Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P  (Przeczytany 89280 razy)

Munin

  • Gość
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 22, 2018, 11:31:39 pm »
Za mało detali widać na zdjęciach ale skoro nie wkleiłeś logo z ramienia to znaczy, że go tam nie ma czyli to jest polska kopia Hoyt-a Medalist nazwana Kondor.
Zmierz długość łuku po stronie brzuśca wraz ze wszystkimi krągłościami i zamów cięciwę o 4" krótszą. Wydaje mi się, że te łuki były wytwarzane w długości 68" ale pamięć już nie ta co dawniej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2018, 10:43:52 am wysłana przez Munin »

Olozc

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 23, 2018, 05:59:37 pm »
Podmieniłem 2 zdjęcie i na nim jest więcej pokazane. Interesuje mnie rozszyfrowanie cyferek ze zdjęcia..... Chylę czoło  ;) łuk po zmierzeniu faktycznie ma 68".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2018, 04:33:12 pm wysłana przez Olozc »

Munin

  • Gość
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 29, 2018, 05:42:22 pm »
15.28" może oznaczać moc łuku zapewne podaną w kg mierzoną na długości naciągu 28" czyli coś koło 33 lbs, no chyba że ma podane w funtach w co wątpię.
Poszukaj na FB Adama Bisoka, to dzieło jego ojca może coś więcej będzie w stanie powiedzieć lub podpowiedzieć.

Olozc

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 30, 2018, 09:20:03 am »
Super. Wieeelkie dzięki. Piękny łuk i kawał dobrej historii...Pozdrawiam serdecznie

Krisstof

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 06, 2018, 09:21:26 pm »
Ja na razie mam tylko ramiona :)) Właśnie zakupiłem majdan (ws. którego prosiłem o radę prę postów temu). Na razie zrobiłem sobie pokrowce na te moje ramionka https://pokrowcenadrukarki.wordpress.com/2018/03/06/pokrowiec-na-ramiona-luku/

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 08, 2018, 09:44:41 am »
Ja na razie mam tylko ramiona :)) Właśnie zakupiłem majdan (ws. którego prosiłem o radę prę postów temu). Na razie zrobiłem sobie pokrowce na te moje ramionka https://pokrowcenadrukarki.wordpress.com/2018/03/06/pokrowiec-na-ramiona-luku/

Bardzo fajne pokrowce, gratulacje.
Mięciutkie i przytulne,
ramionka na pewno Ci podziękują :)

Poprawił bym tylko jeden szczegół konstrukcyjny, a mianowicie zapięcie.

Tak jak jest teraz, ramiona mogą się wysunąć,
jeśli nie będzie dostatecznie ściśle zapięte.

Gdybyś jedną stronę (np. dolną) zrobił dłuższą tak z 8-10 cm
tak aby dała się zawinąć na wierzch ramienia i dopiero to było zapięte,
to nawet luźne zapięcie nie pozwoliłoby ramieniu wypaść.

Tak są robione praktycznie wszystkie pokrowce tego typu, np. na klucze, wiertła, śrubokręty
Dzięki temu nawet ciężkie i wąskie nie mogą wypaść bez względu na
to czy zapięty jest ściśle czy luźno.

W przypadku ramion to raczej nie jest jest wielki problem,
bo są dość długie i lekkie więc powinny się trzymać,
ale majdan będzie się zachowywał bardziej jak klucz francuski :)
i tu już może być różnie.

Chodzi o rozwiązanie tego typu:
https://military-zone.sklep.pl/p1878,pokrowiec-na-noz-40x120-mm-czarny.html

W sumie, to nawet by wystarczyło gdybyś rzep przyszył wzdłuż do dolnej strony pokrowca,
tak aby łapał na górze i to by już zabezpieczyło przed wypadaniem.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 16, 2019, 08:59:28 am »
Pochwalę się nową zabawką, póki jeszcze ją mam. ;) Strzela się świetnie, ale po przejściu z tradycyjnych niełatwo przyzwyczaić się do sporego ciężaru. Już po paru seriach ręka łuczna sam opada. No ale zobaczymy, może się wyrobię. Jeśli nie, to trzeba będzie wrócić do zwykłych patyków. ;)


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 25, 2019, 11:23:41 pm »
Dedal,
to jakiś chiński majdan?
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 26, 2019, 12:23:28 am »
Tak, chińczyk. A konkretnie Topoint Unison.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 26, 2019, 08:32:17 am »
I jak wrażenia z użytkowania?
Napisz coś.
 
