Autor Wątek: barebow string walking  (Przeczytany 21119 razy)

Michał Ciesielski

  • Gość
barebow string walking
« dnia: Październik 15, 2013, 08:48:59 pm »
Witam wszystkich mam kilka pytań odnośnie techniki z tematu.
Typowo na field'ach strzelam intuicyjnie moim zdaniem nienajgorzej ale podpatrzylem
technike i postanowilem sprawdzić czy bedzie skuteczniejsza.
Mój łuk to Javelina 45# strzaly 500 dlugość 28" button i podstawka.
Strzelanie intuicyjne te same strzaly powiedzmy że w żółtym na 30m (powiedzmy)
Zmieniam technike znajduje miejsce na cieciwie przykladam tak samo jak w intuicyjnym tylko oczywiscie trzy palce poniżej na odpowiedniej wysokości, celuje grotem strzelam 6 i wszystkie na lewlo od żółtego tak w czarnym?
Próbowałem buttonem zmniejszając twardość nie pomogło tylko nieznacznie bo przenosilem na niebieskie
Jakie jeszcze opcje pozostały ? Czy zakup strzał spin 400 coś zmieni ?czy zwiększyć długość strzały? czy jest jakiś poradnik doboru strzał do barebow, albo innego nastawienia buttona.
Z góry dzieki osobom które coś podpowiedzą a tym co chca skorygować gramatyke ortograwie niech lepiej niczego do tematu nie wnoszą.

fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2013, 09:52:45 pm »
Zauważyłem, że chwyt pod strzałę zmniejsza siłę naciągu lub prędkość wyjścia choć nie wiem czy to właściwe spostrzeżenie. Spróbuj zrobić test papierowy.
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2013, 10:07:59 pm »
Czyli tak jezeli zmniejszam sile naciagu to spin raczej 600 ale trace na uniwersalnosci bo strzelajac na 50m strzale dociagne i spin 500
Im nizej chwyce cieciwe strzelajac np 10 tym bardziej niedociagne strzaly chciaz tak samo naciagam luk ?

lukilak1994

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2013, 10:13:05 pm »
Na forum jest pewna osoba która coś powinna poradzić na twój problem, bo pewnie doświadczenie w strzelaniu z Javeliny różnymi technikami ma :) Napisz do Rafalpd.
Pozdrawiam

PS. Od siebie dodam, że problem może leżeć w zbyt twardej strzale(patrz Shaft selector w opcji target).

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2013, 10:18:17 pm »
A i jeszcze moje takie przemyslenie
Jezeli strzelam 10 m cieciwa chwycona bardzo nisko niewim czy wytlumacze bez rysowania ale sprobuje wiec kotwie reke w punkcie a nock strzaly niemal pod okiem strzala niedociagnieta o kilka centymetrow . Dolne ramie teoretycznie bardziej naprezone kiedy puszcze bedzie pracowalo inaczej i wygnie strzale dolozy wieksza sile niz w technice 1 palec wyzej ?

fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2013, 10:32:02 pm »
Gdyby tak było to ustawianie tillera o kant tyłka rozbić. Wydaje mi się, że właśnie przez nierówną pracę ramion siła jest mniejsza. Jeszcze raz- kawałek papieru, pół godziny wolnego czasu, kilka strzałów i wyjdzie co jest nie tak.
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500

yokai

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2013, 12:16:50 am »
Wydaje mi się, że ramiona w tej technice pracują równo, ponieważ strzała jest za każdym razem montowana w to samo miejsce, jakiś tam środek geometryczny. Cały urok tej techniki polega na tym, że nie musimy się bujać w biodrach całą postawą a regulujemy wysokość strzału niejako kątem nachylenia strzały, sposobem trzymania i miejsca napinania cięciwy, są to różnice rzędu stopni. W momencie puszczenia cięciwy być może dolne ramie szybciej się zbiera ale całość wyrównuje się gdy zaczyna się opór strzały.

Zamiast kupować strzały pożycz od kogoś cięższych grotów garść i przetestuj.

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2013, 04:52:13 pm »
Dobra czyli tak wszystko co sprawi że strzaly zaczna latać bardziej w prawo
Pomijam zmiekczenie buttonu zmana niewielka
-Cieższe groty
- inny spin zakladam że mniejszy czyli 400
- dluższa czy krótsza strzala ?
Jakies inne propozycje?
 a może tak mysle łuk jest za krótki ma 58"

yokai

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2013, 06:43:49 pm »
Michale wartość spine-a którą podałeś 400 cyfrowo jest mniejsza od 500 ale mówi o parametrze promienia sztywniejszego. Oznacza to, że 2-u funtowy czy tam 1,8x funtowy odważnik ugiął promień o parametrze 400 o 0,4", a promień o parametrze 500 ugiął się o 0,5", im mniejsze ugięcie tym sztywniejszy promień. Czyli w tym przypadku mniejsza cyfra spine-a oznacza twardszy promień, giętszy promień to będzie 570 lub 600
Co miałeś na myśli pisząc spine mniejszy? :D

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2013, 07:26:07 pm »
No właśnie jak oposales mniejsze ugiecie mniejszy spin czyl sztywniejsza strzale

fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2013, 08:53:25 pm »
Tylko jeżeli chcesz użyć strzał o niższej cyfrze spinu to oznacza, że Twój łuk zwiększył siłę, a wygląda na to, że tak nie jest. A może problem tkwi w czystości wyjścia strzały, może zmieniając technikę zwalniania cięciwy spowodowałeś, że strzała zahacza o majdan przy wyjściu i zmienia trajektorię?
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500

yokai

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2013, 09:25:22 pm »
Dodam jeszcze że założenie cięższych grotów na posiadane promienie ma na celu zmiękczyć strzałę. Dlatego napisałam wyjaśnienie na temat numerków i pomiaru ugięcia, żeby było jasne wszystko i że Ty rzeczywiście chcesz promień sztywniejszy. To może zamiast kupować sztywniejsze patyki spróbuj założyć na strzały lżejsze groty w celu usztywnienia promienia.
Jeśli dobrze strzelasz to test nieopierzonej strzały oraz papierowy wyjaśnił by dużo.

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2013, 10:20:56 pm »
Chwilowo błedze po omacku bo narazie nikt nie stworzyl tabel doboru albo jakiegos przelicznika  bo strzaly z jakiegos powodu zachowuja sie inaczej, jak pisalem nie jestem pewin czy ten luk sie do tego nadaje moze ta technika niebedzie pasowala ze wzgledu na dlugosc i sztywnosc luku dlatego chce zebrac wszystkie mozliwosci ktore sprawia ze strzaly przy tych samych kotwieniach i chwytach przeniosa sie w prawo w miare mozliwosci sprawdze wszystkie i podam z wnioskami.

fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 16, 2013, 10:30:47 pm »
Jeśli chodzi o dobór spinu strzał to są tabele i nawet programy. Jeden można pobrać ze strony Easton, drugi to OnTarget2!, którego osobiście polecam.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 10:43:28 pm wysłana przez fangel »
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500

yokai

  • Gość
Odp: barebow string walking
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2013, 10:34:02 pm »
Mi na lewo uciekają strzały jak za mocno uchwyt ściskam. Jest to niezależnie od tego czy to łuk klasyczny czy tradycyjny, jak próbuję udusić gripa trafiam w lewo od celu, jeśli obejmuję go pieszczotliwie idzie nam współpraca o niebo lepiej.