Autor Wątek: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013  (Przeczytany 7264 razy)

Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« dnia: Październik 03, 2013, 08:59:29 pm »
Mamy już jesień, dlatego zapraszam do udziału w III rundzie BTK 2013 JESIEŃ, w dniach 19-20.10.2013r.


I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK 2013

Szczegóły, regulamin, strona turnieju TUTAJ




REGULAMIN

     

1.       Bloczkowy Turniej Korespondencyjny (BTK) rozgrywany jest na terenie Polski i poza jej granicami.

2.       Udział w turnieju jest bezpłatny.

3.       Celem BTK jest popularyzacja łucznictwa, w szczególności łucznictwa bloczkowego.

4.       Turniej odbywa się w oparciu o wzajemne zaufanie, uczciwość i rywalizację sportową na zasadach „fair play”

5.       Turniej składa się z 4 rund w roku, oznaczonych jako WIOSNA, LATO, JESIEŃ, ZIMA. Terminy rund:

   

5.1.     WIOSNA = 06-07.04.2013

5.2.     LATO = 20-21.07.2013

5.3.     JESIEŃ = 19-20.10.2013

5.4.     ZIMA = 14-15.12.2013

   

6.       KATEGORIE WIEKOWE uczestników:

   

6.1.     SENIORS (S) – kobiety i mężczyźni, urodzeni w 1992r. i starsi

6.2.      JUNIORS (J) – kobiety i mężczyźni, urodzeni w 1993r  i młodsi

   

7.       KATEGORIE SPRZĘTOWE, dopuszczone do udziału w turnieju:

   

7.1.     COMPOUND oznaczony jako CU - łuk bloczkowy,  ograniczenie siły do 60#, dopuszczone: celownik z jednym punktem celowniczym, soczewki, lipka, poziomice, stabilizatory, tłumiki, strzały dowolne

7.2.     COMPOUND OPEN oznaczony jako OPEN – dowolny łuk bloczkowy, brak ograniczenia siły, dopuszczone dowolne celowniki, poziomice, stabilizatory, tłumiki, strzały dowolne

7.3.     COMPOUND BAREBOW oznaczony jako - CB - łuk bloczkowy goły, bez celowników, bez stabilizatorów,  brak ograniczenia siły, strzały dowolne

   

8.       KONKURENCJE TURNIEJU, przeprowadzane podczas jednej rundy:

   

8.1.     KONKURENCJA 50M:

8.1.1.  6 x 6strzał

8.1.2.  Dystans 50m

8.1.3.  Tarcza FITA 80 (punktowane tylko 6 pól)

8.1.4.  Punktacja 10-5

8.1.5.  Max. 360 punktów

   

8.2.     KONKURENCJA 18M:

8.2.1.  10 x 3strzały

8.2.2.  Dystans 18m

8.2.3.  Tarcza FITA 3x20m (halowa dla bloczków, 10pkt = 2cm)

8.2.3.1.  Należy strzelać jedną strzałą do jednej tarczy.

8.2.3.2.  Jeżeli w jednej tarczy znajdą się 2 lub 3 strzały, to liczony jest tylko jeden najniższy wynik z tej tarczy. Pozostałe strzały nie są liczone.

8.2.4.  Punktacja 10-6

8.2.5.  Max. 300 punktów

   

8.3.     Jeżeli promień strzały dotyka linii rozgraniczających pola punktowe, liczony jest wynik na korzyść uczestnika, czyli wyższy.

8.4.     Maksymalna ilość punktów w jednej rundzie: 660pkt (360+300)

8.5.     Maksymalna ilość punktów w całym turnieju: 2640pkt (1440+1200)

   

   

9.       KLASYFIKACJA uczestników:

   

9.1.     KLASYFIKACJA RUND TURNIEJOWYCH:

9.1.1.  Suma wszystkich punktów zdobytych przez uczestnika podczas rundy, z wyszczególnieniem sum punktów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach.

9.1.2.  Dodatkowym kryterium jest łączna ilość zdobytych 10pkt, potem 9 pkt.

   

9.2.     KLASYFIKACJA GENERALNA TURNIEJU:

9.2.1.  Suma wszystkich punktów zdobytych przez uczestnika ze wszystkich rund, z wyszczególnieniem sum punktów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach.

9.2.2.  Dodatkowym kryterium jest łączna ilość zdobytych 10pkt, potem 9 pkt.

   

10.    Dopuszcza się udział w różnych kategoriach sprzętowych w różnych rundach. Jednak taki uczestnik nie będzie sklasyfikowany w KLASYFIKACJI GENERALNEJ TURNIEJU.

