Autor Wątek: Zasięg !!!  (Przeczytany 60031 razy)

adamc1

  • Gość
Odp: Zasięg !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 16, 2008, 06:32:42 pm »
Kochani to miał być taki żart geometryczny

 ;D ale chyba nie wyszedł
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2008, 06:49:38 pm wysłana przez adamc1 »

kissielec

  • Gość
Odp: Zasięg !!!
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2008, 09:41:43 am »
A tu natomiast jest kalkulator balistyczny

Zaciekawił mnie ten balistyczny kalkulator, ale załączony link nie działa...
Prośba DDT, o powtórkę adresu.
Pozdrawiam.

Odie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Zasięg !!!
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2008, 10:22:16 am »
Eee, jak nie dziala jak dziala?
Ja sie wklikalem bez problemu z forum i pokazala sie tabelka z kratkami, gdzie trzeba podawac para,etry strzal i takie tam...

Moze nie masz zainstalowanej Javy czy cos w tym stylu?

1. 21'' "Warf" Black Jenings Lightning  / Samick Universal Glass - 32#@28
2. 23'' Hoyt Radian / Win & Win Winus - 34#@28
3. Dwa "Bisoki" - angielskie z malym refleksem - 34 & 41#@28
Strzaly: Easton Redline oraz swierkowe  :)

adamc1

  • Gość
Odp: Zasięg !!!
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 20, 2008, 12:11:31 pm »
Link działa wkleję go na wszelki wypadek http://home.att.net/~sajackson/ballistics.html

kissielec

  • Gość
Odp: Zasięg !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 20, 2008, 01:05:32 pm »
OK! dzięki serdeczne. Po wklejeniu adresu do przeglądarki - działa  :)

shiffo

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Zasięg !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 13, 2009, 11:00:52 am »
Pewnie to wszyscy doświadczeni wiedzą jak daleko leci ich strzała ale ja to wczoraj zrobiłem pierwszy raz :D, więc muszę sie podzielić tym orgazmem ;D

Pojechałem na takie wielkie pola, gdzie nie ma ludzi ustawiłem się w miejscu, gdzie patrząć w lini prostej przez 2 km były sam pola. Oddałem strzał pod kątem
45 stopnii i mnie zamurowało. Strzała leciaciała w górę i w górę, aż zniknęła, po chwili się pojawiła lecąc już w dół i spadała, spadała a ja bardzo długo musiałem iść po tych polach w jej kierunku (myślę, że to było 500m).
Tam gdzie spadła jakieś 10 m dalej była taką kępa wysokich traw z których wyskoczyła sarna jak się zbliżałem a więc dużo nie brakowało.
Potem wyciągnałem strzałę i postanowiłem oddać taki sam strzał w przeciwnym
kierunku, to znaczy z miejsca gdzie strzała spadła. Chyba musiał być inny wiatr bo tym razem strzała poleciała w niebo i według mnie to tam została... :-\
PSE NOVA Vector 5, 50lbs,  TOXONICS STOCK DOG PLUS, Easton Powerflight 500

kissielec

  • Gość
Odp: Zasięg !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 13, 2009, 12:53:41 pm »
Nooo...gdybyś tak strzelił sarnę z 500m - to ani chybi - znalazłbyś się na stronie głównej - procucenta Twojego łuku... ;) a sprzedaż tego modelu - siegnęłaby zenitu.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2009, 01:30:23 pm wysłana przez kissielec »

paskud

  • Gość
Odp: Zasięg !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 13, 2009, 01:31:15 pm »
Nooo...gdybyś tak strzelił sarnę z 500m - to ani chybi - znalazłbyś się na stronie głównej - procucenta Twojego łuku... ;) a sprzedaż tego modelu - siegnęłaby zenitu.
Pozdrawiam.

...z tym trafionym ptakiem niestety już nie wyjdzie, bo ze strzałą odleciał... ;D

kissielec

  • Gość
Odp: Zasięg !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 13, 2009, 02:51:24 pm »
 ;D...
ale a propos:
gdzieś na łowiecki.pl - zdaje się, czytałem głosy myśliwych - pełne słusznego oburzenia,...bo oto z wiosną do jednego z obwodów łowieckich przyleciał bocian ze strzałą myśliwską w udzie. W końcu go złapano, strzałę usunięto...i zdaje się przeżył. Przykry wypadek. Woda na młyn przeciwników łuku w łowiectwie (oczywiście dziesiątki nieodnalezionych postrzałków z broni palnej wsród zwierzyny grubej ale i ptaków - to już zupeeełnieee inna sprawa)

Jedyna pozytywna rzecz dla bowhuntingu - jaką można z tego feralnego zdarzenia wnioskować, to fakt, że lekka rana od strzały - nie ulega tak silnemu zakażeniu jak od pocisku z broni palnej i szanse przeżycia zwierzyny rosną.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2009, 10:03:47 pm wysłana przez kissielec »