Autor Wątek: BOWFISHING  (Przeczytany 14123 razy)

criss2002

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 30, 2015, 09:38:20 pm »
coś o przepisach prawnych :
   
Ustawa o rybactwie śródlądowym z dn. 18 kwietnia 1985 z pózn. zm.:
Art. 7. 1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką lub kuszą, przy czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia połowu ryb wędką, pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.

Art. 8. 1. Zabrania się połowu ryb:
...
8) narzędziami kaleczącymi, z wyjątkiem sznurów hakowych, pęczków hakowych, haczyka wędki i harpuna kuszy;


studiując artykuły prawne wynika z nich że Bowfishing nie jest zabroniony w Polsce :)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 30, 2015, 09:40:49 pm »
jeszcze strzała musialaby nie być narzędziem kaleczącym.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Munin

  • Gość
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 30, 2015, 09:44:09 pm »
Może używać blunta, to wtedy ogłuszający a nie kaleczący :D

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 30, 2015, 09:57:38 pm »
Aerograf...zadaj sobie kiedys trud i zapoznaj sie z terminem takim jak lowiectwo. Zdziwisz sie ze nie polega ono na polowaniu a na hodowli zwierzyny i jej selekcji dla przy pomocy broni palnej dla poprawy jakosci gatunku. Tak samo jak lesnik sie zajmuje hodowla drzew i zwierzyna to dla niego pasozyt niszczacy uprawy. Nikt za prace nie placi mysliwym bo to nie zawod tylko hobby. Niech sobie wiec wieszaja trofea. Co do polowania z lukiem to mam wielki podziw dla ludzi ktorzy potrafia podejsc....bezszelestnie przygotowac sie do zwolnienia cieciwy i  przy pomocy strzaly odebrac zycie zwierzynie bez narazania ja na niepotrzebne cierpienie. I zeby nie bylo...ja nie popieram zabijania zwierzat dla zabawy.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

criss2002

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2015, 10:17:23 pm »
strzałę do bowfishingu można podciągnąć pod harpun ;) także można w/g litery prawa  8)

sx_

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 30, 2015, 10:56:34 pm »
Art. 8. 1. Zabrania się połowu ryb:
...
8) narzędziami kaleczącymi, z wyjątkiem sznurów hakowych, pęczków hakowych, haczyka wędki i harpuna kuszy </b>;

strzałę do bowfishingu można podciągnąć pod harpun ;) także można w/g litery prawa  8)
Dla mnie łuk trudno podciągnąć pod kuszę
Ragim Impala 62" 45#
15x PowerFlight .500 + grot 125 + lotki plastik 2,6"

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 30, 2015, 11:40:35 pm »
Nie, nie można.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 01, 2015, 01:17:15 pm »
strzałę do bowfishingu można podciągnąć pod harpun ;) także można w/g litery prawa  8)
Jasne, że można ale tylko pod warunkiem, że będziesz ze swoim zestawem do bowfishingu w pełnym zanurzeniu :D

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 04, 2015, 10:30:37 pm »
I to na bezdechu, bo z akwalungiem nie wolno polować na ryby z kuszą. Poza tym kusza podwodna to nie takie urządzenie, o jakim większość ludzi myśli. To nie lęczysko na łożu, tylko raczej coś w rodzaju procy (z gumami naciąganymi ręcznie), lub wiatrówki (pneumatyczna).

Aerografia, jestem myśliwym i rocznie strzelam zwierzynę o wartości mięsa na około 1000 zł. Za tą zwierzynę muszę zresztą zapłacić. Poza tym roczna składka do PZŁ i Koła to 360 zł i do tego dochodzi rocznie 150 godzin obowiązkowej pracy w łowisku. Gdybym te godziny poświęcił na pracę zawodową dało by to ponad 10000 zł. I robię to wszystko chętnie, ale nie mów mi, że mam tolerować kogoś, kto za frajer chce się nażreć za moje pieniądze.
Jak Cię zobaczę w lesie budującego paśniki, wykładającego karmę czy stawiającego ogrodzenia żeby zwierzyna na pola nie wyłaziła, to poluj sobie, chłopie do woli. O ile nie mam żadnych pretensji do ludzi pracujących dla lasu i zwierzyny o to, że czasem coś dla siebie uszczkną, o tyle facet targający zwierza bo to tani sposób na uzupełnienie zamrażarki naraża się na spotkanie z moją kulką.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Munin

