Autor Wątek: Groty myśliwskie i oklejanie strzał  (Przeczytany 10718 razy)

Munin

  • Gość
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 18, 2014, 11:31:09 pm »
Nie pamiętam jak to jest z gumo-lotkami ale naturalne oklejone prosto i tak wprawiają w ruch obrotowy strzałę.
Axit nie kombinuj za mocno, offset jaki uzyskasz z Carteloskiej maszynki jest w zupełności wystarczający do nadania dodatkowego kręcioła strzale.

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2014, 08:02:18 am »
Nie pamiętam jak to jest z gumo-lotkami ale naturalne oklejone prosto i tak wprawiają w ruch obrotowy strzałę.
Axit nie kombinuj za mocno, offset jaki uzyskasz z Carteloskiej maszynki jest w zupełności wystarczający do nadania dodatkowego kręcioła strzale.

Jeszcze nic nie kombinuje - tylko pytam, aby poszerzyć zakres wiedzy. No chyba że to zabronione  ;D
Samick Polaris 70" 36#

Munin

  • Gość
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 19, 2014, 09:14:27 am »
Jak najbardziej wskazane jest poszerzanie wiedzy i chwała Ci Tobie, że chcesz to robić.
Podszedłem do Ciebie trochę za bardzo jak do siebie, ja od razu jak mam okazję to bardzo chcę wiedzę nabytą skonfrontować z rzeczywistością aby sprawdzić czy w moim wydaniu to również będzie tak jak piszą czy przypadkiem będzie może niezgodnie z prawami fizyki :D
Przez co wielokrotnie wychodziły jakieś cyrki, bo początkujący potrafi zrobić rzeczy niemożliwe bo nie wie, że tego zrobić się nie da.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2014, 09:16:05 am wysłana przez Munin »

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 19, 2014, 10:22:57 am »
Axit ,,nie wiem czy to dobry pomysł , ale łatwo jest uzyskać  coś jak  Heli używając całkiem  innego rodzaju lotek ... Te po naklejeniu, uzyskują prawie tego rodzaju profil ... A ruch obrotowy  z pewnością podobny jak przy Helical..
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2014, 05:37:11 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 19, 2014, 10:47:45 am »
Przez co wielokrotnie wychodziły jakieś cyrki, bo początkujący potrafi zrobić rzeczy niemożliwe bo nie wie, że tego zrobić się nie da.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 19, 2014, 11:13:37 am »
 
Cytuj
Czy żeby uzyskać klejenie Heikalne można zastosować sztuczkę z dwiema podkładkami (tej samej grubości). Jedna nad lotką na początku druga pod na końcu- oczywiście za każdym razem w tym samym miejscu.
  Jeśli Axit się uprze i kosztem godzin wielu ,,,zamiast podkładek użyje  wyprofilowane wkładki , mocując je  w klamrze  ,to i może coś tam uzyska ,kto wie .   Wielu  jednak ,,jak nie zobaczy ,nie uwierzy ...Jeśli Axit nas zaskoczy dobrym wynikiem  ,,to co wtedy powiedzą sceptycy,  może tylko tyle ,,że szkoda było na to czasu...      Bo wkład pracy nad czymś takim raczej spory  i czy warto go poświęcać...   
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2014, 07:11:45 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Munin

  • Gość
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 19, 2014, 11:27:22 am »
Jak dało radość twórcy w czasie tworzenia to jasne, że dla niego było warto. Reszcie nic do tego jak kto swój czas, umiejętności i pieniądze wykorzystuje ;)
Robson przypomniał mi, że są lotki już firmowo skręcone, z tego co dawno temu oglądałem filmy i demonstracje dawały radę.

Wysyłane z HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 19, 2014, 11:48:35 am »
Cytuj
Jak dało radość twórcy w czasie tworzenia to jasne, że dla niego było warto.
   Jeśli dla twórcy przyjemność tworzenia jest cenniejsza niż spodziewany  efekt,,  ,, to spoko..
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2014, 12:27:47 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 05, 2014, 03:09:38 pm »
Cytuj
Jak dało radość twórcy w czasie tworzenia to jasne, że dla niego było warto.
   Jeśli dla twórcy przyjemność tworzenia jest cenniejsza niż spodziewany  efekt,,  ,, to spoko..

