Autor Wątek: Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika  (Przeczytany 8681 razy)

meiss

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« dnia: Grudzień 23, 2014, 07:58:44 pm »
Naszły mnie dzisiaj rozterki początkującego łucznika.
Zaczęłem się zastanawiać na jakie odległości można powtarzanie strzelać bez lipka.
Jak to u was wygląda? Czy powyżej 40 metrów strzelanie bez lipka ma sens?
I czy np. z 25 metrów uznajecie sesję za udaną jak wchodzą same X na tarczy, czy udana jest już sesja jak strzały lądują w 9/10 ?
Jeszcze tydzień tem cieszyłem się jak z 20 metrów trafiałem w tarcze, dzisiaj mam podobnie przy strzelaniu z 40 metrów (tylko wszystko jest mniejsze).
Więc tak się zastanawiam dokąd bez lipka można dojść i kiedy można stwierdzić "kurczę jest już dobrze" ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2014, 08:22:20 pm wysłana przez meiss »

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2014, 08:36:09 pm »
 Każdy pomarudzić musi trochę  ;)...Grunt to cierpliwość i wiara w siebie ,,bo praca  i wiedza są naprawdę , na pierwszym miejscu.. Sam się przekonasz jeśli nie zwątpisz..     Jeśli strzela się już posiadając kompletny sprzęt, to nikt nie odkręci lipko by sprawdzić ,jak strzela się,, bez...Jeśli strzelasz z bloczka to dokręć lipko i walcz :D
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2014, 09:46:03 pm »
Dla mnie osobiście , najważniejsze jest aby cały czas poprzez trening poprawiać swoje umiejętności. Nie ważne czy strzelam korzystając z lipka i dłuuugiej lagi z przodu, czy też z bardziej mysliwsko wyposażonego łuku. Ważne aby dało się zauważyc,ze czynimy postepy w technice łuczniczej .Co da się zauważyc na tarczy, czy też w terenie w strzelaniu typu 3D czy 2D.
Sam piszesz,ze teraz masz takie skupienie na 40m, jak kiedyś miałeś na 20 m. Czyli cały czas rozwijasz swoje umiejętności.Czy uważasz,że bez lipka nie będziesz już strzelał lepiej? Czy uważasz,że osiągnąłeś już ten poziom,ze tylko wykorzystanie zaawansowanego sprzętu pomoże wskoczyć Ci stopień wyżej. Jeśli tak,to dokup ten element wyposażenia.Ale jeśli dotychczasowe strzelanie sprawia Ci frajdę i cieszysz sie z każdego małego kroczku,który czyni Cie lepszym łucznikiem ,to baw sie tak dalej i ciesz się ze swojego obecnego zestawu.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

meiss

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2014, 10:17:00 pm »
Sipap248 to nie tak, że zastanawiam się nad kupnem lipka, bo raczej szybko to nie nastąpi. Widzę jeszcze duże pole do rozwoju.
Bardziej się zastanawiam czy trafiając w żółte z 20 metrów na tarczy 50x50 można już myśleć, żeby wyskoczyć na jakieś zawody i poznać ludzi, czy nie ma co się ośmieszać ;)
No i czy trafianie bez lipka w żółte z 50 metrów jest wogóle do osiągnięcia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2014, 10:21:17 pm wysłana przez meiss »

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2014, 10:24:26 pm »
Poznawać ludzi możesz bez łuku nawet ;) Pewnie że jest możliwe trafiać w żółte  z50m bez lipko jeśli znajdziesz jakiś punkt odniesienia np... grot strzały, pozwoli to utrzymać powtarzalność..... Przecier ;D,,,Tradycyjni nie mają lipko i jadą jakoś... Jeśli już na zawodach będziesz zdobywał laury bez lipko to nikomu nie będzie to przeszkadzało. :D..   Zdobywać technikę można i bez lipko to jasne , ale lipko wiele ułatwia, czemu tak bardzo chcesz  bez lipko...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2014, 11:15:15 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2014, 12:41:13 am »
Sipap248 to nie tak, że zastanawiam się nad kupnem lipka, bo raczej szybko to nie nastąpi. Widzę jeszcze duże pole do rozwoju.
Bardziej się zastanawiam czy trafiając w żółte z 20 metrów na tarczy 50x50 można już myśleć, żeby wyskoczyć na jakieś zawody i poznać ludzi, czy nie ma co się ośmieszać ;)
No i czy trafianie bez lipka w żółte z 50 metrów jest wogóle do osiągnięcia.


Mało dokładnie napisałeś z czego strzelasz, a także nie podałeś wymiaru "żółtka" w tej 50x50...
Ale jeśli strzelasz 'barebow' i trafiasz powiedzmy w żółte o średnicy 15cm z 20m to jest już dobrze i na zawody typu field, 3D, 2D możesz spokojnie jechać. Na zawody tarczowe raczej z takim sprzętem nie warto bo nikt tam barebow nie strzela....

