Autor Wątek: barebow string walking  (Przeczytany 21120 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2013, 10:34:59 pm »
On Target wg mnie świetna sprawa szczególnie dla bloczkowców. Umożliwia o wiele precyzyjniejszy dobór spinu niż selektory internetowe.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 16, 2013, 10:38:00 pm »
Szkoda, że tak zawsze z kobietami nie jest...
Yokai ma rację, sposób trzymania czy zwalniania może mieć wpływ. Sam miałem z początku z tym kłopot.
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500

yokai

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2013, 10:46:45 pm »
Przepraszam za offtopa ale odpowiedzi nigdzie nie znalazłam.
Czy w OnTarget da się wyliczyć spine-a dynamicznego?
To znaczy czy program po złożeniu strzały z określonych komponentów podając mu parametry tych części jest w stanie szacunkowo wyliczyć twardość zestawu jaki się stworzyło?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2013, 10:47:55 pm »
Oczywiście. Wszystko można zdefiniować czyli masę grotu, insertu, lotek, nocka nawet wrapa.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 10:50:51 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 16, 2013, 10:50:40 pm »
Tak, podajesz każdy możliwy parametr- waga groty, insertu, nicka, piny, nawet lotek (większość jest w bazie). Do tego wprowadzasz dane łuku- brace, siła, waga siodelka, materiał itp.
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500

yokai

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 17, 2013, 10:53:01 am »
Witam
Dziękuję za wyjaśnienie i rozwianie wątpliwości dotyczące OnTarget. Czyli trzeba sobie ponownie ściągnąć demko i jakąś instrukcję i się zmierzyć z tym całym stadem rubryk do wypełnienia, troszkę mnie ta numerologia przeraża.

fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 17, 2013, 11:17:27 am »
Na upartego to potrzebujesz wypełnić dane w 10-15 rubrykach. Jak będziesz potrzebował pomocy daj znać. Musisz pamiętać, że program był tworzony głównie dla bloczkowców i żeby ustawić na klasyka trzeba troszkę pomieszać :).
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500

Hungry

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 18, 2013, 11:21:50 am »
w temacie barebow string walking, to nie wiem czy znacie takie opracowanie po polsku, które w tym roku popełniliśmy grupowo.
Co prawda podnosi się głownie do łuków sportowych, ale ...

http://www.archery3d.pl/barebow.pdf

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 18, 2013, 08:02:07 pm »
Znamy znamy ale niema w nim nic o doborze strzal .na V mmpm w poznaniu niemal wszyscy od barebow strzelali strzalmi 400 piora naturalne a ich luki byly slabsze niz 45# wiec skad ten pomysl aby dobrac spin 400?

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 19, 2013, 06:39:00 pm »
Bylem chwile postrzelac nic sie niezmienilo dopolki nie zauwazylem malego odruchu a mianowicie w momencie kiedy chwytam cieciwe prawa reka lewa dociskam strzale do dolu zeby niespadla z podstawki robilem to nieswiadomie a to spowodowalo obnizenie podsawki co dawalo efekt ze strzaly wychodzily lotkami w gore na papierze.
Podwyzszenie podstawki sprawilo ze strzaly zaczely ukladac sie blizej zoltego czy to mozliwe zeby ta zmiana dala taki efekt ?

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 21, 2013, 11:17:53 pm »
Moim zdaniem javelina nie nadaje się do strzelania metodą String Walking. Jest za krótka. Do tego nie ma możliwości regulacji ramion. Metoda SW najlepiej sprawdza się przy strzelaniu z łuku klasycznego (olimpijskiego) z systemem ILF. Próbowałem tym stylem strzelać z javeliny i generalnie porażka. Za to z klasykiem 70" (samick avante + SF ELITE ULTRA carbon foam) ustawionym pod tą technikę strzela się bardzo fajnie. Wystrzelałem na tym zestawie życiowy wynik na 3 rundzie Pucharu Polski Fielda WA w Toszku. Nie każdy sposób strzelania nadaję się do każdego modelu łuku.



Polecam też obejrzenie filmów nagranych przez tego gościa na youtube... dobrze tłumaczy o co chodzi. http://www.youtube.com/watch?v=H1vNBgAn_go

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 22, 2013, 01:25:35 pm »
Tak myslalem ze 58" to zamalo bede musial szukac jakiegos zestawu z dluzszymi ramionami zostalo strzelanie intuicyjne albo face walking ale ta technika mi wogule niepasuje.
Zrobie jeszcze jeden test na 30 i 40m i przy zlych wynikach zaczynam odkladac pieniadze na 68" dzieki zapomoc

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 18, 2013, 09:13:15 pm »
Dzisiaj z innym pytaniem ale w temacie jakiej tarczy powinnienem urzywac do golego luku na 18m jezeli na 30 wisi 80 . Z ukladu wychodzi ze 53 tyle ze takiej niema to co 40 A wy do czego strzelacie?

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 11, 2013, 02:48:53 pm »
Dobrze wiedzieć, popytam narazie zaopatrzyłem sie w 40 lepiej zaniżyć wynik na mniejszej i nad nim popracować niż usiąść na laurach i sie rozczarować. dzięki za info

w miare strzelania rodzą sie pytania że tak rymne.

I taki z innej beczki jak to polak i przepisy
przy strzelaniach z gołego łuku można używac technik takich jak
string face walking gap i innych które nieznam (jak coś można mnie oświecić)
ale nie można mieć żadnych zanków na cięciwie czy majdanie ułatwiających celowanie
a na skórce ? czy przepisy regulują samą skórkę, rękawice, czy co tam kto używa.

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 16, 2013, 09:57:25 pm »
Co do dozwolonych technik to dozwolona jest kazda technika od instynktownej a na stylu tygrysa skonczywszy;-)
Rozne zawody maja rozne regulaminy ale generalnie jest tak, ze w kategorii barebow nie mozna miec: klikera, stabilizatora, celownika, znakow na majdanie, znakow na cieciwie.
Co nie jest zabronione jest dozwolone.
Nikogo nie interesuje czy strzelasz celujac grotem, po strzale, z jednym okiem zamkniętym, naciagajac cieciwe jednym palce czy czterema. Mozesz miec skorke oznaczona, rekawiczke, strzelac bez ochraniacza, spisane na kartce odleglosci i dopasowane do nich punkty kotwiczenia na twarzy itp...

Ograniczenia sa raczej w sprzecie zawarte w regulaminie zawodow a technika jest dowolna.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 10:01:16 pm wysłana przez Rafalpd »