Autor Wątek: czy tak się powinno polować ?  (Przeczytany 19271 razy)

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 18, 2014, 01:38:56 pm »
Cóż, żeby prowadzić dyskusję biorący w niej udział muszą mieć jakąś wiedzę z zakresu poruszanego zagadnienia w innym przypadku trafi się tylko na niezrozumiałe kontrargumenty.
BALROG nadstaw jeden pośladek na strzał z 0.308 a po wyleczeniu nadstaw drugi pośladek na strzał grotem myśliwskim. Na tej podstawie będziesz wiedział która wersja jest łagodniejsza dla zakończeń nerwowych. W innym przypadku Twoje bajania są tak samo wymowne jak podważane przez Ciebie wyniki badań.

Widzisz ja nie podważam tych badań tylko uważam że są niemiarodajne bo co niby zwierze konające im powiedziało po strzale z łuku
"O jak mi dobrze kurcze blade, przywal mi Panie jeszcze raz"

Łukasz a ty jesteś prosty jak budowa cepa
Nie jesteś w Texasie tylko w Polsce obudź się albo wyjedź do Texasu
Skąd ty możesz wiedzieć co i gdzie kupuje ;)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 18, 2014, 02:18:15 pm »
Wiesz Balrog ja myślę szeroko i globalnie, żeby pokazać ci jakie panują normy na świecie i nawet w kraju, jak podchodzi do tego świadome społeczeństwo, które wie co to mięso i skąd się bierze, natomiast twoje myślenie jest szerokie jak odbyt pająka, jesteś tak prostolinijny i manipulowany swoją pseudoekologią, że nie jesteś w stanie nawet dostrzec praw natury..... Podniecasz się, że uratujesz 15 fretek z rąk jakiegoś pseudo hodowcy.... i zrobisz wyciskającą łzy nagonkę... a tam gdzie jest poważny problem to ciszaaa bo porty pełne ze strachu :). A nie musisz daleko szukać bo wystarczy, że w wigilię przejdziesz się do marketu do wanny z karpiami i zorganizujesz pikietę o złym traktowaniu i męczeniu ryb, i o tym, że giną w męczarniach i noszone są wręcz duszone w siatkach w drodze do domu. Ale wszyscy wiem jak to by się DLA ciebie skończyło :).


Nie jesteś w stanie podać do dziś dnia ŻADNEGO rzeczowego argumentu, jedynie co to twoje widzimisię, nie ważne dla ciebie, że przeprowadzono jakieś badania itp itd, TY WIESZ lepiej, sam zbadałeś sprawdziłeś WSZYSTKO :).

Od czasów kamienia łupanego zarówno zwierzęta jak i powiedzmy "ludzie" POLOWALI, żeby zdobyć mięso, przekazywali to z ojca na syna itd... teraz ludzie hodują mięso a dzieciom się wydaje ze szynka powstaje w markecie w jakiś cudowny sposób :).

Żebyś ty kurde jeszcze rzeczywiście trawę wpierdzielał a zamiast mięsożernej fretki miał królika z którym byś się dzielił sałatką TO MOŻE jakiś % zrozumienia byś miał, póki co jesteś skrajnym hipokrytą którego pseudo proekologiczne działania i pseudo górnolotne poglądy są wręcz śmieszne...

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

yokai

  • Gość
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 18, 2014, 02:18:57 pm »
BALROG tak wyglądać będzie raj jak się spełni Twoje życzenie, tylko "sporadyczność" tych zdarzeń znacznie przybierze na częstotliwości. Mam nadzieję że Twe dziecię lubi się bawić z prosiaczkami i że oczywiście na to mu pozwolisz :D  http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,15447062,Dzikie_zwierzeta_biegaja_po_miescie__Czy_trzeba_sie.html

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 18, 2014, 02:21:58 pm »
Yokai przecież wg Balroga to połowa tych dzikich zwierząt jest na wyginięciu :), a spotkanie dzika, lisa graniczy praktycznie z cudem :)

