Autor Wątek: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały  (Przeczytany 7271 razy)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« dnia: Lipiec 30, 2014, 04:45:45 pm »
jakoś do tej pory nie robiłem tego testu bo tak do końca nie wiem jaki jest tego sens ale ponieważ mam troszkę wolnego i z kilku strzałek poodpadały mi lotki postanowiłem strzelic "bare shaft" rezultat poniżej


próbowałem korygowac podstawką ale nic to nie dało, strzała w locie mam wrażenie że zatacza okrąg i ucieka w lewo im dalej od tarczy tym bardziej w lewo
test papierowy - bullet hole
test na odchodzenie - też b.dobrze

groty myśliwskie - ok
skąd "to" się bierze? strzelałem z 20 m z 30 gołe promienie przelatują koło tarczy z lewej. Wbijają się pod dziwnym okntem
strzelam z binary cam więc nie mam yoki bo już bym pewnie nią kręcił
Spin też moim zdaniem ok. Łuk ustawiony na 64#, dl 28" strzałki dł 28" spin 340, groty 100gr
co mogę jeszcze zrobic żeby test wyszedł dobrze?
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2014, 05:44:20 pm »
halo, nikt, nic?? może poprosic admina o usunięcie wątku?
koledzy Łukasz i Balrog, wyładujcie się w tym temacie i na temat  :P 8) ;) ;D
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Tadek Wrok

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2014, 06:59:35 pm »
Ja ostatnio tez próbowałem strzelać z gołej strzałki. W moim przypadku wbija się ona na prawo od celu. Chwilę się głowiłem co może być przyczyna. Jednak przestałem się tym przejmować bo i po co skoro łuk strzela dobrze i powtarzalnie.

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2014, 07:41:28 pm »
Ja kiedyś chciałem zrobić taki test i na 30m musiałem wydłubywać grot z deski obok maty - od tamtej pory nie podchodziłem do tematu skoro ze strzałą opierzoną strzela powtarzalnie i dobrze :P
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2014, 08:56:43 pm »
Ja nigdy się tym nie przejmowałem skoro łuk ładnie grupuje to niech bareshafty niech sobie latają gdzie chcą ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2014, 11:55:48 pm »
halo, nikt, nic?? może poprosic admina o usunięcie wątku?
koledzy Łukasz i Balrog, wyładujcie się w tym temacie i na temat  :P 8) ;) ;D

Brakuje ci rozrywki czy popcornu masz za dużo ??  ;D

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2014, 07:54:22 am »
OHO!! jeden z zawodników przyjął wyzwanie :P czas na drugiego :P
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2014, 08:28:49 am »
Balrog, chodzi mi o to że potrzebuje informacji o bare shaft tuning :-)  nie popcornie coś ci się kolego pomyliło. Celowo  tak to ująłem żebyście juz przestali zaśmiecać dział 'giełda'. Wiec jeśli strzelałes golasami do tarczy swoim anarchy to jest to świetne miejsce żeby.coś o tym napisać. Tyle tylko. P.s. Rozrywki mi też nie brakuje a nawet gdyby to nie mam zamiaru TU o tym pisać. Upał dzisiaj, rozkładam parasol i ide strzelać, coś tam jeszcze będę kombinował z tym testem.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

staphylococcus

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2014, 09:22:31 pm »
Witam, może to troszkę naświetli temat
Ponieważ cały weekend spędziłem na regulacji carbonka g3 mam wielką ochotę podzielić się paroma refleksjami. Po pierwsze ustawienia nazywane jako wstępne są godne swojej nazwy. Naprawdę są tylko wstępne. Z nich pozostała mi tylko wysokość siodełka strzały reszta no cóż.... . Po ustawieniu centrycznośći camów, osi strzały laserkiem, wysokości siodełka(papier) itp. rozpocząłem strzelanie. Ustawienie celownika pod strzałki z normalnymi grotami- chwilka. Groty bojowe, bo to przecież łuk myśliwski i .. porażka. Lecą w prawo i do góry po 5 cm. Regulacja podstawki i dalej rozjeżdża się broadhead z saundersami które teraz lecą w lewo. Zapiąłem laserek i ustawiłem go tak żeby świecił na nok naciągniętej strzały i porażka. Układ luźny bez skręcenia majdanu a tu klika milimetrów przesunięcia, światło ledwie muska promień. pokombinowałem i zacząłem się bawić yokami. Skręt pół obrotu i kilka strzałów dla ułożenia cięciwy. I tak drobnymi kroczkami wszystko zaczęło się ogniskować aby wreszcie osiągnąć skupienie w jednym punkcie. Po oddaniu kilkudziesięciu strzałów obejrzałem dokładnie ramiona. Okazało się, że zewnętrzne górne jest odrobinę niżej. Sprawdzenie osiowości camów lepiej nie opisywać. więcej testów nie robiłem i nie zamierzam robić. Dynamicznie układ działa bez zarzutu i o to chodzi. Oddane dzisiaj setki strzałów to potwierdzają/ Nie ma znaczenia jaki grot strzałki lecą tam gdzie są wypuszczane, bez machania lotkami, no poezja. Wieeelka przyjemność strzelać z takiego łuku, czego i Wam życzę
Wyrzutnie:
Hoyt contender elite, sureloc + viper
mathews Z7 Extreme Axcel Armotech-HD