Ramiona to Kinetic?
Dobrze widzę?
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 26, 2019, 01:09:50 pm »
Na razie ciężko mi cokolwiek napisać, bo tylko na jednym treningu go miałem. Zresztą jest to mój pierwszy klasyk i pierwszy ILF zarazem, więc nie mam porównania. Za bardzo przyczepić się jednak nie ma do czego, bo majdan jest śliczny, doskonale leży w dłoni i pozwala na bardzo stabilne strzelanie. Z montażem ramion też nie było żadnego problemu i całość działa jak należy. Nie musiałem nawet bawić się w ustawianie tillerów czy centrowanie ramion, bo wszystko było tak jak miało być. Mam co prawda trochę kłopotów z przyzwyczajeniem się do tak ciężkiego łuku, bo wcześniej strzelałem tylko z tradycyjnych i hunterów, no ale to nie wina samego łuku.

W każdym razie moim zdaniem to dobry sprzęt jak za te pieniądze. Czuć, że nie jest to tandeta dla początkujących, a raczej coś ze znacznie wyższej półki. Gdybym na siłę miał szukać wad to byłyby to minimalne niedoskonałości w wykończeniu (widoczne przy dokładniejszym przyjrzeniu się - np. ślady szlifów gdzieniegdzie czy ostrzejsze krawędzie na tych małych "kratownicach") oraz brak jakiegoś znacznika (lub linii) na półce wyznaczającego środek łuku, przez co trudniej jest ustawić center-shot.

Co do ramion to są to nowe Kinetic Engage na rdzeniu klonowym. Miały być Kosmo na bambusie, ale już ich nie produkują, więc padło na te. Pracują bardzo fajnie, miękko się ciągną i są dość szybkie. Przy gryfach są węższe niż większość innych ramion i zapewne dzięki temu tak przyjemnie śmigają. Jedyne co mi w nich przeszkadza to biały kolor od frontu, bo łuk cudnie by się prezentował z całymi czarnymi. ;) No i pewnie gdybym miał drugi raz wybierać to wziąłbym minimalnie lżejsze i dłuższe. Brałem 30# i 68", ale lepszym wyjściem przy mojej obecnej długości naciągu byłoby jednak 28# i 70".
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2019, 01:11:23 pm wysłana przez Dedal »

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 26, 2019, 01:39:08 pm »
Dzięki za info,

Mam co prawda trochę kłopotów z przyzwyczajeniem się do tak ciężkiego łuku

Jakbyś mógł go przy okazji zważyć ile dokładnie waży, byłbym wdzięczny.


Gdybym na siłę miał szukać wad to byłyby to minimalne niedoskonałości w wykończeniu (widoczne przy dokładniejszym przyjrzeniu się - np. ślady szlifów gdzieniegdzie czy ostrzejsze krawędzie na tych małych "kratownicach") oraz brak jakiegoś znacznika (lub linii) na półce wyznaczającego środek łuku, przez co trudniej jest ustawić center-shot.

To jest chyba majdan wycinany CNC a one tak mają,
mój Kinetic Arios też ma ostre krawędzie w okienkach
i trzeba uważać przy manewrach łukiem żeby tam paluchów nie wkładać :)

A linii centralnej na półce to ja jeszcze nie widziałem w żadnym klasyku.

Nakleja się taśmę na ramiona, rysuje linie na taśmie, (albo można użyć takich plastikowych klipsów Beitera)
potem ustawiasz cięciwę na środku narysowanych znaków i do niej ustawiasz center-shot.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 26, 2019, 02:20:59 pm »
Majdan ma 1108g, ramiona 407g. Cały łuk bez osprzętu - 1525g.

A ten Arios wygląda, jakby wychodził z tej samej fabryki co Unison (i pewnie tak jest). Geometria zbliżona, podzespoły wydają się identyczne i tylko design wycięć jest w nim o wiele mniej skomplikowany niż w majdanie Topointa.

Cytuj
mój Kinetic Arios też ma ostre krawędzie w okienkach
i trzeba uważać przy manewrach łukiem żeby tam paluchów nie wkładać :)

W Unisonie w sumie nie ma tak źle. Większe, zewnętrzne wycięcia są dobrze wygładzone, a nieco ostrzejsze krawędzie zdarzają tylko w głębi, przy tych maleńkich otworach. Nie ma więc możliwości przypadkowo się skaleczyć, tym bardziej, że nawet wsadziwszy tam palec żadna z krawędzi nie jest na tyle ostra, by przeciąć skórę.

Monelle

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 17, 2019, 12:32:56 pm »
Pochwalę się nową zabawką, póki jeszcze ją mam. ;) Strzela się świetnie, ale po przejściu z tradycyjnych niełatwo przyzwyczaić się do sporego ciężaru. Już po paru seriach ręka łuczna sam opada. No ale zobaczymy, może się wyrobię. Jeśli nie, to trzeba będzie wrócić do zwykłych patyków. ;)

(...)

Boże, jakież to śliczne! Że tak brzydko zapytam... gdzie kupiłeś tą ślicznotkę? :)

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 17, 2019, 02:56:16 pm »
Cytuj
gdzie kupiłeś tą ślicznotkę? :)

U naszych drogich przyjaciół ;) z Chin, na Aliexpress.