W praktyce balrog na wycieczce z dzieckiem brał by je za pas i spierdzielał jakby ten dzik na niego ruszył i wołał RATUNKU policja zabierzcie go aaaaaaaa.... Potem winne było by najbliższe KOŁO łowieckie bo nie przypilnowało populacji  :). I tak źle by było i tak nie dobrze :).




pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2014, 02:38:53 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 18, 2014, 02:41:51 pm »
BALROG tak wyglądać będzie raj jak się spełni Twoje życzenie, tylko "sporadyczność" tych zdarzeń znacznie przybierze na częstotliwości. Mam nadzieję że Twe dziecię lubi się bawić z prosiaczkami i że oczywiście na to mu pozwolisz :D  http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,15447062,Dzikie_zwierzeta_biegaja_po_miescie__Czy_trzeba_sie.html

Czemu biegają ??
Bo zabiera sie im ich naturalne schronienia, bo miasta sie rozrastają, bo mysliwi naparzają do każdego drapieżnika starając się wybić konkurencję.
Natura przez miliony lat dawała sobie ze wszystkim radę półki nie pojawił sie człowiek starający podporządkować cały świat tylko i wyłącznie pod siebie.
Reszta się nie liczy. 

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 18, 2014, 02:48:29 pm »
I jeszcze jedno.
Przez 30 lat mieszkałem w Sopocie, dzikie zwierzęta to codzienność
Nie raz widywałem Sarny,lisy,kuny i inne a dziki to chleb powszedni.
I jakoś nikt nie narzekał mimo iż czasem zryły trawnik. wole to niż zasrane trawniki przez psy wielkomiejskich paniusiów   

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 18, 2014, 02:53:33 pm »
Dziki w mieście, wspaniale, super. Ale nie dla mnie jak i 99% społeczeństwa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2014, 03:00:11 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 18, 2014, 03:02:58 pm »
Ja pierniczę ty masz naprawdę swój świat. Dziki w mieście, wspaniale, super. Nie dla mnie jak i 99% społeczeństwa.

No jasne wybijcie wszystko co żyje na świecie w imię przez was rozumianej ekologi.
A niedługo zostaniecie sami jak palec a dziecku będziesz mógł zwierze w książce pokazać.
Zapraszajcie obcokrajowców na polowania dewizowe by zabijali chronione u nas gatunki.
Taki ośrodek łowiecki który dopuścił oszołoma z bronią nie potrafiącego odróżnić sarny od wilka powinien ponieść takie kary żeby im się odechciało.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 18, 2014, 03:12:04 pm »
O czym ty piszesz nikt nie mówi że trzeba wszystko wybić, rozmawiamy w tej chwili o regulacji populacji bo człowiek musiał się tym zająć i jest to niezbędne aby nie dochodziło np do takich sytuacji o których pisze Yokai. Ale ty oczywiście już twierdzisz że myśliwi i ich zwolennicy chcą wyrżnąć wszystko co się rusza. Kompletne bzdury i kłamstwa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2014, 03:28:34 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 18, 2014, 03:17:43 pm »
Balrog dziki za ŻARCIEM przychodzą do miast, pod śmietniki na pola do rolników, nie DLATEGO, że ktoś poszedł do lasu ... Jakoś ŻADNE z tych zwierząt nie czuje się zagrożone wyginięciem, jedno z praw w przyrodzie mówi, że osobniki jak czują się zagrożone to niekoniecznie się rozmnażają, natomiast jak czują się BEZPIECZNE, mają dostęp do koryta to mnożą się na potęgę. A człowiek nawet w biblii masz to napisane, MA ZARZĄDZAĆ i kierować nimi.

I przestań podpierać się jednostkowymi przykładami że kilku myśliwych w roku pomyliło sarne z wilkiem ....

Tobie za takie PSEUDO ekologiczne podejście do sprawy DOPIERO powinni dowalić kary żeby ci się odechciało pierdolenia głupot w imię swoich pseudo wyimaginowanych idei obrażać publicznie w sposób wulgarny i piętnować Setki jak nie tysiące ludzi, tylko dlatego, że raz na ruski ROK ktoś się pomyli. Kurwa mać 1000x jest przykładów jak ktoś po pijaku kogoś potrącił albo spowodował wypadek i jakoś nie ma od razu pikiety narodowej czy ogólnoświatowej, żeby auta zezłomować bo niedługo się wszyscy pozabijają ..... z powodu jednego idioty na milion kierowców....

