Autor Wątek: Pomoc w wyborze  (Przeczytany 2929 razy)

adamsb81

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Pomoc w wyborze
« dnia: Kwiecień 12, 2015, 08:02:26 pm »
Witam.
Potrzebuję małej pomocy w wyborze kolejnego łuku.
Obecnie strzelam z łuku javelin 45# (wcześniej polaris).
Interesują mnie dwa modele (ze względu na cenę)
1. longbow Internature Viper DLX
2. longbow Buck Trail Black Hawk.
Potrzebuję pomocy gdyż nie mam możliwości przestrzelania tych modeli.
I jeszcze jedno pytanie czy jak mam javelin o sile 45# i nowy łuk powinienem dobrać z tą samą siłą (oczywiście siła javelin mi odpowiada)
Proszę o jakieś sugestię (im więcej tym lepiej)
Pozdrawiam.

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2015, 09:35:36 pm »
to może napisz w dziale łucznictwo tradycyjne.
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Munin

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2015, 01:15:17 am »
Zdecydowanie prosimy moderatora o przeniesienie całego wątku do działu łucznictwa tradycyjnego.
Co masz na myśli pisząc javelin 45#? Bo nie wydaje mi się, że oszczep...
Zakładam Internature Javelina czyli składany łuk typu hunter. A jeśli tak i jełsi kultura i sposób pracy Javeliny Tobie odpowiada to możesz nie być zadowolony z pracy longbowa który z założenia jest mniej dynamiczny. Od razu nadmienię, iż nie znam tych łuków, nie miałem okazji ich widzieć nawet ale na arcusie ktoś się skarżył na marne wykończenie jakiegoś Buck Traila.
Siłę dobierasz sobie jaką chcesz, jeśli 45 lbs jest dla Ciebie wystarczające i nie masz potrzeby używania mocniejszego bierz 45-kę :-)

adamsb81

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2015, 07:16:25 am »
Przepraszam że nie w tym dziale napisałem, ale jak czytałem że te łuki są z włóknem szklanym to wykluczyłem łucznictwo tradycyjne. Strzelanie z huntera podoba mi się bardzo. Ale chcę spróbować z czymś innym. Nigdy nie strzelałem z longbow'a i może bardziej to polubję.

Munin

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2015, 10:33:05 am »
Jak chcesz spróbować strzelać z różnych rodzajów łuków minimalizując koszty do minimum powinieneś się wybrać na jakiś turniej łuczniczy czy inną imprezę z łucznikami w tle, możesz tez poszukać w swojej okolicy jakiegoś bractwa rycerskiego czy innych odtwórców i spróbować na ich łukach pod czujnym okiem właściciela palnąć razy kilka żeby się przekonać czy dany typ łuku Tobie leży. Może będziesz miał okazję za kilka tygodni o ile się powtórzy "Majówka z łukiem i koniem" :-)

EDIT:
literówki i stylistyka bo się wyłożyła
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2015, 03:25:06 pm wysłana przez Munin »

adamsb81

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2015, 11:02:28 am »
Byłem kiedyś na takiej majówce niedaleko szczytna, Ale miałem tylko okazję postrzelać z Łuku koreańskiego Windfighter.

Munin

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2015, 03:29:50 pm »
Łuki koreńakie moim zdaniem są jednymi z trudniejszych do opanowania łukami o ile nie najtrudniejszymi, krótkie o bardzo wąskich ramionach co wymusza na strzelającycm większego skupienia i panowania nad łukiem niż taki longbow ale w zamian daje o niebo ciekawszą dynamikę i większą poręczność. I te łuki pokazują swoją moc i możłiwości dopiero podczas długiego naciagu przy naciąganiu techniką wschodnią.

adamsb81

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pomoc w wyborze
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2015, 09:47:57 am »
Po namyśle poszukam sobie łuku "HUNTER"
Oczywiście poproszę o poradę w nowym wątku.