Autor Wątek: Lepszy kołczan na plecy czy do pasa ??  (Przeczytany 3163 razy)

ValerieCollins

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Lepszy kołczan na plecy czy do pasa ??
« dnia: Styczeń 23, 2015, 09:49:32 pm »
Witam.  :D
Na początek się przedstawię. Mam na imię Julia i mam 16 lat, swoją przygodę zaczęłam niedawno i jakiś czas temu zaopatrzyłam się w łuk Artemis łukbisa (66'', 15 kg naciągu) i kilka strzał lecz teraz poszukuje kołczanu i zastanawiam się jaki będzie bardziej poręczniejszy i wygodniejszy.
Poszukuję oczywiście kołczanu tradycyjnego i wpadł mi w oko kołczan Herbis półokrągły lecz nie jestem pewna swojego wyboru i czy może ktoś już taki posiadał i mógłby go polecić lub odradzić mi wyboru ??
Słyszałam wiele różnych opinii na ten temat ale mam nadzieję że usłyszę jeszcze więcej od osób jednak o wiele bardziej doświadczonych ode mnie  ;)
Z góry dziękuję.

Munin

  • Gość
Odp: Lepszy kołczan na plecy czy do pasa ??
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2015, 11:19:12 pm »
Witaj
Moim zdaniem obydwa rodzaje kołczanów fajnie jest mieć ale stosować je w zależności od okoliczności i rodzaju strzelania jaki się w danej chwili wykonuje. Na sali gdzie czasem łucznik stoi na łuczniku wygodniejszy i bezpieczniejszy będzie do pasa, w teren gdzie jest dużo chodzenia ten przy pasie będzie się obijał w czasie marszu tu wygodniejszy byłby na plecy.
Przypuszczam, że wprawny rzemieślnik dosztukuje do kołczanu na plecy zawieszkę typu "mercedes" czyli paski w odwrócone Y i dasz radę taki na plecy nosić również na pasku.
Nie używałem kołczanu ma plecy HERBIS ale z kilkoma innych firm miałem do czynienia i nie do końca mi wychodzi dobywanie z nich strzał bez patrzenia się do góry gdzie one obecnie są, być może to kwestia obycia z takim kołczanem.

ValerieCollins

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Lepszy kołczan na plecy czy do pasa ??
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2015, 12:57:51 pm »
W tym sklepie internetowym gdzie znalazłam ten kołczan jest możliwość wykonania właśnie tej wersji trójpasowej. Dziękuję bardzo za poradę  :D