Autor Wątek: wywóz łuku z Mongolii  (Przeczytany 2889 razy)

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
wywóz łuku z Mongolii
« dnia: Marzec 22, 2015, 06:57:25 pm »
Czy ktoś z kolegów posiada wiedzę na temat możliwości bezpiecznego wywiezienia luku z Mongolii ( wywóz samolotem z przesiadką w Moskwie). Łuk tradycyjny mongolski  kompozytowy - robiony współcześnie ale tradycyjnymi technikami i z użyciem tradycyjnych materiałów).
Łuk mam już wybrany i zarezerwowany , ale dziś dowiedziałem się, że mogę mieć problemy z zabraniem go na samolot. Czy ktoś z was wie jakie są w tej materii ograniczenia?

Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

bołhónter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: wywóz łuku z Mongolii
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2015, 08:20:27 pm »
nie wiem jak w mongoli i co to za linie lotnicze, ja dwa razy wozilem łuk bloczkowy ze soba (raz lufhansa i chyba ryanair)- dajesz go za doplata jako bagaz sportowy i po problemie, koszt dopłaty to jakies 30-50ojro po europie.nie wiem jak z łukiem tradycyjnym sprawa sie przedstawia bo jest on dłuższy zapewne od bloczka - dopytaj w liniach lotniczych o ile to jakies cywilizowane linie :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2015, 08:29:09 pm wysłana przez bołhónter »

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: wywóz łuku z Mongolii
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2015, 10:14:11 am »
Europa to względna normalność, w Mongolii podobno traktują łuki jak broń ( mimo wiekowych tradycji łuczniczych) i stąd ewentualne obostrzenia. Podobno trzeba mieć papiery że jest się czynnym sportowcem ( łucznikiem). Poza tym wracam przez Moskwę a tam mogą potraktował łuk "po uważaniuju" jeżeli nie będę miał pewności popartej konkretnymi przepisami to mogę wrócić bez łuku. Poza tym w Rosji łuki o sile ponad 60 czy nawet 50 lbs też są traktowane jako broń.
Większość tych obaw jest w kategoriach "podobno" , ale wolę się upewnić będąc w Polsce niż stracić łuk i narobić sobie problemów.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

piotrkaczmarek01

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: wywóz łuku z Mongolii
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2015, 02:29:11 pm »
Rzeczywiście, łuk w wielu przypadkach może być traktowany jako broń, więc może być trochę problemów z przewozem łuku. Domyślam się, że trzeba będzie sporo dopłacić, żeby móc go zabrać do Polski.
________________
Często zdarza się awaria24 w hotelach?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2015, 12:42:13 pm wysłana przez piotrkaczmarek01 »

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: wywóz łuku z Mongolii
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2015, 11:23:38 am »
Ostatecznie odpuściłem sobie zakup łuku.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33