Autor Wątek: Hoyt maxxis 35  (Przeczytany 1484 razy)

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Hoyt maxxis 35
« dnia: Marzec 20, 2020, 09:49:57 am »
Czy ktoś miał styczność z tym łukiem jakie wrażenia
Pojawiło się ogłoszenie na allegro używany hoyt maxxis 35 za 1875 zł czy ten łuk wart jest tej ceny i ryzyka kupna używki.
Proszę o opinie i rady.

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Hoyt maxxis 35
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2020, 08:44:22 pm »
Wcześniej była Katera XL 36 cali ATA super łuk , potem Alphamax 35 i potem ten MAxxis35.
I to był koniec moim i nie tylko moim zdaniem porządnych łuków Hoyta tej długości ATA
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Hoyt maxxis 35
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2020, 10:10:46 am »
Witaj,
Miałem Maxxis'a 35 przez parę lat i sprzedałem go jako łuk kilkuletni za taką cenę ja Ty podajesz (chyba w 2014). Moim zdaniem drogo jak na ten czas.
Ale do rzeczy... łuk po po prostu świetny, fajne ATA 35" i BH 7:, wygodny, fajny/łagodny naciąg jedyne czego się ja czepiałem to dość (typowa dla hoyt'a) miękka ściana ale na tą moją opinie patrz przez palce bo ja jestem fanem Limb stopów i betonowej ściany. Długo żałowałem, że go sprzedałem. Jak chodzi o wygląd to jest to nadal jeden z najpiękniejszych łuków jakie przemysł łuczniczy kiedykolwiek stworzył. Mojego Maxxisa możesz znaleźć w kąciku chwalipięty gdzieś w postach z 2010 roku.
Jak byś chciał wiedzieć coś więcej, pisz.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Hoyt maxxis 35
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2020, 01:22:00 pm »
Czyli 1900 za uzywke to za dużo?

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Hoyt maxxis 35
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2020, 03:26:15 pm »
Czyli 1900 za uzywke to za dużo?
Jak za który liczy sobie dekadę to bardzo drogo, zwłaszcza patrząc na sytuacje na naszej giełdzie gdzie można trafić nowsze i lepsze łuki w niższych cenach
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Hoyt maxxis 35
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2020, 06:46:22 pm »
Czyli się nie pchać za te cenę?

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Hoyt maxxis 35
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2020, 08:36:49 pm »
Czyli się nie pchać za te cenę?
Nie widziałem łuku więc nie można tak jednoznacznie powiedzieć że nie warto go kupić za tą cenę. Może założony jest nowy komplet sznurków, dorzucone są jakieś drobiazgi typu peep, podstawka, może jakieś strzałki, a sam łuk jest jak wyjęty prosto z kartonu, wtedy ta cena może nie być wcale taka wygórowana. Ale jeśli jest to cena za golasa, ze śladami używania i ze sznurkami w nie za ciekawym stanie to zdecydowanie lepiej odpuścić. No i jeszcze zostaje aspekt modułów, łuk ma już swoje lata więc chcąc zmienić DL możesz mieć ogromny problem bo w hurtowniach już ich nie dostaniesz a na rynku wtórnym to możesz czekać długie miesiące a nawet lata na pojawienie się odpowiedniego modułu
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Hoyt maxxis 35
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2020, 08:13:59 pm »
drogo i tyle. 1200zł jak jest w świetnym stanie to max moim zdaniem. Natomiast potwierdzam że ów model jest świetnym łukiem.
Sam niedługo chyba wystawię Sentinela i nie ma pojęcia jaką cenę podać ale patrząc za jakie pieniądze ludzie czasem świetne lecz nie najnowsze łuki sprzedają zastanawiam się czy nie lepiej go zostawić choćby jako łuk "kominkowy".
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???