  • Gość
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 05, 2015, 10:52:53 pm »

tornister

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 79
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 06, 2015, 11:23:19 pm »
 "ale nie mów mi, że mam tolerować kogoś, kto za frajer chce się nażreć za moje pieniądze"

Za twoje pieniądze, to wszelkie zwierzęta leśne  są twoją własnością?


                                    Art. 21.
W czasie stanu wyjątkowego mogą być wprowadzone ograniczenia wolności i praw
człowieka i obywatela w zakresie:
   1) dostępu do towarów konsumpcyjnych, poprzez całkowitą lub częściową
     reglamentację zaopatrzenia ludności,


Widokiem rutynowym będą wycieczki do i z lasu, a gdy wyczerpią się zapasy leśne to będą znikać psy i koty, które będą wyłapywane przez pełzające chordy wygłodniałych mieszkańców wszelkich miast i miasteczek.

Co wtedy powiesz na taki widok...

"O ile nie mam żadnych pretensji do ludzi pracujących dla lasu i zwierzyny o to, że czasem coś dla siebie uszczkną, o tyle facet targający zwierza bo to tani sposób na uzupełnienie zamrażarki naraża się na spotkanie z moją kulką."

 Opcja pierwsza nie obędzie się bez opcji drugiej:
W czasie stanu wyjątkowego mogą być wprowadzone ograniczenia wolności i praw
człowieka i obywatela w zakresie:
 7) prawa posiadania broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych oraz
     innych rodzajów broni lub określonych przedmiotów, poprzez nakazanie
     niezwłocznego złożenia do depozytu właściwego organu administracji
     rządowej albo zakazanie noszenia.


Tym samym nie wiem z czego będziesz posyłał te kulki? Chyba tylko z jelita grubego ze strachu- bez obrazy...

Ja szanuję że ktoś, może i ty ładuje do paśnika słomę/siano i co tam jeszcze, szczerze to doceniam.

Oczywiście że jestem przeciwny zakładaniu sideł w lesie przez ludzi którzy nie widzą w zwierzętach nic poza pieniądzmi z ich mięsa.

 kocham ten cud stworzenia w pełnym spektrum, lecz jest to nadal tylko pokarm, jak nie człowieka, to jakiegoś zwierza.

Natomiast jeżeli zajdzie taka potrzeba "ekonomiczna" która wymusi na mnie wparowanie do lasu po jedzenie, bo go nie będzie w sklepie albo u chłopa na wsi to zrobię to bez mrugnięcia okiem.

A te pierdy o składkach na jakieś koła i inne prace w czynie społecznym mnie nie ruszają emocjonalnie, już pomijam nawet sam fakt że:


    "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą."


Co ma miejsce w zacnie oklepanym sloganie jakim jest -KŁUSOWNIK


Kłusownik – etymologicznie – nie znaczy 'ktoś, kto biega kłusem'. Słowo kłusować (dawniej pisane też kłósować) znaczyło najpierw 'zrywać (ścinać) ukradkiem kłosy na cudzym polu' (za Etymologicznym słownikiem języka polskiego Andrzeja Bańkowskiego).

Tym samym nic mi do ludzi którzy powtarzają niczym bioroboty jakieś kłamstwa i jeszcze próbują przy tym zatruć umysły innych ludzi, sądząc przy tym iż ich czyny są jedyne i słuszne, osądzając jednocześnie po obrazku  nie wiedząc nawet co spowodowało że ktoś tam "targa zwierza" z lasu - może bieda, może głód...