11.    Jeden uczestnik może uczestniczyć tylko w jednej kategorii sprzętowej podczas jednej rundy.

   

12.    PRZEBIEG TURNIEJU:

   

12.1. Rundę turniejową należy rozegrać w ciągu 2-ch dni (sobota lub niedziela), podczas których należy przeprowadzić tylko 1 strzelanie klasyfikowane, składające się z 2 konkurencji, w dowolnym czasie i miejscu,  zakończone najpóźniej do godz. 20:00 drugiego dnia turnieju.

12.2. Niedopuszczalny jest udział tylko 1 osoby,  lub 1 osoby dorosłej „SENIORS”  i 1 osoby „JUNIORS”

12.3. Wszystkie konkurencje turniejowe muszą zostać przeprowadzone podczas jednego spotkania, w ramach jednego strzelania, stanowić jedną całość.

12.4. Wszystkie konkurencje musza zostać rozegrane na wolnym powietrzu. Niedozwolone jest przeprowadzenie strzelania w hali lub innych pomieszczeniach.

12.5. Dopuszcza się dowolną kolejność przeprowadzenia poszczególnych konkurencji.

12.6. Każdy z uczestników całego Turnieju oddaje łącznie 66 strzałów.

12.7. Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami turniejowymi nie można przeprowadzać żadnego strzelania treningowego.

12.8. Wyniki należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie, najpóźniej drugiego dnia turnieju, do godzimy 21:00, na adres email: klub@archery3d.pl

   

13.    ZGŁOSZENIE WYNIKU, musi zawierać:

   

13.1. Nazwisko i Imię uczestnika

13.2. Sumę zdobytych punktów w całej rundzie

13.3. Sumę punktów każdej konkurencji z wyszczególnieniem ilości 10-tek i 9-tek

13.4. Razem z wynikami należy nadesłać jedno grupowe zdjęcie uczestników.

13.5. Klasyfikacja będzie opublikowana na stronie www.Archery3D.pl/btk2013.htm najpóźniej następnego dnia po zakończeniu rundy turnieju.

   

14.    ZGŁOSZENIA DO TURNIEJU:

   

14.1. Zgłoszenie musi zawierać min. 2 uczestników z zastrzeżeniem pkt.12.2 regulaminu

14.2. Termin zgłoszenia uczestników upływa w przeddzień turnieju, o godz. 20:00

14.3. Lista uczestników zostanie opublikowana na stronie www.Archery3D.pl/btk2013.htm

14.4. Zgłoszenia do turnieju należy przesyłać na adres email: klub@archery3d.pl,  podając:

   

14.4.1.     Miejsce rozgrywki (nazwa miejscowości)

14.4.2.     Dobrowolnie: przynależność klubową lub przyjętą nazwę tytułującą grupę uczestników. Z braku tego określenia zostanie przyjęte jako NIEZRZESZONY

14.4.3.     Nazwiska i Imiona uczestników

14.4.4.     Rok urodzenia (kategorię wiekową) każdego uczestnika

14.4.5.     Kategorię sprzętową każdego uczestnika

   

14.5. Nie podanie w zgłoszeniu danych określonych pkt. 14.4.1 do 14.4.5 skutkowało będzie nieuwzględnieniem udziału i klasyfikacji tych uczestników w turnieju.

14.6. Osoba dokonująca zgłoszenia grupy jest jednocześnie lokalnym organizatorem rundy, odpowiedzialna za prawidłowe przeprowadzenie strzelania, a także terminowe przesłanie wyników.   

14.7. Alternatywną formą zgłoszenia będzie uruchomiony system internetowej rejestracji, udostępniony 14dni przed data turnieju poprzez Komunikat Organizacyjny każdej rundy BTK

   

15.    Uczestnik biorący udział w turnieju oświadcza, że zapoznał się z niniejszym regulaminem, akceptuje go i wyraża zgodę na przetwarzanie i publikację danych osobowych, treści, wyników oraz zdjęć, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.),przez Organizatora, Klub Łuczniczy A3D Toszek, poprzez publikację na stronach internetowych Organizatora turnieju w celu propagowania i popularyzacji łucznictwa bloczkowego.

   

16.    Uczestnik oświadcza, że nie będzie wnosił do Organizatora żadnych roszczeń związanych z uczestnictwem w turnieju.

   

17.    Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje Organizatorowi.


HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2013, 07:40:04 pm »
Koledzy ze Szczecina, jak tam, weźmiecie udział?
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2013, 08:34:00 pm »
Mnie nie podoba się zapis

12.7. Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami turniejowymi nie można przeprowadzać żadnego strzelania treningowego.


