Autor Wątek: Jaki łuk na początek?  (Przeczytany 11582 razy)

mrjony

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Jaki łuk na początek?
« dnia: Kwiecień 21, 2015, 04:54:40 pm »
Witam, nazywam się Maciek, mam 18 lat i zaczynam bawić się z łukami.
Pytanie do was, jaki łuk wybrać na początek, miałem przez kilka dni Crosman'a Sentinel ale sprzedałem bo ten naciąg 8kg jakoś nie stanowi wyzwania.
Zastanawiam się nad Samick Polaris OPTIMO, podobno dobry łuk dla początkujących i cena też nie przeraża, ale jestem otwarty na propozycje i jeśli jest coś lepszego w podobnej cenie prosiłbym o podanie nazwy modelu.
Teraz do rzeczy jestem z tych niskich, 162cm wzrostu, sylwetka ogarnięta, chodzę na siłownię lub ćwiczę pod własnym obciążeniem ( zależnie od chęci ), pompki tzw. archery, na jednej ręce lub ćwiczenia na drążku nie stanowią żadnego problemu. Jaką długość łuku i siłę naciągu powinienem wybrać właśnie w wypadku Samick'a lub też innego łuku, aby strzelanie było efektywne i wygodne?
Wiem, że jest masa takich tematów jednak wolę zadać to pytanie ponownie i być pewnym :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2015, 04:59:20 pm wysłana przez mrjony »

Dariusz Konieczny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2015, 10:07:40 pm »
Nie odpowiem ci konkretnie na twoje pytania ale jedno wiem na pewno z innych for na których zasiadam.
Nikomu sensownie nie będzie się chciało po raz n-ty odpowiadać na to samo setki razy zadawane pytanie.

Opcje
A) użyć google z opcją "site:"
B) przebrnąć przez http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=355.0

Te tematy które ja przejrzałem polecały łuk SAMICK Polaris na początek
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/10,samick-polaris-zestaw
Jak do nich napiszesz/zadzwonisz pomogą.

pzdr.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2015, 06:12:31 pm »
w środę przyjdzie do mnie mój samick polaris to powiem ci czy to dobry wybór jako pierwszy łuk ::D
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2015, 12:51:01 pm »
Polaris na 1 łuk najlepszy. Tanie ramiona do wymiany bo za 150zł już można dokupić,wrazie gdyby obecne były już za miękkie. I to jest sprzęt zawsze polecany jako pierwszy łuk więc z kupca przy dobrej cenie się znajdzie w razie sprzedaży. A osprzęt można dokupować  i z przejściem na lepszy łuk osprzęt pasuje do wszystkich łuków klasycznych więc można zabrać dalej. Polaris jedynie nie ma otworu na klikier .... p
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Matt6969

