Autor Wątek: zaznajamianie sie ze sprzetem  (Przeczytany 2471 razy)

GrozaIV

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
zaznajamianie sie ze sprzetem
« dnia: Kwiecień 21, 2015, 03:35:07 am »
co myślicie? dzisiaj będę dobierać swój pierwszy łuk (strzelałem tyle co na sklepie na tarczy) ale sprawiło mi to dużo radości i wiem ze wciągnie mnie nowe hobby,docelowo przymierzam się na bowhunting (oczywiście po uprzednim nabraniu wprawy)moje pytanie do was czy żeby oswoić się ze sprzętem uciekaliście się do klubów łuczniczych? mam tu na myśli radzenie sobie samemu ze swoim osprzetem (regulacje/rozkładanie etc..)  hm?

scibor1

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: zaznajamianie sie ze sprzetem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2015, 07:18:43 am »
Ja poszedłem do klubu i dowiedziałem się od trenera wielu istotnych rzeczy, do których sam bym raczej nie doszedł. A jeśli bym doszedł to po wielu latach prób i błędów. Ale to też zależy od trenera - możesz trafić na takiego, który uprze się przy jakiejś pierdole i tak długo każe Ci ją wałkować, że się zniechęcisz. Wybór należy do Ciebie. Ale mimo wszystko radzę skorzystać na początku z pomocy doświadczonego łucznika.
Martin Saber TD

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: zaznajamianie sie ze sprzetem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2015, 04:34:11 pm »
próbuj samemu co się da, czytaj, ucz się, odkrywaj. Ja jak zaczynałem opierałem się głównie na wiedzy znalezionej w necie .Z bloczka u mnie w okolicy prawie nikt nie strzelał. Na tym forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań. Jak masz klub w okolicy to jak najbardziej go odwiedź, na pewno Ci pomogą na początku ale najważniejsze jest to czego sam chcesz. Napisz skąd jesteś pewnie znajdzie się ktoś z Twojej okolicy.
Początki są bardzo fajne  :)
życzę powodzenia !
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

januli

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: zaznajamianie sie ze sprzetem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2015, 10:17:36 pm »
Cenne rady Panowie, bo też korci mnie, by zabrać się za uprawianie tego sportu :) Co podoba mi się w łucznictwie? Spokój i skupienie.

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: zaznajamianie sie ze sprzetem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2015, 03:58:25 pm »
Cenne rady powiadasz "januli" dobra rada to nie radzić. Strzelaj, uzbrój się w cierpliwość, szanuj sprzęt i nigdy nie trać wiary w swoje umiejętności które zdobędziesz trudem i znojem oraz przepracowanymi godzinami na torze, czy w plenerze. A najważniejsze baw się przy tym dobrze.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: zaznajamianie sie ze sprzetem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2015, 04:38:36 pm »
Problem polega na tym, że strzelając z łuku średnio zaawansowana osoba strzelająca nie "widzi" połowy błędów, które robi, nawet jeśli zaczynała swoją naukę od przeczytania większości dostępnej na rynku literatury.
Osoba początkująca nie ma bladego pojęcia o jakichkolwiek błędach :D
W jednym i drugim przypadku nauka polega na utrwalaniu popełnianych błędów, które później trudno jest usunąć a proces ich usuwania zawsze będzie związany z początkowym pogorszeniem uzyskiwanych rezultatów - co jest mocno frustrujące ;)
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: zaznajamianie sie ze sprzetem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2015, 08:26:44 pm »
Masz 100% racji Szumak ale znamy nasze warunki i szkoda od nowa się strzępić że brak trenerów itp. Musimy uczyć się od lepszych zawodników, podglądać pytać jeździć na różne zloty, szkolenia, zawody. Fajnie jak w pobliżu jest jakiś klub lub grupa pasjonatów o większych umiejętnościach, ale w niektórych regionach o to ciężko. Dlatego pozostaje praca nad sobą, choć by i z błędami :)
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500