Autor Wątek: Trzymanie łuku  (Przeczytany 10980 razy)

kwapeusz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 120
Trzymanie łuku
« dnia: Sierpień 28, 2014, 09:30:55 pm »
Witam zapytam po prostu mądrzejszych ode mnie. Mianowicie caly czas próbowałem opierać majdan pod kciukiem, bo wyczytałem ze tak powinno być ;) skupienie strzał przy takim chwycie bywało różne, przeważnie strzały nie chciały wbijać sie koło siebie. Dzis spróbowałem złapać majdan całą dłonią, w dość silnym chwycie, tak że po strzale łuk tylko skakał troszke do przodu. Praktycznie pozostając w miejscu po oddaniu strzału. W każdym razie skupienie poprawiło sie w dość drastyczny sposób, strzałki lądują blisko siebie i teraz nie wiem czy złapać konkretnie za łuk czy trenować opieranie go o rękę. Bo jak rozumiem ściskanie majdanu to zły nawyk tak?
HOYT CRX 35 80# 29"
VIPER PREDATOR MICROTUNE
RIPCORD CODE RED
FUSE AXIUM PRO 6#
JIM FLETCHER CALIPER .44

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2014, 10:04:43 pm »
Ściskając łuk dużo łatwiej skręcić majdan na co bloczek jest bardzo podatny. Z drugiej strony ja ostatnio wychodzę z założenia strzelaj techniką która przynosi dobre rezultaty ;) Niemniej moje zdanie tutaj jest takie abyś jedynie zapierał łuk o poduszkę kciuka, bo w ten sposób łuk będzie się powtarzalnie ustawiał w dłoni.


Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


kwapeusz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2014, 10:24:29 pm »
Chciałem wlaśnie żeby ktoś z większym doświadczeniem sie wypowiedzial co o tym sądzi. Dziekuje a jutro znowu będę próbował opierać łuk. I jak rozumiem ma on swobodnie wyskoczyć z ręki po strzale i zatrzymać sie na smyczy?
HOYT CRX 35 80# 29"
VIPER PREDATOR MICROTUNE
RIPCORD CODE RED
FUSE AXIUM PRO 6#
JIM FLETCHER CALIPER .44

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2014, 10:31:14 pm »
Nie koniecznie musi wyskoczyć z ręki. Ważne byś go nie ściskał, a palce mogą go oplatać ale też by to nie wpływało na jego skręcanie - takie jest moje zdanie.
Sam strzelam tylko opierając, a palce luźno go oplatają tak że po strzale mi nie wypadnie ale też nie działa żadne skręcanie przez ściskanie :P

Podobnie jak na zdjęciu podesłanym przez Jaco
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

kwapeusz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2014, 10:38:27 pm »
Czyli trzeba dalej próbować;)
HOYT CRX 35 80# 29"
VIPER PREDATOR MICROTUNE
RIPCORD CODE RED
FUSE AXIUM PRO 6#
JIM FLETCHER CALIPER .44

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2014, 01:52:57 pm »
Pooglądaj sobie różne filmy na YT jak trzymają bardziej ogarnięci zawodnicy i próbuj jak sam powiedziałeś. Ważne żebyś nie ściskał majdanu bo i tak z niego nic nie wyciśniesz :P
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

kwapeusz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2014, 07:45:48 pm »
Po dzisiejszym treningu moge stwierdzić jedno.  Lekki chwyt łuku mi znacznie pomaga no i zmiana celownika na taki który posiada poziomice.
HOYT CRX 35 80# 29"
VIPER PREDATOR MICROTUNE
RIPCORD CODE RED
FUSE AXIUM PRO 6#
JIM FLETCHER CALIPER .44

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2014, 09:09:24 pm »
łuk opierasz o dłoń a nie trzymasz go jak wyskakuje z łapki to użyj smyczy - pomaga. spróbuj tak jak na fotce wyżej. Pamiętaj nie używaj mięśni do "trzymania" łuku. Samo ułożenie na majdanie to też kwesta praktyki sam dojdziesz do swojego ustawienia z czasem. Aha każdy łuk "leży" inaczej chodzi mi o producentów...
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

kwapeusz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 120
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2014, 09:33:00 pm »
Ja jestem dopiero bardzo początkujący, więć próbuję dojsc do jakiejś powtarzalności, która pewnie z czasem przyjdzie;)
HOYT CRX 35 80# 29"
VIPER PREDATOR MICROTUNE
RIPCORD CODE RED
FUSE AXIUM PRO 6#
JIM FLETCHER CALIPER .44

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2014, 10:08:46 pm »
Ja używam sznurówki, więc łuk wylatuje mi z dłoni na mniej niż 1 cm i zawisa na sznurku. Poza tym można spróbować tak wyważyć łuk, że po strzale stoi w miejscu.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

staphylococcus

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2014, 04:02:58 pm »
Nigdy nie używałem smyczy. Łuczek trzymam jak na zdjęciu opierając lekko opuszki palców o majdan, a po strzale paluszki lekko podtrzymują łuczek coby nie wypadł z ręki. Po pewnym czasie nie będziesz tego musiał kontrolować. Ale bywało różnie. Na początku nawet wpadłem na pomysł używania rękawiczki bramkarza aby "wzmocnić uchwyt majdanu". No cóż początki bywają trudne. Jak boisz się, że łuk wypadnie z ręki, załóż smycz
Wyrzutnie:
Hoyt contender elite, sureloc + viper
mathews Z7 Extreme Axcel Armotech-HD

Asp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 21, 2015, 02:26:30 pm »
Mam smyczkę ale zakładam tylko dla spokoju psychicznego. Jakoś mi łuk nigdy z ręki nie chciał wyfrunąć. Uchwyt oplatam palcami ale z wyczuciem - bez miętolenia. Jak próbowałem tylko oprzeć na zgięciu między kciukiem a wskazującym to przy strzale łuk podskakiwał i strzała leciała z 50 cm nad cel.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 21, 2015, 05:30:04 pm »
Nie znam się na tym za bardzo bo jestem jeszcze mniej doświadczony w bloczkach niż ty....ale ostatnio znalazłem taki filmik, który nota bene gdzieś już wklejałem.

https://www.youtube.com/watch?v=AJoxJJjcQFU&feature=youtu.be


Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2015, 05:48:24 pm »
By spadła cięciwa przy naciąganiu bez spustu to już naprawdę trzeba przegiąć. Jest inna kwestia. Krótkie łuki mają ostry kąt cięciwy po naciągnięciu i to porostu miażdży palce, spory ból. Jest bloczek przeznaczony do strzelania z palców - Hoyt Tribute - ATA 45''
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Asp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Trzymanie łuku
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2015, 10:57:36 am »
Nie znam się na tym za bardzo bo jestem jeszcze mniej doświadczony w bloczkach niż ty....ale ostatnio znalazłem taki filmik, który nota bene gdzieś już wklejałem.

https://www.youtube.com/watch?v=AJoxJJjcQFU&feature=youtu.be

Widziałem, widziałem. Bardzo pouczający filmik - nawet ze słabą znajomoscią angielskiego można zrozumieć, czego z bloczkiem nie robić. Z drugiej jednak strony figurant w tym filmie trochę przesadza, bo w praktyce to trzeba by miec z 2 promile, żeby tak majtać łukiem na boki i skrecać cięciwe  :)