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2015, 06:45:30 pm »
Szczerze, jak masz możliwość to zapisz się do klubu a, zaoszczędzisz na sprzęcie i jeszcze do tego się czegoś nauczysz. Pieniążki sobie zostaw na później przydadzą się bardziej. Polaris jest fajny do nauki podstaw, ale jak chcesz brać udział w zawodach w kategori łuków olimpijskich to nawet jak będziesz "super zawodnikiem" będziesz grzał końcówe. Jeżeli jednak nie masz w pobliżu klubu i upierasz się przy zakupie od razu łuku to zainwestowałbym w używany sprzęt. Wszystko również zależy od funduszy jakie chcesz przekazać. Polecam stare hi-endowe majdany hoyta (matrix, avalon plus, helix, nexus, nawet stary goldmedalist daje w miarę radę), ramiona na początek proponuje np windstormy 2 kap, nie są wysokich lotów ale trochę Ci posłużą a nie kosztują majątku. Celownik na początek tu bym nie szalał kupiłbym jakiś tani (na wysięgniku oczywiście) tylko należy pamiętać że tanie mają tendencje do samorozkręcania się i trzeba dapilnować w nich przykręcania śrub. Przy stabilizatorach proponuje nie oszczędzać z racji że trochę w ostatnim czasie potestowałem sprzętu (najtańsze cartel, black sheepy , nawet somy są dość miękkie pozatym często ulegają samozniszczeniu podczas normalnego użytku. Podstawka na początek może być plastikowa hoyta, brzęczyk fajnie mieć baitera ale na początek może być jakiś z tańszych, co do buttona to Ci nie pomogę bo odkąd używam shibuya to nie testuje i nie szukam innego bo ten jest idealny. Cięciwa może być wykonana z fastflightu chociaż w cięciach nie ma skoku cenowego. Osprzęt drobny typu ochraniacze, kołczan itp wg uznania co komu lepiej pasuje. Co do rozmiarów sprzętu to już dobrze nie pamiętam tabel ale na oko to majdan 23" i ramiona 68" lub majdan 25" i ramiona 66" siła naciągu na początek jeżeli tak w siebie wierzysz to proponuje najmniej 30funtów na majdanie hoyta zawsze możesz odpuścić lub dokręcić ramiona coś ok 4 funtów. Pozdrawiam

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2015, 08:36:56 pm »
Najlepszy łuk na początek, to łuk klubowy. Koniec. Kropka. :)
Najlepszy i najtańszy łuk jaki teraz kupisz za 2-3 miesiące już nie będzie dla Ciebie taki najlepszy ;) zdecydowanie taniej wychodzi kupno swojego pierwszego własnego łuku gdy ma się już minimum rozeznania w temacie i określone własne preferencje ukształtowane pod okiem doświadczonego trenera.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

mrjony

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2015, 02:45:51 pm »
Najlepszy łuk na początek, to łuk klubowy. Koniec. Kropka. :)
Niestety, w mojej dziurze nie ma klubu łuczniczego, a prawko odbiorę dopiero pod koniec lipca więc, nie mam jak dojeżdżać.
Dzięki wszystkim za porady, trochę mi to rozjaśniło :D

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2015, 04:23:38 pm »
jest też coś takiego ale nie wiem jak by się to sprawowało na początek
http://www.polluk.pl/~polluk/zestawy-lucznicze/404-zestaw-luk-klasyk-core-flash-metalowy-majdan.html
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

szczypior526

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • noclegi białobrzegi
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2015, 07:46:56 pm »
Polaris najlepszy na pierwszy łuk.
Znacie jakieś szkoły wyższe w Katowicach godne polecania?

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2015, 10:58:13 am »
Czy najlepszy to nie wiem, bo ja bym go nie wybrał, lecz na pewno jest to rozsądny wybór za przyzwoite pieniądze.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

mwitek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2015, 03:41:20 pm »
Wiecie coś na temat łuku Kap Pilot?

Cena atrakcyjna, ramiona z piankowym wypełnieniem.

Warte uwagi?

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2015, 10:40:58 pm »
na moje oko identyko co polaris cena też bardzo zbliżona lecz co do polarisa już wiele pozytywnych opinii było
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

mwitek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2015, 07:32:20 am »
na moje oko identyko co polaris cena też bardzo zbliżona lecz co do polarisa już wiele pozytywnych opinii było
Polaris ma ramiona z drewnem a ten kap z pianką w środku

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2015, 12:26:43 pm »
sam nie weim czy to jest plusem... bo mogą być z pianką a jednocześnie gorzej wykonane... Mi tam osobiście różnicy nie robi  z jakiego materiału wykonany... ważne by sprzęt był pewny.
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

mwitek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki łuk na początek?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2015, 03:51:18 pm »
No właśnie liczę na opinię kogośz doświadczeniem w klasykach. Bo tak na oko to wszystkie podobne samick kap jandao i inne jeszcze w tym segmencie cenowym. Ale na oko to chłop w szpitalu umarł :D