Pisałem o tym wcześniej, ale pozostało bez echa.

Żeby to rozegrać prawidłowo trzeba by mieć 2 łuki przestrzelone na obie odległości. W praktyce mając jeden i nawet znając nastawy obu odległości, ciężko klikać się co do klika i wypadało by strzelić ze 2 może 3 serię kontrolne i doregulować sprzęt. W innym wypadku trzeba to zrobić na pierwszych seriach strzelania drugiej odległości.

PS. tak czy siak dupa bo jedziemy do Wawy na szkolenie xD

pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2013, 08:36:57 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2013, 09:08:40 pm »
Dla mnie to żaden problem, po prostu obie odległości przestrzelam przed strzelaniem konkursowym zapiszę i tyle;-) Po to są skale na celowniku. Choć faktycznie łatwiej byłoby jak mówisz.

A reszta? Pisze się ktoś?
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2013, 09:11:18 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2013, 09:24:22 pm »
Jak będę miał wolny weekend to wezmę udział :)
Może już na tarczowym sprzęcie a nie "polowaczkowym" :)
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2013, 10:03:19 pm »
Dla mnie to żaden problem, po prostu obie odległości przestrzelam przed strzelaniem konkursowym zapiszę i tyle;-) Po to są skale na celowniku. Choć faktycznie łatwiej byłoby jak mówisz.

A reszta? Pisze się ktoś?

Nie tyle łatwiej co na każ∂ej imprezie przed strzelaniem są tory wolne dla wszystkich i miejsca treningowe, żeby się DOSTRZELAĆ, tutaj trochę bezsensu bo nawet jak zapiszesz odległości to nie ogarniesz tego co do klika :), i pewnie pierwsze kilka strzałów się dostrzelasz :)

Idea turnieju fajna ale brak możliwości tego dostrzelania jest trochę bezsensu :) bo na każdych zawodach każdy przez te dni co sa zawody możę się dostrzelać na daną odległość ( w sumie jedną ) i raczej jakby  taka sytuacja zaistniała :) to mieli by drugi łuk, i pewnie TAK czy siak mogli by się dostrzelać :)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2013, 10:25:40 pm »
Dla mnie jeden klik to nieodczuwalna różnica zwłaszcza na 18m. Łapa i tak lata o wiele bardziej niż wartość 1 klika czyli u mnie 0,08mm. A ustawienie celownika? ot ustawiam na kreskę dodaję 5 klików zapisanych wcześniej i mam celownik ustawiony idealnie jak go przestrzelałem. Jeśli się nawet rąbnę o 1 klik to nie ma szans tego zauważyć ze względu na mocno wypłaszczoną trajektorię lotu strzały na 18m. Zresztą i tak dla wszystkich jest równo, Ty się nie dostrzelasz to i inni też :)
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2013, 10:31:18 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2013, 10:52:55 pm »
1 klik to pikuś xD, ale już 5-10 nie koniecznie, choć to u mnie na 1mm składa się około 20klików bodaj, tak naprawdę patrząc pod różnym kątem można na celowniku rypnąć się o np 1/3 - 1/2 mm a to już sporo :). przydała by się taka LUPKA dokręcana do celownika wtedy to już nie ma mowy o pomyłce wiekszej jak 1-3kliki.

Myślę, że opcja "przestrzelenia" po nastawach nie powinna nikomu tyłka rozerwać :) trzeba by ustalić ile tych serii próbnych można strzelić maxymalnie.

Nie koniecznie jest równo, bo jeden ustawi się lepiej drugi gorzej i 1-2 serie mogą być na dostrzelanie i korekty :)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2013, 10:40:42 am »
No właśnie.. Warszawa, nie damy rady.  >:(
zapalony łucznik

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 10, 2013, 06:51:28 pm »
Szkoda, zachęcam mocno innych - w końcu łucznictwo w dużej mierze opiera się na rywalizacji. No i szkoda żeby taka fajna idea upadła. Organizacyjnie to bułka z masłem wystarczą 2 osoby, taśma miernicza, środek z tarczy 80cm i kawałek terenu.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2013, 11:04:15 pm »
Mnie nie podoba się zapis
12.7. Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami turniejowymi nie można przeprowadzać żadnego strzelania treningowego.
Pisałem o tym wcześniej, ale pozostało bez echa.
...