Odgrzewam kotleta. Strzałki przyszły. 6 normalnych oklejonych i 4 gołe. Więc doświadczenia czas rozpocząć. TZN na razie oklejam pod kątem.
Samick Polaris 70" 36#

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 05, 2014, 03:16:54 pm »
To odpuściłeś sobie ...Szkooooda ....
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 06, 2014, 01:47:19 am »
To odpuściłeś sobie ...Szkooooda ....

Oj widzę że chcesz mnie podpuścić żeby te 4 promienie okleić HELI  ;D. Na razie muszę podleczyć rękę (bark) łuczna bo niedawno w nocy spadłem z roweru i .... łuk waży z 10 kg teraz.
Samick Polaris 70" 36#

Jacek D

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
    • Drewno, rękojeści, kolby
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 06, 2014, 09:35:13 am »
Ciekawość jest znaczna i było by super gdybyś opracował technologię produkcji klamr helikalnych do najtańszych cartelowskich maszynek. Np. z opcją druku 3D :) Przy okazji - ta śruba na klamrze ma pomóc równo odkleić lotkę jeśli klej złapal nie tylko do promienia ;)
Ja bym jednak na Twoim miejscu skupił się na poprawnym ustawieniu łuku, a dodatkowe 4 strzały oklejone 'inaczej' Ci nie pomogą.

Sam tuning broadheadow najczęściej zaczyna się poprzez test papierowy. Wstępnie ustawiasz 'mercedesa' pod groty tarczowe, następnie próbujesz powtórzyc ten sam efekt z broadheadami. Minimum do sukcesu to groty tarczowe i myśliwskie o tej samej masie.
Jeśli poprawnie ustawione sa tilery i siodełko to zabawa polega najczęściej na zmianach ustawień podstawki. Przydaje się taka z mikro regulacją.

Strzelanie broadheadami do sprasowanych szmat nie jest dobrym pomysłem - te groty po prostu blokują się w szmatach, musisz je wykręcać i wygrzebywać - sporo śmiecia i stresu.
Z samoróbek sprawdzają się ewentualnie kartony wypełnione pianką montażową (mało trwałe ale łatwiejsze w wyciąganiu). Kostki Rineharta zdecydowanie najlepsze jakich używałem, ale tańsze pianki też sobie poradzą, tyle że starczają na krócej.

Bowtech Airborne 82nd
CBE Elite 3D, Viper
Stan Mag Micro
www.drewtak.pl

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 06, 2014, 12:54:10 pm »
Cytuj
Oj widzę że chcesz mnie podpuścić żeby te 4 promienie okleić HELI  ;D. Na razie muszę podleczyć rękę (bark) łuczna bo niedawno w nocy spadłem z roweru i .... łuk waży z 10 kg teraz.
  No trochę tak  ;) ;)..Ale domyślałem się że sobie odpuścisz ..Zapał zapałem,, ale tak myślałem ze będzie Tobie szkoda czasu na kombinowanie, jeśli jest możliwe kupienie maszynki....
Cytuj
Na razie muszę podleczyć rękę (bark) łuczna bo niedawno w nocy spadłem z roweru
To gdzie tak po nocy strzelasz.. :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2014, 12:57:21 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 06, 2014, 02:44:16 pm »
Cytuj
Oj widzę że chcesz mnie podpuścić żeby te 4 promienie okleić HELI  ;D. Na razie muszę podleczyć rękę (bark) łuczna bo niedawno w nocy spadłem z roweru i .... łuk waży z 10 kg teraz.
  No trochę tak  ;) ;)..Ale domyślałem się że sobie odpuścisz ..Zapał zapałem,, ale tak myślałem ze będzie Tobie szkoda czasu na kombinowanie, jeśli jest możliwe kupienie maszynki....
Cytuj
Na razie muszę podleczyć rękę (bark) łuczna bo niedawno w nocy spadłem z roweru
To gdzie tak po nocy strzelasz.. :D

Nie strzelałem, tylko wracałem z pracy z 2 zmiany.
Samick Polaris 70" 36#

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Groty myśliwskie i oklejanie strzał
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 06, 2014, 03:20:53 pm »
No ciekawy jestem fotek co i jak........
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc