Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P  (Przeczytany 89257 razy)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 17, 2013, 02:40:48 pm »
Niby tak, wiesz na początku z bloczka się fajnie strzela, ale jak zaczyna dochodzić, kontrola chwytu, postawy, złożenia się do srały, celowania, trzymania spustu, i co wg mnie robi lwią robotę to ZWOLNIENIE tego spustu. Im dłużej strzelasz tym więcej rozumiesz, wiesz i zdajesz sobie sprawę ( ja pier... ) ile jest rzeczy do kontroli podczas strzelania, jak i samym łuku, + serwis + osprzęt, synchro camów, wyważenie, oś cama.

Sprzęt sprzętem ma jak najbardziej znaczenie, aczkolwiek tutaj wystarczy tak naprawdę, żeby sprzęt był powtarzalny dobrze ustawiony i nie rozleciał się od strzelania, czy też nie przestawiał, a to czy celownik będzie TAKI siaki czy owaki, ma już mniejsze znaczenie :)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2013, 02:55:00 pm »
Miałem możliwość obserwacji Szumaka i całego morświna w akcji i przyznam że to prawie inne łucznictwo, coś jak to napisał chyba Łukasz rytuał. W bloczku prędkość robi swoje, przy 18 metrach na hali strzelanie z bloczka to jak dla mnie mimo że strzelam z bloczka od 2 miesięcy niecałych żaden większy problem, jak strzele 8 to świadomie czyli wiem co zrobiłem źle itp po opuszczeniu strzały z łuku wiem że strzał bedzie zły, dla łuków olimpijskich itp to jednak po 1 mniejsza prędkość po 2 mniejsza siła ale nie ma let off. Podziwiam ludzi strzelających na wieksze odległości z tego, ja na chwilę obecną robie skupienie na 30 m wielkości około 15 cm średnicy, jak widziałem typa który z łuku sportowego wali do tarczy dla kpn z 30 m to opadała mi szczęka.
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 17, 2013, 03:00:24 pm »
No niestety ja jeśli będę miał bloczka i jeżeli wystartuję w zawodach to na pewno będzie to dla mnie odskocznia od klasyka i wciąż tylko, a może aż rekreacja. Choć jak znam siebie to uwidoczni się jeszcze to moje zacięcie sportowe i będę chciał osiągnąć wynik lepszy niż inni. Lubię czasem wystartować w zupełnie innych dyscyplinach jak bieganie czy wyścig rowerowy i zawsze jest ta chęć bycia lepszym od jak największej liczby osób, wiem, że część z nich to też amatorzy jak ja ale wśród nich mogą być osoby które trenują dany sport i wtedy jest moja satysfakcja jak ich pokonuję. Kochan sport, kocham rywalizację ;)

Kurczę chyba nie na takie tematy jest ten wątek. Chwalcie się ludzie sprzętami :)
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 17, 2013, 03:13:20 pm »
Ja we Wrocku obserwowałem na treningu jedną KOREANKĘ z klasyka jak strzelałą tak z 5-8m do tarczy tak na pałę po prostu, to właśnie wyglądało jak swego rodzaju rytuał, od postawy po przez wyciaganie strzały do opadania i telepania łuku po strzale, było to wręcz hipnotyzujące i mimo, że w sumie w kółko robiła to samo, można było to oglądać i oglądać i w cale się nie nudziło.

Aż poszukałem fotek :)






i takie tam na rozluźnienie :), żeby nie było, że bloczkowcy gardzą klasykami :)





Reprezentacja drużynowa KOREA, USA, MEKSYK



Pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 03:15:25 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 17, 2013, 03:19:35 pm »
Za rok muszę być na Pucharze Świata we Wrocławiu, po prostu muszę. :) zazdroszczę Ci takich zdjęć.
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 17, 2013, 03:26:13 pm »
Tu akurat same Bloczki :P ale to taka wisienka na torcie :)



Nie będę ukrywał, że to głównie dla nich tam jechałem :)


pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 03:28:38 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 17, 2013, 04:18:57 pm »
Ja strzelałem z jednego i drugiego rodzaju łuków i oczywiście zgodzę się że bloczkiem łatwiej dojść do jakiegoś poziomu, i ogólnie celniej się strzela. Ale takie porównanie nie ma moim zdaniem sensu bo... bloczkowcy nigdy nie rywalizują z klasykami więc co z tego że bloczkiem jest mi łatwiej osiągnąć lepsze skupienie? Mojemu rywalowi z bloczkiem jest tak samo łatwiej. To po prostu inna dyscyplina ani lepsza ani gorsza. A osiągnąć światowy poziom strzelania w bloczku jest zapewne tak samo trudno jak w klasyku.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 17, 2013, 09:17:40 pm »
No o tym pisałem, że to dwie różne "odmiany" łucznictwa i taka ich specyfika. No faktycznie tu utrafiłeś w sedno, że osiągnąć światowy poziom też jest trudniej, jednak na forum często się pisze o tym, że np. amerykanie mają lepsze zaplecze finansowe, mówię oczywiście o bloczkach i zawsze osoby piszące tak, piszą w kontekście czegoś co wpływa na poziom sportowy, więc jednak u kolegów bloczkowców sprzęt odgrywa większą rolę niż u nas. Więc to, że kolega obok ma te same warunki i ten sam rodzaj łuku nie do końca znaczy, że mają tak samo trudno, bo jeden z nich może mieć bardzo dobry łuk z dobrym osprzętem i wszystko jest dobrze utrzymane. A drugi kolega musi się uporać z "kaprysami" swojego łuku, bo nie ma pieniędzy na nowinki techniczne, które znacznie wpływają na osiągane wyniki. Niemniej jednak też zgadzam się z tym co pisałeś Jaco. :)
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 17, 2013, 09:28:11 pm »
Tu nie będę polemizował, bo jadę na sprzęcie z praktycznie najniższej półki. Jak się kiedyś przesiądę na droższy to porównam czy i ile mi to pomogło. Ale już teraz zaryzykowałbym stwierdzenie że różnica będzie... mała;-)

Oczywiście pisząc o sprzęcie z najniższej półki nie mam na myśli Cobry.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 17, 2013, 09:34:27 pm »
Żeby nie było, ja nie pisałem jako specjalista, bo ja strzelam z klasyka i na temat tego sprzętu mogę się w jakimś stopniu wypowiadać choć też za eksperta się nie uważam. Podkreślam jedynie, że napisałem to na podstawie tego co się pojawia na forum :)
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 17, 2013, 09:58:57 pm »
Sprzęt ma znaczenie jak najbardziej, nie mniej jednak po przesiadce z vantage elite na Pro compa, nie powiem, że to dzięki niemu idzie mi trochę lepiej bo bym skłamał, nie mniej jednak bardzo fajnie leży w ręce, fajny ma montaż tylnego stabika, może trochę mniej drga, ale zarówno MAXy bez problemu robi się vantage elite jak i pro compem. Co do celowników, podstawek jak trzymają parametry i zapewniają precyzyjną regulację, to nie zależnie od firmy i ceny będą spełniać swoją rolę od A do Z, kompletnie nie widzę różnicy jak bawiłem się AXCELAmi 2010,2012, i tym najnowszym, może oprócz tego, że ten 2010 miał po jednej ( zamiast 2 ) śrubie od regulacji 2 i 3 OSI, trochę ciężej było równo zakontrować ustawienie podczas regulacji, nie mniej jednak jak już się udało to trzyma parametry wzorowo. Takiego Axcela 2010r używanego można kupić za 500-600zł, Piotrek z dobrym  lipkiem sprzedawał czy sprzedaje takiego za 750zł, czy to dużo czy mało pozostawię w ocenie wam, nie mniej jednak próżno szukać czegoś wyraźnie lepszego, w takiej cenie, a ugrać nim można mistrzostwo świata i na pewno nie będzie jak zwalić na niego winy jak coś pójdzie nie tak. Podstawki Blaszki zaczynają się w sumie od powiedzmy 100zł i oprócz ciulowej regulacji, spełniają swoją rolę idealnie, bdb podstawkę można w PL kupić za 300zł, w usa za 210-220 ( spot hogg EDGE ), wydatek jednorazowy na dekadę strzelania najmniej ( kwestia zmiany samej blaszki czasem ). Przy stabikach można trochę polemizować, nie mniej jednak stabiki z tej wyższej półki jakie by nie były działają ok, kwestię wyważenia, równowagi zostawia się pod indywidualne upodobania strzelających.

Największym PLUSEM łucznictwa wg mnie jest to, że sprzęt tak naprawdę się kupuje i potem STRZELA, można kupić łuk osprzęt nawet używany RAZ a konkretnie i mieć SPOKÓJ, czasem można pobawić się ciężarkami na stabikach, może innym spustem, ale w pewnym momencie koszty sprzętowe ograniczają się w sumie do kupna tarcz i strzał, co jakiś czas sznurki. Patrząc długoterminowo, mam nadzieję nie urazić nikogo jest to stosunkowo TANI sport jeżeli chodzi w sumie o sprzęt.



Nie mniej jednak postawić zarówno bloczkowca jak i klasyka ze swoimi tarczami na tych samych odległościach to tak czy siak można się zdziwić :)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 17, 2013, 10:08:51 pm »
Nie mniej jednak postawić zarówno bloczkowca jak i klasyka ze swoimi tarczami na tych samych odległościach to tak czy siak można się zdziwić :)

Co masz na myśli?

Co do reszty, to chłopaki przekonujecie mnie do bloczka coraz bardziej :)

Niby tak pod względem tego, co mówisz może jest to tani sport. Tylko kurde skąd wziąć pieniądze na ten jeden porządny raz? :P
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 17, 2013, 10:27:16 pm »
Przeciętny kowalski spłaca Telewizor za 5k na raty, wywala kupę kasy na różne używki itp, jak już ktoś myśli o strzelaniu to tak naprawdę, można wziąć kredyt i spłacać sobie taki sprzęt jak TV , lodówkę czy komputer, a poszukując używek można poskładać fajny zestaw.

Co do tego co miałem namyśli stawiając bloczka z klaskiem do strzelania, to po prostu stają np na 18m bloczek z tarczą do bloczka klasyk do klasyka ( większa 10 ) i myślę, że na odpowiednim poziomie te różnice mogą nie być jakieś diametralne, jak nie żadne,  jak i czasem można by się zdziwić :)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 17, 2013, 10:41:29 pm »
Sprzęt ma znaczenie ale nie jego cena, tylko parametry typu BH, ATA, rodzaj camów, ściana itd...
Można kupić taki łuk używany dość tanio, i nie trzeba wywalać fury pieniędzy na nowe wynalazki za nie wiadomo ile kasy. Można wyrwać już ciekawą tarczówkę za 1500-2000 i jeśli będzie ona technicznie sprawna niczym nie będzie ustępować nowemu Hoytowi za 5K.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;P
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 17, 2013, 10:43:05 pm »
Trochę będzie, nie mniej jednak maxa można walić z jednego i drugiego.


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350