Najlepiej sprecyzuj jaki posiadasz sprzęt i z jakiej techniki celowania korzystasz to osoby o podobnych 'upodobaniach' się wypowiedzą

Pozdrawiam
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2014, 01:07:03 am »
"No i czy trafianie bez lipka w żółte z 50 metrów jest w ogóle do osiągnięcia"

Bez lipka czyli bez celownika? Jak tak to nie wiem jak kurewsko dobrym trzeba być żeby osiągnąć skupienie w żółtym, sporadycznie wiadomo coś zawsze wejdzie ;) Zresztą strzelanie CB baardzo rzadko widuje się już na zawodach, z powodu braku swojej kategorii te osoby są bez szans.

Dla przykładu byłem świadkiem jak osoba wiele lat strzelająca bloczkiem bez celownika wystrzelała ok 100 pkt na 50m/80cm gdzie z celownikiem wyniki wynoszą 330-340 pkt.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2014, 01:18:30 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


meiss

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2014, 07:49:01 am »
No to namieszałem :/ Musiałem źle wyczytać definicję bo byłem przekonany, że lipko to celownik z powiększeniem. Sorry za wprowadzenie w błąd.

Marcin strzelam ze starego HOYTA Magnatec z 5 pinowym celownikiem myśliwskim i przeziernikiem.  Żółte na mojej tarczy czyli 9/10 pkt ma 10 cm średnicy.

Pytam, bo wydaje mi się, że z 50 metrów + wbicie bez powiększenia w określony punkt tarczy to jakiś kosmos.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2014, 07:55:50 am wysłana przez meiss »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2014, 10:45:15 am »
Ja z takiego celownika miałem maxa na 50m chyba 324 pkt więc nie ma jakiejś drastycznej różnicy. A wyniki masz też takie bo używasz złej tarczy na 50m, właściwa ma 80 cm gdzie żółte ma ok 16 cm.

Lipko to potocznie obudowa z punktem celowniczym mocowana do celownika, z soczewką lub bez.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2014, 04:53:27 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


M.C.

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 24, 2014, 04:31:28 pm »
Barebow rośnie w sile na fieldzie w 2015 chyba będzie jedna z liczniejszych grup ale zobaczymy i uwierzcie ze ludzie strzelający barebow bardzo by chcieli jeździć i postrzelać tarczówkę ja na 30 m 80cm mam wyniki bliskie 300 ana 50m 80cm około 220 tez nie używam lipka ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2014, 07:10:03 pm wysłana przez M.C. »
come with me and walk the longest mile

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2015, 03:59:57 am »
Znam takich, co strzelają na zawodach na 50m bez soczewki. Idzie im różnie, zazwyczaj mają około 300. Ja na razie trzymam się w okolicach wyniku 330, chociaż chciałbym strzelać dużo więcej. Niedawno zmieniłem całą postawę i czekam na efekty treningów.
Ale z łuku myśliwskiego z celownikiem pięciopinowym bez szkła, na 50m spokojnie mieszczę się w żółtku, więc też nie ma tragedii.
Tarczę strzelam ze starego Mathewsa Conquest Pro, a zwierzynę (w krajach gdzie wolno) z Bowtecha 82-nd Airborne.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2015, 03:05:26 pm »
Ja się do soczewki tak przyzwyczaiłem ze ciężko mi teraz strzelać bez. Owszem wtedy pin stoi na celu stabilnie, ale u mnie to tylko złudzenie bo się rusza czego bez soczewki tak nie widać. Wyniki wyraźnie gorsze 24 pkt różnicy w maxach. Teraz chcę pokombinować ze zmianą punktu celowniczego i peepem ze szkłem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2015, 03:06:57 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2015, 06:08:47 pm »
To jest jak rower, można jechać na "Ukrainie" ale fajniej jest jak rower ma wygląd i przerzutki. Po to są "ZABAWECZKI" żeby ich używać, jak ktoś ma sokoli wzrok to może strzelać bez lipka ale czas go zweryfikuje i będzie musiał ( wcześniej lub później ) skorzystać z dobrodziejstw współczesnej optyki, takie są realia. Chociaż raz w Cyrku widziałem jak gość strzelał z zasłoniętymi oczami  ;D ;D ;D
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

meiss

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2015, 05:03:58 pm »
A no Macieju coś jest na rzeczy z tą życiową weryfikacją.
Dzisiaj testowałem i wychodzi mi, że na 30+ metrów strzelam na słuch.
Środek maty jest wyrobiony i jest inny odgłos gdy strzała wchodzi w żółte, a inny na reszcie tarczy :) Oczami nie wypatrzę.
Kolegom którzy walą bez powiększenia na 50m w żółte zazdrośnie gratuluję :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2015, 10:56:21 pm wysłana przez meiss »

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Skuteczność bez lipka czyli marudzenia świeżego łucznika
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2015, 06:38:41 pm »
Powtarzalność i precyzja to podstawa łucznictwa, nie mniej jednak jak byśmy walili same dyszki to z czasem ( przynajmniej mnie ) by znudziło. Dlatego jak czasem zdarzają się babole bądź słabszy dzień i wyniki, to nie tragedia, a zachęta do dalszej pracy i zabawy.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500