Ale ty widzę masz porównania jak Stalin :) śmierć 1 to tragedia narodowa, ale śmierć 1mln to statystyka .... Ty lubisz się podniecać kilkoma przypadkami na ROK, ale nie napiszesz że ileś TYSIĘCY myśliwych w Polsce dokarmia zwierzęta w zimę pewnie, porobili ogrodzenia żeby nie wybiegały w niepożądane miejsca itd itd,  tym samym ratują ich tysiące jak nie dziesiątki tysięcy, zwierząt w obrębie tylko POLSKI, nie powiesz też ile dały SZCZEPIENIA przeciw wściekliście na lisy, która nie zdycha z pianą na pysku po krzakach, a mnoży się na potęgę, że tempii inne mniejsze gatunki ptactwa czy zwierzyny, ze zwierzyną gospodarną włącznie, TEGO ŻADEN pseudoekolog nie powie, ale za to tobie w dupie utkwiło 2-3 myśliwych który niechcący postrzelił psa, czy pomylił wilka z sarną ...

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 18, 2014, 03:28:34 pm »
Łukasz nie unoś sie bo ci żyłka pierdząca pęknie i sie wykrwawisz.
I nie przeklinaj na forum bo pokazujesz jakim jesteś uczonym człowiekiem.
Po prostu zachowujesz sie jak prostak i cham.

Owszem dokarmiają i przyzwyczają zwierzęta do miejsca by nie musieli biegać po całym lesie
Mało razy widuje się ambonę koło paśnika.

A co do wypadków ludzi to giną przez głupotę a zwierzęta dla "sportu" lub dla trofeum na ścianie
Tematu trofeum też nie rozumiem bo śmieszą mnie ludzie wieszający trupy na ścianie chyba tylko po to aby mieć podnietę   

Co do zwierząt zabitych przez niby pomyłkę
Wierzyć mi sie nie chce by pomylić wilka z czymś innym
W zeszłym roku "turyści" zaproszeni przez PZŁ na polowania dewizowe zabili dwa wilki (w dodatku parę alfa) a w tym roku jednego.

wojtek9929

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 18, 2014, 03:28:51 pm »
I jeszcze jedno.
Przez 30 lat mieszkałem w Sopocie, dzikie zwierzęta to codzienność
Nie raz widywałem Sarny,lisy,kuny i inne a dziki to chleb powszedni.
I jakoś nikt nie narzekał mimo iż czasem zryły trawnik. wole to niż zasrane trawniki przez psy wielkomiejskich paniusiów

a ja poproszę o wyjaśnienie czemu to kupy zrobione przez "psy wielkomiejskich paniusiów" są mniej naturalne i bardziej szkodliwe od kupy dzika?
sprzęt:
łuk do strzelania w tarczę
celownik przykręcany do łuku
podstawka taka ze sznureczkiem
spust czarny
strzały z lotkami
motto:
trzymajmy się ramy, to się nie zesramy :D

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 18, 2014, 03:31:06 pm »
Ta Balrog ty się popisałeś szczególnie pięknym słownictwem nt kolegów łuczników.

Wojtek nie wiesz czemu? Przecież to kupa DZIKA - ekologiczna musi być bo on z lasu;-) A zryty trawnik to przecież nic w porównaniu do kupy psa;-) Dziki w mieście są przecież fajne nikomu i niczemu nie zagrażają. To jak walenie głową w mur.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2014, 03:35:35 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 18, 2014, 03:36:09 pm »
Ta Balrog ty się popisałeś szczególnie pięknym słownictwem nt kolegów łuczników.

Jaco przesadzasz  ;D

Na temat myśliwych jak już a i tak nie używam wulgaryzmów 
Szanuje kolegów łuczników i nic do nich nie mam

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 18, 2014, 03:37:49 pm »
Obrzuciłeś kurwami myśliwych łuczników i nie wypieraj się tego. Mam wkleić zrzut z FB?
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)