Autor Wątek: Strzelanie z bloczka bez spustu  (Przeczytany 7047 razy)

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Strzelanie z bloczka bez spustu
« dnia: Grudzień 28, 2013, 11:42:19 pm »
Witam, to mój pierwszy post na forum odnośnie łuków bloczkowych , pewnie uznacie że to głupie ale zastanawia mnie jak to jest ze strzelaniem z łuku bloczkowego bez spustu . Wiem że mniejsza precyzja ale co poza tym?. Tak mnie ostatnio zaciekawiła taka opcja.
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Strzelanie z bloczka bez spustu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:00:46 am »
A co z podstawką? Pamiętaj, że zwalnianie cięciwy z palców dodaje jej prostopadłą składową do ruchu dlatego w recurve masz button i podstawkę składaną w bok, a strzała wygina się w płaszczyźnie poziomej. W compound ze spustem to zjawisko nie występuje lub jest znacznie zminimalizowane i w płaszczyźnie pionowej, stąd między innymi inny rodzaj podstawek.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzelanie z bloczka bez spustu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:23:36 am »
Wiele osób na świecie strzela z bloczków palcami. Można przecież zastosować podstawkę z klasyka z buttonem. No i do finger shooting przydałby się też łuk z większym ATA.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 12:53:33 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Strzelanie z bloczka bez spustu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2013, 12:30:15 am »
http://bowsite.com/bowsite/features/practical_bowhunter/perfectrelease/

jest wiele tematów tego typu tylko mamy potem mniej więcej http://www.wernerbeiter.com/videos/Demo_4.mpg ale wiele osób przynajmniej w usa tak strzela

Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

Ełczanin

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Strzelanie z bloczka bez spustu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2013, 10:53:28 am »
Ja tak strzelam z Reflex Caribou rocznik 2008 (chyba przedostatni> http://www.archerytalk.com/vb/showthread.php?t=1767667 ). Używam rękawicy łuczniczej. Strzelanie to coś fajnego a precyzja niewiele mniejsza niż z krótszego i szybszego bloczka. Czytalem kiedyś na amerykańskich forach, że niektórzy wracają do takiego strzelania i bardzo sobie chwalą jako bardziej prawdziwe!? Ja nie narzekam. Zaraz jadę na działkę poćwiczyć!!!
-Niestety Hoyt zlikwidował tą firmę ( córkę ) i prawie identyczne odpowiedniki tego łuku są prawie 3 razy droższe!
-Podstawka>chyba każda "ograniczona" z jednego boku ja używam Cavalier Free Flyte Arrow Rest.

Michał Czechulski "muzol1"

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Strzelanie z bloczka bez spustu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2013, 07:56:53 pm »
Można tak strzelać z bloczka na youtub-ie jest gość który tak strzela z Z7 matchewsa a on ma 28 ATA. A co do wypowiedzi kolegi ełczanina to bardzo podobny łuk nadal ma hihot nazywa się Tribute i ma ATA 45" no ale kosztuje koło 3400 zł. Tyle że spust w tym wypadku odpada, i już taniej.
Mathews Drenalin LD 60#
Viper Predator Microtune
Limbsaver fall away
Easton Lightspedd 3D 400"
Tru Ball Assassin,BT Tru Ball ultra4, Cartel hammer

Pocoyo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Strzelanie z bloczka bez spustu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2015, 09:45:57 am »
Przepraszam za  odkopanie, ale skoro jest podobny temat to nie będę nowego tworzył  8) np na youtube widziałem, jak strzelają z trzech palców, a ja jestem ciekawy, czy do strzelania nadawałby się pierścień jak w technice azjatyckiej. Ktoś próbował tego sposobu??
PSE Stinger 3G

Munin

  • Gość
Odp: Strzelanie z bloczka bez spustu
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2015, 10:18:28 am »
Ja próbowałem z 10-o letnim łukiem bo nie odważyłem się z tymi nowymi demonami szybkości i jest czyściej niż z 3-ch palców ale dla praworęcznego łucznika lepiej się spisuje łuk LH bo jest strzałę gdzie docisnąć. Przy RH trzeba pamiętać o łapaniu niżej pod strzałą tak żeby nie dotykać strzały i wtedy istnieje już ryzyko spadnięcia strzały z cięciwy. Ze swoich "recurvowych" hunterów tak czasem dla zabawy strzelam nie zważając na ryzyko spadnięcia strzały, z pożyczonego od kolegi bloczka już nie ryzykuję.

Asp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Strzelanie z bloczka bez spustu
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2015, 01:59:12 pm »
Nie wiem jaki wpływ na strzelanie z bloczka ma rezygnacja ze spustu, ale pojawia się też problem prozaiczny - czy przy mocnym bloczku typu #70 skórka czy rękawica ochroni nam palce. Moich nie ochroni więc po kilku próbach napiecia łuku dałem sobie spokój i kupiłem spust. Sztuka napiecia łuku bez spustu udała mi się natomiast, gdy pod palce podłożyłem... wełnianą czapkę :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2015, 02:02:13 pm wysłana przez Asp »