Autor Wątek: Bear Attitude, pierwszy bloczek  (Przeczytany 13302 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Bear Attitude, pierwszy bloczek
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 04, 2015, 11:14:26 pm »
Nic nie owijaj. Poszukaj przyczyny a nie chcesz zacząć od usuwania skutków. Według mnie na bank chodzi o złe trzymanie łuku(kolega "świeży" w strzelaniu z bloczka miał to samo). Pewnie trzymasz łuk całą dłonią i może do tego mocno zaciśniętą. To powoduje,że ręka łuczna jest praktycznie w osi cięciwy i po zwolnieniu ta ostatnia uderza w rękę. Poszukaj tematu o tym jak powinno się trzymać prawidłowo łuk. Jak zrobisz to poprawnie ,to nie ma sposobu by cięciwa cię uderzała.
Tak na szybko znalazłem filmik gdzie gościu w przejrzysty sposób wyjaśnia te zagadnienie:
https://www.youtube.com/watch?v=xygc1Bzke5I
Niech ktoś zrobi Ci zdjęcie jak trzymasz łuk,to będzie wiadomo czy robisz to prawidłowo.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Bear Attitude, pierwszy bloczek
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 05, 2015, 12:37:28 am »
Zmień sposób trzymania łuku. Nie obejmuj rękojeści wszystkimi palcami, tylko opieraj łuk na podstawie kciuka, a resztę palców (zaciśniętą w pięść) odchyl o 45 stopni od pionu. Łuk przed wypadnięciem z ręki powinna zabezpieczać pętla lub sznurówka między kciukiem a drugim palcem. Wtedy cięciwa nie ma prawa uderzać w przedramię.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

damianpoz90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Bear Attitude, pierwszy bloczek
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 30, 2015, 11:01:46 pm »
Dzięki za rady, po "nauczeniu" się postawy, trzymania łuku i ogólnie strzelania, wszystkie problemy zostały wyeliminowane. Już nie ma sytuacji że zahaczę cięciwą w przedramię, nawet ochraniacz poszedł w odstawkę.

Teraz podczas strzelania, zauważyłem że ogólnie łatwiej mi się celuje i strzela, bez stabilizatora(26cali), ale za to jest chyba troszkę gorsze skupienie, nie wiem czy akurat jest to wina braku staba, ale zastanawiam się czy zainwestować w krótki stab myśliwski.
A i jeszcze jedno, czy w bloczku attitude można samemu wyregulować długość naciągu, czy zrobię to przestawiając śruby, te na dolnym bloczku, bez używania specjalnych imadeł czy pras. Naciąg 28.5 cala jest troszkę za krótki, teraz po ostrzelaniu się sądzę ze 29-29,5 byłby odpowiedni.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bear Attitude, pierwszy bloczek
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 30, 2015, 11:09:57 pm »
To tylko wrażenie, zawsze długi stab będzie stabilizował lepiej niż krótki.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Bear Attitude, pierwszy bloczek
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:29:31 pm »
Długość naciągu regulujesz przestawiając małą krzywkę na dolnym bloczku. Jeśli masz tam oznaczenia literowe, to NA OGÓŁ przesunięcie śrub w stronę A daje dłuższy naciąg. ("Na ogół" to nie "zawsze"). Długi stab zawsze będzie lepiej stabilizował, niż krótki. Jacek ma rację. Tyle, że Twój łuk i tak nie ma żadnych ambicji sportowych, więc naprawdę, wszystko jedno, jakiego stabilizatora będziesz używał - czy długiej sportowej lagi, czy krótkiego myśliwskiego. Przy krótkim stabiku ma się wrażenie "szybszej" stabilizacji łuku i gotowości do strzału. Przydaje się początkującym łucznikom, którzy nie mają dwóch umiejętności: Stabilnej postawy pozwalającej na utrzymywanie łuku w miarę w bezruchu i siły, żeby go utrzymać wystarczająco długo w górze.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

damianpoz90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Bear Attitude, pierwszy bloczek
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 03, 2015, 10:35:00 pm »
Ach, czyli jednak znów byłem w błędzie, co do przestawienia tej krzywki, to jak najbardziej mogę poluzować obie śruby i przestawić krzywkę, bez "wkładania" go w jakieś prasy, jak przy zmianie cięciwy. Po prostu przestawić krzywkę i dokręcić śrubki. Jeszcze raz dzięki wielkie.