Autor Wątek: Co myślicie o tym łuku  (Przeczytany 48223 razy)

Pawian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Co myślicie o tym łuku
« dnia: Maj 28, 2014, 09:51:03 pm »
Ostatnio kupiłem łuk Diana Łukbisa 11 kg i kompletnie złe strzały. Pytałem o Dianę 17-18kg, ale w odpowiedzi dostałem, że nie opłaca mi się brać takiej diany, gdyż długo nie potrzyma: "Przy tym modelu naciąg powyżej 15 kg też nie rokuje zbyt dobrze na trwałość (majdan i ramiona są bardzo smukłe). Okres gwarancyjny wytrzymuje, ale rzadko dłużej niż 2-3 lata."



Zaproponowano mi taki łuk:

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/128,buck-trail-longbow-black-hawk

Myślę nad 18 kg albo 20 kg (11 i tak dosyć łatwo było mi napiąć). Co myślicie o tym łuku dla łucznika początkującego (strzelałem z własnych łuków, zrobionych amatorsko; cięciwa i założenie na patyk) i do strzelania rekreacyjnego??

Wiem, że nawet te 18kg ciężko mi będzie na start utrzymać, ale ja chcę by łuk służył mi długie lata, a nie że zaraz po nowy polecę bo 15 kg Diana za słaba będzie.

Co myślicie???

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2014, 12:54:56 am »
Jak nabierzesz krzepy do 18kg to owszem ciekawy łuczek... ale to sporo ćwiczenia będzie a początki będą ciężkie...
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Pawian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2014, 10:10:57 am »
Właśnie boję się tak na słowo/opis kupować. Już 27 złotych straciłem przez to. Długo zajmuje przyzwyczajenie się do takiej 18, nawet 20? Mięśnie to u mnie jak u 15 latka, jedynie wzrost średni.

I naciąg o konkretnej sile, tzn. trzeba taką siłę by wgl go naprężyć, czy dopiero gdy na maxa jest napięty to trzeba taką siłę by utrzymać go?

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2014, 11:12:41 pm »
Mało zrozumiale piszesz... Nie rozumiem po co kupileś diane 11kg i chcesz inny łuk mocniejszy bo narzekasz ze słaby ? Strzały blisko lecą? To nie karabin nie bedziesz strzelał z łuku na jakieś ekstremalna odległości jak robin hood . Napisz jasno kupiłem Dianke i okazała sie dla mnie za słaba chce ją wymienić na coś mocniejszego . Ale jak niemasz wprawy to łuk 11-15kg idealny był by dla ciebie... Nie chodzi czy naciągniesz łuk bo nie chodzi oto żeby naciągnąć łuk o sile naciągu np 40kg, to niejest jakiś super wyczyn ino wycelowaći oddać ok100 celnych strzałów a i mogą się pojawić problemy ból rąk palców nieprzyzwyczajone mięśnie do takiego wysiłku zaraz ci odmówią posłuszenstwa trzeba dobierać siłe naciągu z umiarem  po troche i ćwiczyć :)8)
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2014, 09:48:58 am »
... i dodatkowo jeszcze, dobierając zbyt duże obciążenie początkowe, można nabawić się poważnych kontuzji, które nie pozwolą więcej używać tych zabawek.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Pawian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2014, 11:03:23 am »
Rzeczywiście, trochę masło maślane napisałem.

Kupiłem z 2 miechy temu łuk: Diana 11 kg i 8 strzał:http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/166,strzala-easton-trooper

Okazała się tragedia. Lotki się ocierały, potem dowiedziałem się strzały z włókna szklanego są do mocnych naciągów. Odesłałem towar.

Teraz chciałbym zakupić dobry łuk, który służyłby mi około 4 lat. Byłem gotów dać 400zł, ale dam 600 jeśli te 200zł więcej będzie współmierne do zysków. I teraz niestety mam dylemat; bo czytałem, że jak się wezmie za słaby łuk, to po jakimś czasie będzie się chciało coś mocniejszego, a mi szkoda kasy by nowy zaraz kupować. Z drugiej jednak strony, podobno jak wezmę za mocny łuk to wiadomo, będzie mi za ciężko to utrzymać (a teraz się dowiaduje, że wgl kontuzję można mieć). Co mi polecicie?? Znacie jakaś firma prócz łukbisa, która produkuje; dobre i tanie łuki i strzały??(te ceny strzał to kosmos)

Gr2esiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2014, 11:46:00 am »
@Pawian, Szumak napisał post wyżej:

dobierając zbyt duże obciążenie początkowe, można nabawić się poważnych kontuzji, które nie pozwolą więcej używać tych zabawek.

