Autor Wątek: Cięciwa  (Przeczytany 51752 razy)

tomek.k

  • Gość
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2007, 07:29:16 pm »
Witam. Pisałem o ramionach. Ale jak cięciwa od buttonu ma 21,5 cm to jest chyba dobrze? A jak kupię mniejszą to odległość się zwiększy. Mam racje?Jak się mierzy mjdan to go zmierze i napisze co i jak?Bo od śruby do śruby które trzymają ramiona jest 49 cm /19,2 cala, a końce majdanu 59 cm/23,2 cala. To chyba jest krótki majdan. Miarka nie kłamie. A propo ramion troch są twardawe. Jakoś się strzela ,ale myślałem żeby zamienić je narazie na te 24 cale i potrenowac technike. Bo mialem trochę przerwy. I dzisiaj sobie troche postrzelałem TRAGEDIA !!!!Pomyślalem wiec sobie żeby je zmienić na słabsze. Wogóle mam zamiar kupić sobie bloczka ale chcę też strzelać ze zwykłego. Lubię urozmaicenie i narazie mnie nie stać. Dzięki za odpowiedzi. Miło jest z kimś pogadać. Podrawiam TOMEK. :)

tomek.k

  • Gość
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2007, 08:28:10 pm »
Może kupie ten button będzie napewno lepszy http://www.luksport.pl/sklepik/product_info.php?cPath=42&products_id=164  ?Mam jeszcze kilka pytań.Ale otworze nowy temat. TOMEK :)

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 01, 2008, 12:06:19 pm »
Cytuj
Dobrą cięciwę - z włókien typu FAST FLIGHT a nie z DACRONU /!!!/

Fast flight faktycznie jest lepszy od Dacronu ale problem polega na tym że nie wszystkie łuki go "tolerują" ze względu na mniejszą rozciągliwość włókien.

Odie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: Cięciwa
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 01, 2008, 05:35:18 pm »
Tomek,

Wiec tak:

1. Jesli chodzi o dlugosc cieciwy, to mylisz dwa sposoby podawania:
a. rzeczywista dlugosc - bierzesz dlugosc luku (68''), odejmujesz 3'' i wychodzi np 65'' (to jest taka orientacyjna miara)
a. dlugosc AMO (chyba tak sie nazywa) - w tym systemie nie zastanawiasz sie nad rzeczywista dlugoscia cieciwy, tylko kupujesz "cieciwe do luku 68''" (cokolwiek by to nie mialo znaczyc).
2. Jeli chodzi o ustawienie odleglosci siodelka od srodka buttonu (tzw. brace height / BH) - producenci roznie podaja, i kazdy luk ma swoja specyfike. Akurat w Twoich informacjach nie bylo nic na ten temat.
Sa normy, ktore mowia ze:
- dla lukow 70'' - BH powinno byc ok. 8.5 - 9.75''
- dla lukow 68'' - BH powinno byc ok. 8.25 - 9.5''

W Twoim przypadku (jak mowisz) masz 21.5 cm = ca. 8.6'' - mniej wiecej OK.
Z tym, ze akurat Twoj luk moze "lubic" (strzelac ciszej i z mniejszymi drganiami) inna BH - niestety, to juz musisz sprawdzic doswiadczalnie (nie oczekiwal bym jednak, ze wyskoczysz ponad powyzej podane przedzialy) :)

Ja np mam BH ok 9'' na swoim (66 '' dlugosci) i jest OK.

3. Dluzsza cieciwe mozna zawsze skrecic nieco bardziej - byle nie porobily sie na niej wezly, ale w zasadzie powinienes miec tak dobrana cieciwe, zeby nie trzebe bylo jej skrecac az tak bardzo - z 10-15 obrotow powinno wystarczyc.
Jest to problemem, jezeli nie robisz na zamowienie - w sklepach raczej maja tylko standardowe dlugosci.

4. Cieciwa z Dacronu moze sie rozciagac (do pewnych granic), cieciwa FF / BCY raczej juz nie... Uwaga: jak napisal NEMO, nie do wszystkich lukow FF (itp) pasuja - moga sie rozwalic ramiona, gdyz cieciwa jest mniej rozciagliwa.
1. 21'' "Warf" Black Jenings Lightning  / Samick Universal Glass - 32#@28
2. 23'' Hoyt Radian / Win & Win Winus - 34#@28
3. Dwa "Bisoki" - angielskie z malym refleksem - 34 & 41#@28
Strzaly: Easton Redline oraz swierkowe  :)