Autor Wątek: Trzeba się dozbroić - zakupy  (Przeczytany 10454 razy)

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Trzeba się dozbroić - zakupy
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 10, 2014, 08:26:40 am »
Biały plastikowy Hoyt chyba za 5 zeta. Ponoć Mospinkowa z niego strzela. Pozdro

Rozumiem że ten button DECUT ZX bedzie do tego pasowal.
Samick Polaris 70" 36#

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Trzeba się dozbroić - zakupy
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 10, 2014, 09:06:34 am »
Nie wiem nie wypowiadam się w sprawie sprzętu, którego nie miałem w łapkach. Wygląda zacnie jak na Decuta. Poza tym dlaczego ma nie pasować? Jak gwint jest standardowy to wkręcasz i siedzi tam gdzie ma być. Zresztą zanim skumasz jak się reguluje łuk to minie kupa czasu. To tak w ramach propagowania realizmu. Pozdro
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2014, 09:08:19 am wysłana przez Piotr D »

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: Trzeba się dozbroić - zakupy
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 10, 2014, 01:56:19 pm »
a wtrące swoje trzy grosze. z buttonem i podstawkami to niejest tak do końca np
podstawka spigareli ZT  typ do hoty z butonem cartel X nie bedzie pasowalo poniewzaż button cartela ma dwa gwinty ten do majdanu i grubszy od ustawinie sprężyny i kontrowania, a problem jest taki ze ten do majdanu jest za krutki i nie osiagasz nawet minimum do tego aby strzala byla po lewej cieciwy.
to tylko tak bo akurat sie z tym spotkalem osobiscie

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Trzeba się dozbroić - zakupy
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 11, 2014, 12:49:02 am »
Do tej białej podstawki hoyta na bank będą buttony pasowały, dziura w podstawce pasuje do gwintu w majdanie więc i button wejdzie.

Pytałeś o kołczan, ja nigdy nie korzystałem z takiego na plecy i widziałem takie tylko u niektórych łuczników tradycyjnych. W każdym razie nie słyszałem od nich, żeby to było wygodne, a wręcz przeciwnie..


Wysłane z iPod touch za pomocą Tapatalk
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Trzeba się dozbroić - zakupy
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 28, 2014, 02:55:52 pm »
Do tej białej podstawki hoyta na bank będą buttony pasowały, dziura w podstawce pasuje do gwintu w majdanie więc i button wejdzie.

Pytałeś o kołczan, ja nigdy nie korzystałem z takiego na plecy i widziałem takie tylko u niektórych łuczników tradycyjnych. W każdym razie nie słyszałem od nich, żeby to było wygodne, a wręcz przeciwnie..


Wysłane z iPod touch za pomocą Tapatalk

W końcu udało mi się kupić tego buttona i do tego jeszcze podstaweczka. Czekam na realizację i myślę ze na weekendzie będę "kloł" bo znowu wszystkiego od nowa będę musiał sie uczyć a tego jeszcze nie do końca opanowałem.
Samick Polaris 70" 36#

NorbiBxl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Trzeba się dozbroić - zakupy
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 30, 2014, 08:51:00 am »
ja dodam od siebie tylko, ze tez mam podstawke Decut'a na czarnym majdanie i strzelalem w 38° upale w pelnym sloncu przez kilka godzin i nic nie plywalo, wiec to chyba kwestia tasmy
zamaist tego na poczatku mialem problem z tym, ze czesto strzala mi sie zsuwala z podstawki co bywalo upierdliwe :)
[Falco Trophy Vintage #38]

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Trzeba się dozbroić - zakupy
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 30, 2014, 09:08:15 am »
Ustawienie podstawki jest istotne: ramię musi opadać lekko w stronę majdanu. Można na przykład wkleić podstawkę lekko skręconą w prawo lub skorygować problem odginając delikatnie ramię (jeśli się nie złamie).

Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

FiqsDMX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Trzeba się dozbroić - zakupy
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 03, 2014, 09:06:55 am »
Też używam podstawki Decut'a i jak tak jak Norbi nie mam z nią żadnych problemów , nic nie pływa , żadnego rozwiercania (trzy różne buttony) popełniłem tylko jedną małą modyfikację tej podstawki , mianowicie podgiąłem delikatnie końcówkę , właśnie żeby rozwiązać problem zsuwającej się strzały.
Wiem że nie jest to może zgodne z tym co mówi "litera prawa" którą zamieścił Szumak , ale z drugiej strony nie był to mój pomysł , a kogoś kto wie o tym sporcie sporo więcej ode mnie.
W każdym razie działa.