Autor Wątek: Strzały  (Przeczytany 38796 razy)

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Strzały
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 17, 2007, 04:45:39 pm »
Hej!

Każdy producent strzał zamieszcza tabele, dzięki którym łatwo dobrać odpowiednie strzały. Easton na przykład zamieszcza mały programik do ściągnięcia, gdzie po wpisaniu parametrów łuku, otrzymujesz wszystkie odpowiednie strzały w zależności od Twoich preferencji (target, hunting,youth). Jeżeli mimo tego masz problem - bo np. nie znasz angielskiego, to chętnie Ci pomogę. Ale uważam, że program jest na tyle intuicyjny, że i bez znajomości języka dasz sobie radę.

Pozdrawiam
Maciek

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Strzały
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2007, 01:44:46 pm »
>Chciałbym kupić strzały do mojego łuku, ale nie za bardzo wiem jakie >będą do niego odpowiednie. Nie wiem jakie parametry strzał mam >wybrać. Parametry mojego łuku to: Siła naciągu 55Ibs, waga: 1,8 kg, >długość: 41,5 cali, długość cięciwy 28".

Jak przyjdziesz to zmierzymy dlugosc naciagu i sile luku i cos dobierzemy.
Mysle, ze tak bedzie najrozsadniej.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Archon

  • Gość
Odp: Strzały
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2007, 02:47:21 pm »
O ile mnie pamięć nie myli to Archon ma 185 cm wzrostu,czyli powinien mieć naciąg  29 cali przy użyciu spustu i takiej długości powinny być strzały.

Witam.
Nie wiem skąd wziąłeś informację Mathews, że mam 185cm. Ja mam tylko 171cm...A ostatnio zmniejszyłem siłę mojego łuku o jakieś 12Ibs bo wcześniej był on dla mnie za twardy.
Pozdrawiam

tygrysjch1

  • Gość
Jak dobrac strzały
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2007, 07:56:41 am »
Witam
Jestem początkującym łucznikiem. Właśnie zakupiłem łuk
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130090221188&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:PL:11#ebayphotohosting
Chce teraz dokupić 6 kompletnych strzał do tego łuku. Nie jestem specjalistą więc proszę również o poradę jakie mam kupić. Dostałem wiadomość że idealne dla mnie będą strzały aluminiowe Eastona Gamegetter II 21-23 14-17..Mam 181 cm rozpiętości od do czubków palców wskazujących . Strzelanie będzie w terenie do celu. Chodzi mi również o cenę (nie zbyt drogie). Proszę mi coś polecić. Ostatnio kupiłem jedna strzałę 1916 i po pierwszym strzale zrobiła mi się z niej litera U. Wiem że to moja wina , zły cel(pusty karton przed skarpą)i strzelałem z palców na drugim zgięciu kostek. Potrzebuje strzały które wybaczają błędy (elastyczne i bardzo mocne).
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam Józef Chmielowski

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Strzały
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2007, 08:30:46 pm »
Witam ponownie!

Odświeżę trochę temat pod kątem mojego własnego pierwszego wpisu. Pytałem o rekomendacje strzał pod kątem dłuższych dystansów, mając na uwadze "wzór" w postaci Eastona A/C/C. Strawiłem naprawdę wieeeele godzin na różnych forach w internecie w nawet całkiem egzotycznych krajach. I wiecie co? Przeczytajcie dalej na czym się skończyło. Owszem, istnieje sporo alternatyw, ale wszystkie one obarczone są pewnymi zastrzeżeniami: Spróbuję je tutaj podsumować (nie są to moje opinie, a kompilacja wielu innych):

- Niewielu (bo raptem tylko dwóch) producentów oferuje strzały wąskie, carbonowe na rdzeniu aluminiowym.
- Strzały carbonowe ("czyste") są OK praktycznie u dowolnego producenta.
- Właśnie strzały "czysto" carbonowe" są obarczone jedną zasadniczą wadą: są lekkie, czasem aż nadto! O ile przyjdzie nam strzelać w dobrych warunkach atmosferycznych, to nie ma większego problemu. Dobre warunki rozumiem jako "stabilne". Czyli wiać może - i owszem - byle nie kręciło.

I tutaj wracam do własnych spostrzeżeń. Wczoraj - w prawie idealnych niemal warunkach - odbyliśmy pierwszy trening na otwartym powietrzu. Strzelaliśmy głównie na 50m. Jeden z naszych kolegów strzelał z Easton Redline. I klął na czym świat stoi "że mu strzały wiatr roznosi". OK albo miał rację - co oznacza dla mnie dyskfalifikację tych strzał na większe dystanse. Bądź miał "zły dzień" i sam popełniał za dużo błędów. Obok stał kolega z trzema ostatnimi, kilkuletnimi A/C/C i strzelał bardzo równo. Jeżeli narzekał, to tylko na swoje błędy. To przeważyło.

Podałem na początku wątku Easton A/C/C jako wzór. I.... Właśnie je zamówiłem. Są drogie - to prawda - ale nie aż tak, by tracić pieniądze na testowanie innych marek. Nikt moich zakupów nie sponsoruje (a szkoda!  ;D ), zatem moje zakupy muszą byś naprawdę przemyślane.

Wkrótce podzielę się swoją opinią z ich użytkowania.

Pozdrawiam
Maciek

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Strzały
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2007, 10:12:02 pm »
... Ale widzę, że nie oprotestowałeś mojego wyboru... A co do ACE/ACC to przyznaję, że nie jestem pewien tej ostatniej literki. Tak czy owak wyboru dokonałem. Wierzę, że będę zadowolony.

Maciek

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Strzały
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2007, 10:28:36 pm »
I jeszcze jedno pytanie: Producenci strzał zazdrośnie strzegą ich wymiarów (szczególnie średnicy). Nie wiem czy uważają ten parametr za nieistotny, czy też jest to pokierowane innymi względami... Udało mi się znaleźć kilka przykładowych średnic - głównie w wyczytanych dyskusjach. Czy jesteście w posiadaniu szerszych informacji w tym zakresie?

Z góry dziękuję za odzew

Maciek

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Strzały
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 16, 2007, 09:57:53 am »
Witam,
Srednica strzal ACC jest zblizona do strzal z "czystego" carbonu a wiec oscyluje w zaleznosci od modelu w okolicy 0,243 - 0,250 cala.
Generalnie wiec strzaly te nie roznia sie srednica od typowych carbonow.
Pod wzgledem wagi  w zasadzie tez nie roznia sie od nich (okolo 8,6-8,8 grainsa). Zupelnie inne sa ACE bo to mniejsza srednica, wiec ostatnia literka robi duza roznice:)

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE