Autor Wątek: Ochrona na tarczę  (Przeczytany 2166 razy)

IPiterek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Ochrona na tarczę
« dnia: Lipiec 22, 2014, 09:23:10 pm »
Witam
Kupiłem łuk. Bez siatki oczywiście, i po pierwszym dniu połamałem trzy strzały. Więc zamówiłem siatke i po ok. Roku przerwy znowu spróbowałem swoich sił. I co? Kolejna ofiara. Poprostu zdarza mi się trafiać w stojak dla tarczy.

Czy macie jakiś sposób na ochronę przed tym problemem? Jkaś pianka lub coś podobnego?
Kupiłbym strzaly aluminiowe lub z włókna szklanego ale nie jestem pewien czy mimo to strzały by wytrzymały kontakt z drewnem. Łuk o naciągu 13kg ma moc. Czasami mam problem z wyciągnieciem strzały z tarczy ;)


misha

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Ochrona na tarczę
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2014, 09:32:53 pm »
Strzelaj z mniejszej odległości. Jak Ci się poprawi skupienie, zwiększaj dystans.
bowtech insanity cpxl, qad ultra rest hdx, trophy ridge react-one

sf optimo+ z cięciwą i podstawką pod strzałę ;-)

rafcio

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Ochrona na tarczę
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2014, 10:29:08 pm »
Nie mam innego pomysłu niż kolega wyżej... Ja mam tak z 90m, ale u mnie to raczej wina tego że nie mam już gdzie manewrować celownikiem... dziś z 90 też wpakowałem strzałe w stojak(musze strzelać 90 bo za chwile zawody)... nie mam jednak zielonego pojecia na ochrone stojaka...

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Ochrona na tarczę
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2014, 08:05:18 am »
Kilka treningów temu wpakowałem 4 strzały w stojak - po jednej w każdej kolejnej serii ;) jedyna rada jaka mi się nasuwa: nie strzelać w stojak! :D
Odpukać, nie zniszczyłem żadnej strzały w swojej krótkiej karierze, jedną straciłem gdy poleciała wysoko nad płotem na teren zamknięty.
Używam cały czas karbonów, aluminiowe łatwo się krzywią a włókno szklane jest zbyt ciężkie.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Ochrona na tarczę
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2014, 01:42:25 am »
Najlepsza rada Szumaka moim zdaniem ;) nie strzelać w deski, nie strzelać w pręta, kto strzela do pilśniowej maty wie oczym mówię. Szumak gratuluję i oby to się nie zmieniło, ja w mojej ośmioletniej przygodzie z łukiem posłałem do śmieci tyle strzał, że ciężko zliczyć. Zazwyczaj to po trafieniu w pręt, niby to 2cm w szerokości a i tak zły strzał tam poleci, jakbym chciał to bym pewnie nie trafił:P


Wysłane z iPod touch za pomocą Tapatalk
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Ochrona na tarczę
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2014, 10:23:26 pm »
Najlepsza rada Szumaka moim zdaniem ;) nie strzelać w deski, nie strzelać w pręta, kto strzela do pilśniowej maty wie oczym mówię. Szumak gratuluję i oby to się nie zmieniło, ja w mojej ośmioletniej przygodzie z łukiem posłałem do śmieci tyle strzał, że ciężko zliczyć. Zazwyczaj to po trafieniu w pręt, niby to 2cm w szerokości a i tak zły strzał tam poleci, jakbym chciał to bym pewnie nie trafił:P


Wysłane z iPod touch za pomocą Tapatalk

Ja zastosowałem trochę inną taktykę stojak "zrobiony" ze starego statywu do małego aparatu = trafienie w stojak zniszczyło całkowicie stojak, a nie strzały. Do tego stojak mieścił się całkowicie w torbie.
Samick Polaris 70" 36#