Łukasz, musisz mi wybaczyć brak wcześniejszej odpowiedzi na Twoje pytania. Przyznam szczerze - zignorowałem je, a przyczyną był Twój sposób podejścia do BTK. :( Przepraszam więc, bo powinienem już wtedy napisać: albo stosujesz się do regulaminu i strzelasz wg. jego zasad, albo przeczytaj go dokładnie i nie zaśmiecaj wątku. W świetle pkt. 8, 12.6, 12.8 regulaminu mam na myśli to:
Ja wczoraj w sumie z ojcem na PTK strzelaliśmy na 18m u mnie pod domem ( na 50m nie bo nie mamy jak ), mogę podać te wyniki, jak chcecie, żeby było więcej :)
...

Ale zostawmy to. Co było to było. Nie czuję już urazy. ;)

W tej odpowiedzi miał być referat wyjaśniający, dlaczego tak, a nie inaczej:  12.7. Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami turniejowymi nie można przeprowadzać żadnego strzelania treningowego. Jednak, aby nie doprowadzić do przerostu formy nad treścią zadam Ci pytanie.

W których zawodach łucznictwa tarczowego czy polowego (terenowego) dopuszcza się próbne serie, czy strzały (tzw. poza konkursowe) między odległościami lub celami?

Nie będę upierał się, że ten regulamin jest idealny. Jednak należy zwrócić uwagę, że powstał z inicjatywy i przy pomocy kilku osób. Zasady zostały wspólnie skonsultowane. Jest wzorowany na Tradycyjnym Turnieju Korespondencyjnym. Kategorie i konkurencje, dobrane i dostosowane tak, aby maksymalnie umożliwić udział. Luźna formuła, dowolność terminu, kolejność, a także czas strzelania - to cechy które dowodzą, że BTK jest inny do typowych zawodów, a jednocześnie nosi znamiona różnych konkurencji łuczniczych.  Ma także swoje cele i ideę.

I jak najbardziej ma prawo Ci się coś w nim nie podobać, co nie znaczy, że należy go akurat w tym punkcie (12.7) zmieniać. Potraktuj to jako jeden z elementów współzawodnictwa. :) Naprawdę, nie trzeba mieć tyle łuków ile odległości ;)

Pozdrawiam ... i nie żałuję, że jedziesz do Warszawy ;)

HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2013, 11:42:18 am »
"""W których zawodach łucznictwa tarczowego czy polowego (terenowego) dopuszcza się próbne serie, czy strzały (tzw. poza konkursowe) między odległościami lub celami """

Trochę wyolbrzymiasz chyba nie w tą stronę, na zawodach terenowych jak masz 12 tarcz x 2 rundy, to gdzie z definicji idzie się w las i strzela na X różnych odległościach ( bo taki jest sens zawodów ), żeby każdy szedł na trasę i sobie każdą tarczę przestrzelił, zwłaszcza jak są na różnych odległościach i w takiej ilości. 

Nie chodziło mi, żeby robić wielko halo i mega trening miedzy jednym a drugim strzelaniem a po prostu ustawić celownik na kilku strzałach i tyle. Nawet na Fildzie często 1 strzał jest kontrolny i wprowadza się po nim jakąś korektę, nie widzę po prostu sensu, żeby w strzelaniu stricte
tarczowym na 2 odległościach, ktoś musiał sobie w pierwszej/drugiej punktowanej serii doregulować celownik tylko o tyle mi się rozchodzi :)


Luźna formuła, dowolność terminu, kolejność, a także czas strzelania - to cechy które dowodzą, że BTK jest inny do typowych zawodów, a jednocześnie nosi znamiona różnych konkurencji łuczniczych.  Ma także swoje cele i ideę.

No widać NIE taki luźny jak jest taka spina, że nie można sobie strzelić kilku strzał kontrolnych dla doregulowania celownika  ;)


Co do tego, jak pisałem, że strzelałem z ojcem na 18m i podałem wyniki to bardziej chodziłi mi o podniesienie w jakiś sposób frekwencji chociaż na 18m a nie wciskanie się na siłę do listy, były posty, że mało ludzi itp itd, chciałem po prostu zwiększyć tą ilość chociaż na 18m i tyle w temacie, zdaję sobie sprawę, że nie było zgłoszenia itp, nie mniej jednak nie miałem na celu nikogo obrazić itp :).

I jak najbardziej ma prawo Ci się coś w nim nie podobać, co nie znaczy, że należy go akurat w tym punkcie (12.7) zmieniać. Potraktuj to jako jeden z elementów współzawodnictwa.  Naprawdę, nie trzeba mieć tyle łuków ile odległości


Jasne, że nie musi mi się podobać i nie muszę brać w tym udziału skoro mi się nie podoba :), nie kwestionuję tego, ale skoro jest to forum, gdzie każdy może wyrazić swoje zdanie to po prostu je wyraziłem i tyle :), i też moje wypowiedzi nie dążyły do tego żeby mieć na siłę WIĘCEJ niż jeden łuk do tego turnieju, a po prostu mieć micro pole manewru celem doregulowania sprzętu po zmianie odległości i TYLE :).