I to jest mega racja. Lepiej kupić słabszy łuk a po jakimś czasie wymienić na mocniejszy, albo kupić Polarisa też o niewielkiej na początek sile i wymieniać same ramiona. Zawsze będzie trochę taniej. Na Twoim miejscu zostałbym z tą około 25# Dianą tak długo jak nie będziesz czuł żadnego zmęczenia oddając tak około 100 strzałów na jednym treningu. Jak stwierdzisz, że jest słabo, to ze sprzedażą Diany nie powinieneś mieć problemów. Moim zdaniem spokojnie sezon, dwa postrzelasz.

[dopisane]
W tym wszystkim jest jedna rzecz najważniejsza na początku. Słaby łuk nie będzie Ci przeszkadzał w opanowywaniu łuczniczego ABC. Za to mocny łuk będzie. Bo będziesz się skupiał nad naciągnięciem sprzętu zamiast pracować nad techniką. A w tym sporcie najważniejszy jest czas. Nikt nie staje się od razu Legolasem po kupieniu łuku. Sprzęt owszem jest wazy, ale o niebo ważniejsze są umiejętności strzelca, a te zdobywa się trenując.
Do 600 zł możesz kupić sporo łuków od Łukbisu poczynając przez takie firmy jak Ragim, Samick, Buck Trail i sporo innych. Do wyboru do koloru. To a propo łuków tradycyjnych.
Co do strzał zaś. Pamiętaj, że strzała jakiś czas służy. Jeśli nie będziesz strzelał w beton, tylko do maty, to komplet na sezon lub dwa albo i więcej Ci wystarczy. Zatem czy to tak drogo? Raczej umiarkowanie biorąc pod uwagę czas używania. Strzały dobiera się zgodnie z różnymi czynnikami, siła łuku, długość naciągu, etc. Możesz kupić strzały aluminiowe z lotkami naturalnymi. Do takiej Diany jak Twoja będą się nadawały np. strzały Eastona XX75 albo Jazz (oczywiście nie tylko takie). Strzała kosztuje w zależności od miejsca od 17 do 25 zł za sztukę, ale powinna posłużyć długo jeśli nie pogniesz promieni. To oczywiście nie wyczerpuje tematu.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2014, 12:18:16 pm wysłana przez Gr2esiek »
Samic CA60
Easton XX75

Pawian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2014, 12:55:03 pm »
Ale 600 zł łacznie za łuk i strzały ;p

Gr2esiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2014, 01:08:11 pm »
Trochę ciasno, ale i na łuk i na strzały 600 PLN wystarczy.

Samic CA60
Easton XX75

Pawian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2014, 02:48:13 pm »
Ciasno!?

Przecież to kupa pieniędzy. Co mi polecicie?? Mięśnie jak u 15 latka ;/ wzrost średni

Gr2esiek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2014, 08:20:06 pm »
No to przecież łuk już masz, jak rozumiem Dianę i musisz tylko dokupić odpowiednie strzały. Po co zatem kombinować z innym łukiem?
Samic CA60
Easton XX75

Pawian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2014, 10:11:09 am »
Nie mam, odesłałem wszystko. To po PARABOLI strzelało około 50 metrów....i starsznie się gibało.

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2014, 10:34:11 am »
wnioskuję że przez strzałki źle dobrane a nie przez łuk szkoda że nie nie poprosiłeś sprzedawcy napewno by Ci dobrał odpowiednie do łuku.
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216

Pawian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2014, 11:17:55 am »
Tylko, że oni tak powiedzą, byle drożej wyszło. Już 27 zł straciłem za odsyłkę i nie wiem za bardzo co kupić ;/ Sprawdzić, też nigdzie nie sparwdzę bo te sklepy łucznicze są na drugim końcu Polski, a ja z Olsztyna. Znacie jeszcze jakieś dobre firmy, produkujące tanie łuki?

Sławomir Cichacz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 124
Odp: Co myślicie o tym łuku
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2014, 12:02:04 pm »
nie wiem ja uważam że problem polega na Twojej nie wiedzy i źle dobranym produkcie sklep przyjął zwrot bo nie chciał się z Tobą naciągać ale wina tak jak piszę jest Twoja a nie sklepu czy łuku.
BEAR ATTITUDE 60#
podstawka - TROPHY RIDGE WHISKER BISCUIT
celownik - TROPHY RIDGE PUNISHER
stabilizator - TROPHY RIDGE
spust - T.R.U. BALL STINGER
strzały - Easton Camo Hunter 2219, Easton Realtree HD 2216