego uważam, że profesjonalny trener w pewnym momencie jest po prostu niezbędny i żadni koledzy - samouki, a tym bardziej dochodzenie do wszystkiego samemu, go nie zastąpią.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2015, 12:09:59 am »
Jestem podobnego zdania - dobry trener jest z pewnością niezwykle przydatny i to na każdym etapie. Niestety jest jak jest...
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2015, 12:12:54 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2015, 12:19:03 am »
Ja też GOPRO kręciłem sobie  filmy ze strzelania, postawy spustwania itp ;), potem analiza nawet poklatkowa ;). mi bez trenera udało się wystrzelać w krótkim czasie bdb wyniki, po pół roku strzelania kręciłem się na hali w okolicy 290 +/- 2ptk.

Rekordy moje to 352 na dworze i 297 na hali, na treningu, na zawodach 343 bodaj i 291, i nie ma więcej nie ze złej techniki ;)

Tak to na dworze wpada mi 340+ generalnie zawsze, ostatnio po długiej przerwie strzeliem 350ptk choć nie czułem tego ale to brak treningów.... 


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2015, 12:27:47 am »
Każdy jest inny, ja bardzo odczuwam brak kogoś kto by mnie poprawił.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2015, 08:25:36 am »
Jak każdy na początku ;) ale dobrze mieć kamerę i kolegę co też odrobił lekcję ;), choć w mojej ocenie trzeba przerobić ILEŚ spustów, zrobić ich technikę, i mieć BDB staby najlepiej kilka do zabawy, kilka szybkozłączek ( ja np teraz używam SKOŚNEJ 10* na tylny wąs bo można jeszcze regulować kąt i odchyły prawo lewo ;). Mam też 10-12-15" i wiadro ciężarków i bez tego uważam ANI RUSZ, wg mnie STABY I DOBRY spust ( dobry czytaj taki który danej osobie najbardziej pasuje ) to już 50% jest zrobione tak naprawdę ;). Oczywiście nie mówię, żeby oszczędzać na czymś na poczet stabów bo cała reszta również musi zapewniać pro regulacje i trzymać parametry, jak i sam łuk musi być też dobrze zgrany itp ale to już rzeczy oczywiste. Ale staby i zapas złomu do zabawy to kwintesencja poprawnego strzelania w mojej ocenie.

Nowy kolega co tutaj się zarejestrował i ten co kupił mojego EDGE, strzelał u mnie jak był go oglądać i mimo, że zielony jak trawa na której staliśmy to po zdjęciu mu TYLKO 1 ciężarka z przodu stwierdził, że jest masakrycznie gorzej, choć cały łuk był poskładany na szybko prze zemnie i było co tam robić na stabach pod niego, tak taka głupia zmiana wręcz absurdalna i odczucia na sprzęcie nagle są MASAKRYCZNE i można zejść z wyników o kilka jak nie kilkanaście PTK. Dodatkowo STABY muszą być SZTYWNE, tak naprawdę kij z tym co po strzale się dzieje, choć moje zestawy właściwie nie drgają albo tyle że mozna to pominąć, ale SAMO CELOWANIE mi np gumy na stabachh przeszkadzają, jeszcze jak na tylnym to jak cię mogę, ale na przednim, każdy ruch podmuch wiatru itp sprawia że guma ze złomem zapracuje lekko i przenosi się to ciut na łuk, jak ktoś chce szybciej coś zrobić np wejść na cel bo np wieje to mimo wiatru ciężar na takiej gumie też odda coś od siebie, dlatego np sprzedałem carbon blady, bo bez gum no telepały się jak "gówno" w przeręblu z gumą był spokuj idealny, ale takie odczucia po samym chwyceniu łuku na fusach z gumami vs bee stingery były takie ze na BEE całość stanowiła ZWARTĄ SPÓJNĄ konstrukcję, na fusach nawet bez gum mimo iż  dużo lepiej niż Z to jednak te staby ciężko chodzą po strzale ;). Choć to generalnie można by olać bo wpływu na strzał nie mają generalnie żadnego. Z doświadczeń własnych i filmów po 60-240fps wynika przy analizie poklatkowej, że zanim coś zadrzy czy łuk się ruszy po strzale to strzała jest już huhuhuhu prawie w tarczy ( 50m ) albo i w niej, na 18m to w ogóle dawno siedzi wbita ;), przy kręceniu na 60fps strzała jest przez 2 klatki czyli przez jedną trzydziestą sekundy w łuku od momentu zwolnienia cięciwy ;), idąc z klatkami dalej zanim łuk zacznie opadać czy coś na nim zapracować to jeszcze dobre kilka klatek musi przelecieć. https://www.youtube.com/watch?v=ASrt-IESsjg proponuję dać na 25s odrazu tutaj idzie to i tak szybciej niż klikanie po klatce ale pięknie widać o co chodzi.  https://www.youtube.com/watch?v=djhkQQulv00 tu inne ujęcie trzeba od razu od 2:25 puścić. Przypomnę ze na każdą sekundę jest 60 klatek wsio zwolnione jest z poziomu YT. I tak jak pisałem z analizy po 2klatkach strzała opuszcza łuk.



pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2015, 08:30:21 am wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

rafalfan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2015, 10:59:34 am »
A czy ktoś z Rzeszowa by się znaleźć abyśmy mogli razem trenować?

rafalfan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kurs strzelectwa bloczkowego PODKARPACIE
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 04, 2015, 10:42:10 pm »
Jestem z Rzeszowa i chciałbym z kims wspólnie trenować strzelectwo bloczkowe. Myślę o kursie bowhunterskim przyszłościowo, więc możemy wspólnie się do niego przygotowywać.