Autor Wątek: Nieuczciwy sprzedawca?  (Przeczytany 8476 razy)

fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Nieuczciwy sprzedawca?
« dnia: Listopad 15, 2013, 09:37:44 am »
Czytając jeden z wątków natknąłem się na wypowiedź kolegi o opóźnionych czy niedostarczonych zamówieniach w pewnym śląskim sklepie. Niestety mnie też to dotknęło. Zamówiony towar nie dotarł, kontaktu ze sprzedawcą brak- nie odbiera telefonów, nie odpowiada na maile. Może ktoś też miał do czynienia ze sklepem lukibytom.pl ? Tak dla ostrzeżenia.
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2013, 10:09:27 am »
W moim przypadku mailowy kontakt z tym sklepem był bez zarzutu do dnia złożenia zamówienia i przelania pieniędzy. Jednak okazało się wkrótce, że paczka która do mnie przyjechała nie zawiera wszystkich zamówionych i opłaconych przedmiotów.... i w tym momencie kontakt ze sklepem urwał się na długo - maile zostawały bez odpowiedzi a podane numery telefonów głuche. W końcu po 3 tygodniach udało mi się dodzwonić do właścicielki, która poinformowała mnie, bym cierpliwie czekał bo moje kupione przedmioty (chodziło o dumpery) są chwilowo niedostępne w hurtowni i jak tylko dostaną towar to będą się ze mną kontaktować.
Czekam już pół roku, sklep nie zwrócił pieniędzy, nie zaproponował również jakiegokolwiek innego sposobu rozwiązania sprawy.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2013, 11:07:44 am »
Nie chcę robić jakiejś reklamy dlatego nie będę podawał nazwy, ale warto kupować w sklepie z Warszawy, ja nigdy nie miałem problemów żadnych, mało tego gdy zdarzyło mi się kupić jakąś rzecz, a okazało się, że ten rozmiar jednak nie pasuje na mnie bez żadnego problemu został wymieniony, musiałem tylko poczekać kilka dni, bo akurat nie mieli na magazynie i musieli zamówić. Nie wiem jak jest cenowo czy jest droższy niż inne sklepy, ale na pewno jest wszystko porządnie załatwiane.
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2013, 02:51:41 pm »
JA tam odkąd zacząłem zabawę Kupuję u Dawida w sklepiełuczniczym, na luzie, bez problemu, czasem gad nie odbiera telefonu przez parę dni ale on tak już ma :), nie mniej jednak ogarnia wszystko co chcę, bez większego problemu :)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2013, 01:27:29 pm »
Podawanie nazw sklepów rzetelnych jak i nie rzetelnych to nie przestępstwo a taką wiedzą powinniśmy się dzielić na forum. Do dwóch rzetelnych wymienionych powyżej (łuksport i sklepłuczniczy) dodam jeszcze centrum łucznicze. Oczywiście nie ma ideałów i każdemu może zdarzyć się obsuwa ale liczy się forma załatwienia sprawy/pomyłki. Miałem kontakt z tymi sklepami, zdarzały się niezgodności czy braki ale zawsze po jednym telefonie sytuacje były wyjaśniane i załatwiane pozytywnie.
Do kiepskich sklepów można zaliczyć strzały.pl
Pozdrawiam Paweł

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2013, 11:13:56 am »
Koniecznym standardem w sprzedaży wysyłkowej jest poinformowanie kupującego zanim zapłaci, że dany towar jest aktualnie niedostępny...i kiedy będzie dostępny. Przedpłaty bez potwierdzenia od sprzedawcy - to zły standard...i ja osobiście rzadko kupuję tam gdzie każą płacić z góry.
Anarchy, Conquest Apex 8

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2013, 01:25:40 pm »
Raczej płatność z góry to standard WSZĘDZIE Na świecie, nie zależnie od dostępności towaru, w usa tak jest, na bowhunter..... masz nawet opcje do wyboru co mają zrobić jak nie będzie jakiegoś towaru z zamówienia ( mimo, że tak czy siak płacisz z góry ). Nie mnie jednak aktualna oferta dostępności być powinna. Choć to też nie zawsze, bo brałem śruby do fusów w jednym sklepie, były dostępne w ilości bodaj 10+ z dopiskiem, żeby w zamówieniu podać rozmiar. Ogólnie mimo to, że wszystko wyglądało ok, to 1. oczywiście moich rozmiarów BRAK, po paru mailach i dniach bez odpowiedzi, się dodzwoniłem i dowiedziałem się, że będą bo są zamówione. Ogólnie wszystko skończyło się ok, choć nie ukrywam, że zamówiłem je właśnie dlatego, że były dostępne, to i tak poczekałem niecałe 2tyg od dnia zapłaty do dostarczenia paczki.