Pozdrawiam


Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2013, 10:28:55 am »
Regulamin jest regulaminem i koniec dyskusji.. albo ktoś, się stosuje, albo nie zawraca innym gitary..

Może dochodzić do sytuacji: " rozgrzewka, między odległościami.. strzelamy, strzelamy, strzelamy.. no dobra idzie mi.. Panowie zaczynamy, uuu..!!!" :)

Dla kogoś, kto ma super wyregulowany sprzęt i celownik, to nie problem kopnąć go w dół na "zapamiętane 18" i na pierwszych 3 strzałach doklikać precyzyjnie żeby, już pozostałe 9 serii na 18 walić 3 razy X. Da to wynik w najgorszym wypadku 297. ;D Myślę, że wystarczy.

Zresztą na poważnie, nie chodzi tu o wyśrubowany wynik, ale o rywalizację i jest w tym sporo sprawiedliwości, bo jak jeden ma niedogodność podyktowaną regulaminem, to i drugi będzie ją miał tak samo.. bardziej bym jątrzył na warunki klimatyczne. Halo Halo, u nas wieje u was nie. ;D
To też jest bez sensu, bo można strzelać od 07:00 gdzie jest cisza i spokój.

Szkoda, że terminy się tak poskładały.. że, nie będę mógł strzelać w tym BKT, bo to jednak super zabawa.

Powodzenia życzę uczestnikom!!
zapalony łucznik

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2013, 12:06:16 pm »
Regulamin jest regulaminem i koniec dyskusji.. albo ktoś, się stosuje, albo nie zawraca innym gitary..

Może dochodzić do sytuacji: " rozgrzewka, między odległościami.. strzelamy, strzelamy, strzelamy.. no dobra idzie mi.. Panowie zaczynamy, uuu..!!!" :)


Ty też na okrętkę jakoś rozumiesz :), regulamin nie jest ogólnoświatowy a zrobiony na potrzeby własne, nie chciałem tutaj na siłę czegoś forsować a jedynie zaproponowałem.

Co do tego że komuś zaczyna iść i piszemy też nigdzie tego nie napisałem, napisałem tylko że po zmianie odległości oddać kilka strzałów kontrolnych do ustalenia ile każdy może oddać kontrolnych strzałów 3-5-10 obojętnie, sam kiedyś mówiłeś, że po zmianie odległości kilka strzałów i się dostrzelasz/doregulujesz, nie napisałem nigdzie żeby rąbać pół godziny i czekać aż zacznie komuś iść i pisać :)

I tak jak piszesz i ja napisałem jest regulamin i nie trzeba go akceptować i brać w tym udziały, a to wiąże się też z mniejszą ilością chętnych, a być może jakaś sugestia sprawi, że przypasuje to większej ilości osób a reguły i tak będą te same dla wszystkich, i nigdzie na napisałem ŻE TRZEBA coś zmienić bo ja tak chcę, była to jedynie sugestia, myślę nie jakaś MOCNO ingerująca w całą idę.

pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2013, 12:08:46 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: I Bloczkowy Turniej Korespondencyjny - BTK JESIEŃ 19-20.10.2013
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2013, 03:11:24 pm »

Co do tego że komuś zaczyna iść i piszemy też nigdzie tego nie napisałem...
... nie napisałem nigdzie żeby rąbać pół godziny i czekać aż zacznie komuś iść i pisać :)


Łukasz, napisałem "może".. :P

Może dochodzić do sytuacji: " rozgrzewka, między odległościami.. strzelamy, strzelamy, strzelamy.. no dobra idzie mi.. Panowie zaczynamy, uuu..!!!" :)

Może, mając na myśli nie Ciebie i co pisałeś, tylko czysto hipotetyczną sytuację.. co ktoś inny może robić, kiedy byłyby przepisy pozwalające na przestrzeliwanie między odległościami. :D

Jak dla mnie nie jest to niedogodność, a bardziej sprawdzian umiejętności.
Strzelać 50, przestawić na 18 i walić 18, każdy musi tak samo zrobić (się nie wstrzeliwując).
Jest to sprawiedliwe.

..a, nawet bardziej sprawiedliwe i opłacalne, dla tych którzy faktycznie potrafią sobie tak sprzęt ustawić, że robią klik z 50 metrów na 18 i wszystko idzie w 10.

« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2013, 04:25:58 pm wysłana przez Piotr Pietraszun »
zapalony łucznik