Jacek D

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
    • Drewno, rękojeści, kolby
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2014, 12:37:33 pm »
Trochę odgrzewanie kotleta, ale z mojego doswiadczenia test nieopierzonej często wychodzi kiepsko jeśli mamy jakiś kontakt lotki/strzały przy wyjściu z łuku. Warto wtedy sprawdzić ślady na opierzonej ze szminką. W moim obecnym łuku z kolei problemem okazał się być tłumik cięciwy - oryginalny zamontowany miał wadę fabryczną i powodował zrywanie strzały już przy zejściu z knocka (sam bym na to nie wpadł, kilka godzin testów to zajeło :) ).
Bowtech Airborne 82nd
CBE Elite 3D, Viper
Stan Mag Micro
www.drewtak.pl

Polo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • serwis łuczniczy
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2014, 06:21:03 pm »
Jedna odpowiedź na 2 problemy bo ta sama sprawa  tj broadhead tuning oraz bareshaft tuning czyli groty myśliwskie i goła strzała--
 jeżeli przestawianie podstawki nie daje oczekiwanego efektu  na zgrupowaniu strzał w tym samym punkcie co  broadheady razem z tarczowymi i opierzone razem z gołymi problemem to  po pierwsze źle dobrane strzały zbyt miękkie lub twarde a jeśli na 100% są dobre to jest to źle zestrojony łuk tj. brak synchronizacji bloczków i/ lub zła ustawienie yoka w opu przypadkach wymagana prasa cierpliwość i odrobina doświadczenia w strojeniu i dużo doświadczenia w strzelaniu ponieważ jest wymagany idealnie powtarzalny chwyt i dobre pewne grupowanie strzał w celu.  Każdy łuk bloczkowy z dobrze dobranymi strzałami i właściwie zestrojony jest w stanie strzelać gołe razem z opierzonymi i broadheady z tarczowymi (broadheady muszą być proste i miec tą samą mase co tarczowe i oczywiście strzały muszą być proste :) ).
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2014, 06:27:36 pm wysłana przez Polo »

Polo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • serwis łuczniczy
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2014, 07:06:39 pm »
jakoś do tej pory nie robiłem tego testu bo tak do końca nie wiem jaki jest tego sens ale ponieważ mam troszkę wolnego i z kilku strzałek poodpadały mi lotki postanowiłem strzelic "bare shaft" rezultat poniżej


próbowałem korygowac podstawką ale nic to nie dało, strzała w locie mam wrażenie że zatacza okrąg i ucieka w lewo im dalej od tarczy tym bardziej w lewo
test papierowy - bullet hole
test na odchodzenie - też b.dobrze

groty myśliwskie - ok
skąd "to" się bierze? strzelałem z 20 m z 30 gołe promienie przelatują koło tarczy z lewej. Wbijają się pod dziwnym okntem
strzelam z binary cam więc nie mam yoki bo już bym pewnie nią kręcił
Spin też moim zdaniem ok. Łuk ustawiony na 64#, dl 28" strzałki dł 28" spin 340, groty 100gr
co mogę jeszcze zrobic żeby test wyszedł dobrze?
twoje strzałki są za twarde i jeśli dobrze widze są to beemany 340 piszesz że z grotem 100 to insert 21 lotki blazer + wrapy powinieneś je mieć długie na 30" lub przy tej dł podnieść siłe naciągu łuku  do 69 lbs

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2014, 07:37:19 pm »
Sztywniejsza strzała lepiej sie zachowuje w locie ale sprawdze 400 spin bo cos tam chyba jeszcze mam.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: bare shaft tuning/ test nieopierzonej strzały
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2014, 02:03:18 pm »
Witam kolegów, dla waszej wiadomości, strzałka w prawidłowo ustawionym łuku, nie opierzona powinna układać się podobnie jak opierzona, oczywiście warunki pogodowe muszą być wyeliminowane, wiatr,deszcz, jakieś gałęzie na drodze lotu, temat jest tak prosty, że nikt poważny nie chce się upokarzać do stopnia laika i nic tu dodać, pozdrawiam. ;), ps, po to jest wyszukiwarka leniuszki, na forum myśliwych jest też wszystko.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.