Tutaj trzeba by wziąć poprawkę bo żyjemy w POLSCE gdzie łuczników jest podejrzewam ze 100x mniej jak nie 1000x mniej niż w niejednym stanie w USA. I chyba żadnego sklepu nie stać, kupić na stan 3 pro compy, 30 spustów z górnej pułki + 50 drobnicy, 2 apexy 8, parę dominatorów, i jeszcze 40szt łuków z tańszej półki. Nie wspomnę o kilku kompletach X10, ACG ACE ACG jak i kupę drobnicy, stabików itp. Nie prędko zobaczymy w PL sklepy łucznicze tego typu

http://www.cinnamoncreekranch.com/images/picProShop.jpg
http://www.westmichiganvacationideas.com/other/wp-content/uploads/2012/06/archer1.jpg
http://www.archerycustomshop.com/images/shop1.jpg
http://www.archerycountry.com/files/6312/9372/1040/Bow_rack_22.jpg

Ogólnie taki Lancaster, jest w stanie zaopatrzyć dużą część rynku w USA, jak i europy, A to co mają wszystkie sklepy w POLSCE to tam jest podejrzewam w jednej alejce.


 nie ten kraj, nie te ceny, nie te zarobki, zakaz polowań z łuku, póki co jest jak jest i nie zapowiada sie, że będzie lepiej. Co do sklepów to spokojnie każdy powinien się nastawić, że do takiego sklepu się DZWONI i mówi co się chce i na kiedy może być i za ile, ja nawet nie wchodzę na sklep Dawida bo nie ma to większego sensu, bo tam na stanie może 15% jest NA SKLEPIE ( nie koniecznie dostępne ) z tego co u niego kupiłem, wszystko jest załatwiane na TEL, FB, MAIL. 


pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 01:29:22 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

robertborek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • kosmetyki macadamia
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2014, 08:46:07 am »
Na allegro pojawia się coraz więcej sprzedawców, cwaniaków. Na szczęście od jakiegoś czasu jest wprowadzone ubezpiecznie allegro i jak się okaże, że to oszust to allegro wypłaca środki, a potem się sądzi. Jest już taką firmą że skutecznie potrafi dbać o swoje interesy. Ważne aby kwota nie przekraczała 10 000 zł.
Czy wiesz na jakiej ulicy w Nowej Soli jest konrad hurtownia fryzjerska ?

karolmeduza

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
    • okna
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2014, 05:20:59 pm »
Z tym wypłacaniem odszkodowania przez allegro to nie jest tak różowo. Sprawa musi być zgłoszona na policję, od której trzeba mieć stosowne zaświadczenie i jeszcze jest parę haczyków. Ja zostałem oszukany i zrezygnowałem z dochodzenia odszkodowania, bo za dużo było z tym zachodu, a kwota nieduża. Policja zaś w końcu umorzyła śledztwo :(

Fadeaway

  • Gość
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2016, 04:27:21 pm »
Wiem, że to wątek sprzed paru lat, ale jakby ktoś chciał kupować w Łuki Bytom (www.lukibytom.pl) - Zdecydowanie nie polecam - do złożenia zamówienia da się z nimi pogadać - później udawanie, że nie odbierają telefonu, nie odpisują na emaile, zmieniają statusy zamówienia na takie, które nie odzwierciedlają rzeczywistości. Na szczęście udało mi się uzyskać po ponad 3 tygodniach zwrot pieniędzy, ale co się człowiek strachu najadł.. Ludzie - zapłaćcie lepiej trochę więcej, ale w pewniejszym sklepie, a Państwu z Łuki Bytom życzę więcej profesjonalizmu..

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2016, 04:17:49 pm »
Jest tu na forum wątek o uczciwych i tych "mniej uczciwych" sprzedawcach. Polecam się zapoznać a zaoszczędzicie pieniądze a przede wszystkim własne nerwy...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


barnabii

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 194
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 09, 2016, 06:02:39 am »
JA tam odkąd zacząłem zabawę Kupuję u Dawida w sklepiełuczniczym, na luzie, bez problemu, czasem gad nie odbiera telefonu przez parę dni ale on tak już ma :), nie mniej jednak ogarnia wszystko co chcę, bez większego problemu :)

pzdr. Łukasz
zgadzam się wypowiedzią kolegi w 100 %  z kolei w moim przypadku odbiera prawie zawsze natomiast rzadko kiedy wysyła mi fakturę razem z zamówieniem dopiero po przypomnieniu wysyła mi na meila... ale to jest najmniejszy problem  ;)
PSE BRUTE FORCE 70#
HHA Optimizer Lite
Nap Apache
Easton Aftermath 340
 Spot-Hogg Wiseguy
PSE STINGER 3G 63#
decut clik+ Lipko Decut rainbow 0.1
trophy ridge rewolution
EASTON  Aftermath 400
Tru Ball Stinger

Krisstof

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2018, 04:14:59 pm »
Podtrzymuje wątek w temacie ŁukiBytom. Faktycznie zakupy tam to istny koszmar. Na realizację zamówienia czekałem ponad miesiąc (i cierpliwie jak dureń czekałem), aż w końcu po kilku mailach (na które nie dostałem żadnej odp.) udało mi się dodzwonić (zostałem "zbyty" przez kolesia, że nie może rozmawiać i że oddzwoni). Później już telefonów nie odbierał. Zamiast tego w statusie zamówienia pojawiło się BRAK TOWARU! Teraz czeka mnie walka i szarpanie o kasę. Nie polecam, szkoda nerwów i czasu.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Nieuczciwy sprzedawca?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2018, 10:43:42 pm »
Szkoda,że przed zakupem nie poświęciłes trochę czasu by zapoznać się z opiniami forumowiczów na temat dobrych i pewnych sklepów. Niska cena ,to nie wszystko. Jak się nie chce przeżywać nerwowych chwil,to trzeba kupowac w sprawdzonych sklepach.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500