Autor Wątek: "nasi" na zawodach :)  (Przeczytany 8068 razy)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
"nasi" na zawodach :)
« dnia: Październik 01, 2013, 11:28:19 am »
Tak kurdę, śledzę poczynania z zawodów, ogólnie nie jest nie spodzianką, że w pierwszej 20stce powtarzają się w znacznej większości te same nazwiska. Tak nasi a właściwie NASZ jeden w eliminacjach uzyskał RAPTEM 633ptk .... no kurde uśredniając 316 i 317ptk w seriach. Zdaję sobie sprawę, że to STRES emocje itp, ale wynik jakby nie patrzeć REPREZENTANTA z POLSKI który uplasował się na KOŃCU stawki jest co najmniej śmieszny, zważywszy na ranking zawodów i co trzeba zrobić, żeby tam pojechać.

Nie chce tutaj nic nikomu ujmować ale kurde kupa ludzi na zawodach lokalnych albo treningach ( mowa o tych lepszych strzelcach ) nie schodzi AŻ tak nisko.




pzdr. Łukasz



pzdr. Łukasz 
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2013, 12:11:55 pm »
Łukasz.. najważniejsze to jeździć na zawody i pokazać, że się umie lepiej. :)
..a, później pogadamy.
zapalony łucznik

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2013, 02:04:04 pm »
hehe ty mnie tu nie bierz pod ogon :)


Raczej zastanawia mnie poziom takiego strzelania na takiej imprezie, w praktyce wystarczy utrzymać się żółtku i strzelając SAME 9 zrobi się takie minimum 648ptk. Wiadomo, że dychy wpadają i Zawodnikom NAWET tej klasy CZASEM jakaś 8 może wpaść, ale na ogół z żółtego się nie wychodzi. Bo oprócz ostatnich 3 miejsc na liście reszta jest zdecydowanie powyżej takiego absolutnego "żółtego" minimum czyli owych 648ptk.

Jasne, shit happens, no  ale kurde chyba nie aż tak, gdzie w identycznych warunkach inni rąbią OK :).


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2013, 03:59:33 pm »
Na treningach z kbks potrafiłem walnąć serie 100 a już na zawodach po serii 97 potrafiłem walnąć 93/90 czyli słabiaka a to były puchary polski. Nie wiem jakim musiałbyś być ewenementem lub jak dużo wcześniej spalić blantów żeby po 2 czy 3 seriach na rekord nie pomyśleć o tym że idzie Ci za dobrze. Pamietajmy że tam dycha jest o wiele mniejsza. Wiadomo że w każdym sporcie potrzebna jest psycha a potem można mówić o zawodowstwie
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

Hungry

  • Gość
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2013, 04:27:50 pm »
Krzysiek strzelił w pierwszej odległości tylko 306 pkt, co oznacza że miał jakąś awarię sprzętu.
Potem dostrzelił 327 co oczywiście nie jest zadowalającym wynikiem, ale tak czasami jest.
Sam nie raz strzeliłem gorszy wynik.
Ważne, że mu się chce wydawać własne pieniądze na starty zagraniczne. Niech zbiera doświadczenia, które z pewnością zaowocują w przyszłości.
Obie nasze dziewczyny Kasia i Ania strzeliły podobnie, tj. po około 330 pkt. Czekam na ich dobry występ w pojedynkach!

Spójrzcie na wyniki klasyków. Oni jeżdżą za darmo, mają stypendia, obozy szkoleniowe itp, a wynikowo (zajmowane miejsca) tylko trochę lepiej od bloczków.
Swoją drogą, to ciekawi mnie, czy trener kadry JL poda się do dymisji po tak nieudanym dla klasyków sezonie?  :o

aszop

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Łucznik bloczkowy od 1993r :-)
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2013, 05:17:58 pm »
Świat się zmienia i poziom łuków bloczkowych idzie do przodu. Podejrzewam że bez psychologa w sporcie nie przegonimy "czołówki". Uważam, że Krzysztof strzelił bardzo nisko, ale zdecydowanie nie jest to poziom i wyniki do jakich nas przyzwyczaił. Ten zawodnik regularnie strzela na poziomie 660-675pkt i powinien zmieścić się w zakresie. Dlaczego akurat na MŚ taki wynik? tego nie wiemy. Poza presją faktu "Startu" na MŚ i presją oczekiwań wyniku są jeszcze czynniki dyspozycji danego dnia. Dyspozycję startową widać po występie zawodniczek USA w łukach bloczkowych, których start jest najsłabszy w MŚ w erze "2x50m"

Polscy bloczkowcy jako zachodniosłowiańska grupa językowa, osiąga wyniki zbliżone do Słowaków i Czechów. Z uśmiechem zakładam że łuk bloczkowy naszego dialektu nie zna  :)

Dla pozostałych bloczkowców strzelających lepiej od "obecnego poziomu" - polecam jak najszybszy start na zawodach ogólnopolskich i zdobywanie wyników. Większa rywalizacja na wysokim poziomie, podnosi wyniki ogółu. a póki co >>

Trzymamy kciuki za wszystkich polskich reprezentantów na MŚ w Trucji

mocno za Kasię Szałańską i Anię Stanieczek !!!