Kiedy więc dajesz jałmużnę(słomę,składkę na pzł,pomagasz w lesie), nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Pozdrawiam



Munin

  • Gość
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 07, 2015, 02:23:44 am »
W sumie to ja na tyle mocno ludzi nie lubię, że pozwoliłbym wam wymordować wszystko co żyje nawet w imię Twojego Chrystusa. Wilki i niedźwiiedzie wykończyliście to wykończcie i resztę a potem weźcie się za samych siebie. Natura sobie bez nas poradzi.

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 31, 2015, 09:49:45 pm »
Natura sobie już bez nas nie poradzi. W każdym razie nie w takiej formie, jak obecnie. Poruszamy się w kategorii "gdybania", ale Holendrzy kilka razy zrobili eksperymenty polegające na całkowitym zakazie jakiejkolwiek interwencji na jakimś zamkniętym obszarze (chodzi o wyspy). Za każdym razem po kilku latach kończyło się wymarciem wszystkich zwierząt większych od szczura.
W Holandii nie ma myślistwa w formie, jaką znamy z Polski - czyli hobbystycznego - bo uznano zabijanie zwierząt dla przyjemności za niedopuszczalne. W zamian są zawodowi "myśliwi" (czytaj - likwidatorzy). Jak jesteś właścicielem ziemi i jakieś zwierzęta powodują szkody w uprawach, zamawiasz takiego "myśliwego", płacisz mu grubą forsę, a on usuwa problem. Przy pomocy wszelkich narzędzi likwiduje ich tyle, ile tylko da radę.
O ile w myślistwie hobbystycznym prawo może regulować niektóre kwestie typu: zakaz używania celowników noktowizyjnych (w Polsce), to NIKT nie może narzucać praw powodujących zmniejszenie wydajności pracy (przynajmniej w normalnym świecie). Dlatego używane są samostrzały, celowniki noktowizyjne, drony i broń sterowana radiowo. Efektem jest sytuacja, że dzika to można tylko w zoo zobaczyć.
Kolejna ciekawostka: Stada dzikich gęsi z całej Europy zimujące na polderach wyjadają zasiewy i blokują lotniska. Jak sobie humanitarni Holendrzy z nimi radzą? Otóż, wykorzystując fakt, że w tym właśnie okresie gęsi się pierzą i latają bardzo niechętnie, zapędzają te stada do olbrzymich hangarów, a następnie... ZAGAZOWUJĄ. Ich mięso nie nadaje się do spożycia, chociaż czytałem niedawno, że jest pomysł robienia z niego karmy dla zwierząt. Według oficjalnych danych w mijającym roku w ten humanitarny sposób zeszło gąsek ponad 30000 (trzydzieści tysięcy), a plany na rok przyszły to ponad 70000.

Nie łudźmy się. Zwierzyna "dzika" to jest wyłącznie w marzeniach jakichś ekopo*ebów. A w rzeczywistości dziki, jelenie, sarny i cała reszta są tak samo hodowane jak świnie, krowy czy owce. Dla mnie są to "moje" dziki, jelenie i sarny i każdego sukinkota, który spróbuje mi je ukraść potraktuję tak samo, jak rolnik, któremu ktoś próbuje ukraść krowę.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Munin

  • Gość
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2016, 02:36:57 pm »
Przeceniasz ludzkie możliwości. Nikt nie mówił że natura samodzielnie odtworzy co człowiek skaszanił. Holenderskie doświadczenia potwierdzają moje słowa, natura sobie poradzi ale to, że człowiek tej wersji nie akceptuje to już jest mało znaczące. Inną rzeczą jest już naiwna wiara, że pozostawienie jakiejś wyspy samej sobie pozwoli w krótkim czasie na zrównoważone funkcjonowanie tej wyspy. Człowiek niszczył ekosystem przez setki lat a wyspie ile dano na równowagę czasu? Nic nie będzie takie jak wcześniej a pozwolenie wszystkim na wyciąganie z natury ile się jemu podoba tylko przyspieszy nasze zniknięcie.

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: BOWFISHING
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 01, 2016, 02:42:34 pm »
I dobrze. Wreszcie będzie spokój.
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.