"samych X10"
Starty:
pierwsze zawody z bloczkiem - 1993r. , pierwsze zawody 3D 1996r., pierwsze MŚ Indoor FITA 2001r., pierwsze MŚ FITA 2003r., pierwsze MŚ FIELD 2004r.,
---
dotychczasowe Łuki: PSE-15x, Hoyt-12x, Mathews-7x, Bowtech-3x, EliteArchery-1x,

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2013, 05:59:30 pm »
No chyba, że rzeczywiście ta AWARIA sprzętowa miała miejsce, a to że mu się chce i za własną kasę śmiga na zawody to chwała mu za to :). mnie po prostu mocno zdziwił ten wynik a raczej strzelając takie PTK nie jedzie się na taką imprezę.

Nie wiem ja jednego weekendu potrafiłem strzelić 326 i 329, innego gdzie miałem BDB dzień i wszystko jakoś się zgrało idealnie jak dla mnie wystrzelałem 336 i 339 co jest moim osobistym absolutnym rekordem Dnia treningowego EVER :), Piotrek przeważnie odstrzela mnie średnio o 5ptk, czasem o mniej czasem o więcej, więc tym bardziej dziwi mnie fakt takich wyników na imprezach tej rangi.


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

froko

  • Gość
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2013, 06:18:49 pm »
raczej strzelając takie PTK nie jedzie się na taką imprezę.


Można wiedzieć czemu tak uważasz? Pytam poważnie.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2013, 06:32:49 pm »
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że na tej rangi imprezy jeżdżą zawodnicy którzy nie są w stanie utrzymać się TYLKO w Żółtym, nawet w samych 9tkach ?.

Tu się raczej wyjaśniło skąd taki wynik.

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

froko

  • Gość
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2013, 06:44:28 pm »
@Łukasz,
Tak, zrozumiałem, że według Ciebie strzelając wyniki poniżej wyników światowej czołówki nie powinno się jechać na mistrzostwa świata. Rozumiem Twój punkt widzenia. Pytam o to czemu masz takie przekonanie. Jak argumentujesz pogląd, że strzelając słabsze wyniki nie powinno się startować w zawodach najwyższej rangi?

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2013, 06:50:03 pm »
Nie napisałem że nie powinno się startować, tylko że nie wierzę, że można się dostać na taką imprezę strzelając poniżej żółtka, i pewnego poziomu :)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

froko

  • Gość
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2013, 07:00:00 pm »
Ok. Już rozumiem.
Co do wyniku pana Krzysztofa to zupełnie mnie nie martwi. Są różne dni, różna dyspozycja. Milion małych rzeczy może zmienić wynik mistrzowski w wynik szkolny. Cieszy mnie natomiast, że jest ktoś kto ma odwagę by gonić swoje marzenia. Jestem pewien, że jeszcze będziemy cieszyć się wynikami tego zawodnika. Marzenia to niezwykle silna motywacja. Powodzenia

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2013, 07:13:29 pm »

Co do tych wyników.. kilka dni temu miałem wyjazd do Gdańska, bez łuku 5 dni.. po przyjeździe jeszcze przeziębienie i wyniki spadły strasznie.. :-\ a już czułem, że wskoczyłem na dobrą formę.
Przy tym co się strzelało jeszcze kilka dni temu, można popaść we frustrację..
Marzenia to niezwykle silna motywacja.
Trafione stwierdzenie.
Dla tego ja i tak, jadę do Bydgoszczy, strzelić nawet cienki wynik.
Będzie to pierwsza próba tarczowa GRYF-a za Szczecina, a to już będzie jakieś spełnione marzenie.
zapalony łucznik

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 01, 2013, 07:13:53 pm »
Nie no sam mu zazdroszczę, tam gdzie jest i tego z kim staje w szranki :), marzenia mam podobne więc trzeba robić swoje i przeć do przodu :)

Kurde sam bym pojechał ale niestety kilka rzeczy się złożyło no i nie przeskoczę tego po prostu :(


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: "nasi" na zawodach :)
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2013, 07:18:45 pm »
Wcześniej czy później trzeba, ja też się przymierzam do startu w tarczówce w przyszłym roku. Mam nadzieję że już z nowym sprzętem. Może się na jakichś zawodach spotkamy. Może nawet i na Fieldzie;-)
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2013, 07:20:46 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)