Autor Wątek: Hoyt CRX a podstawka opadająca  (Przeczytany 11443 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 07, 2013, 03:48:43 pm »
Cóż Ridge Revolution tak działa, wiele razy to sprawdziłem i zdania nie zmienię;-) Jak również widzisz nie pisałem o prędkości opadania wideł a o momencie w którym rozpoczynają opadanie. Wydłużenie linki (oczywiście do pewnej granicy) spowoduje wcześniejsze rozpoczęcie opadania. Skrócenie linki spowoduje naciągniecie kabla łuku i dopóki te naprężenia nie znikną, podstawka się nie ruszy. Natomiast zbytnie wydłużenie linki doprowadzi do tego że podstawka nie wstanie do końca po naciągnięciu łuku. I cały czas piszę o sytuacji gdzie mocowanie linki podstawki jest na tej samej wysokości na kablu. Innej opcji w tej podstawce nie ma. Chyba że inne działają inaczej.

Reasumując: Krótsza linka - podstawka podnosi się się wcześniej podczas naciągania, podczas strzału opadnie później co może doprowadzić do kontaktu z lotkami.
Dłuższa linka - podstawka wstanie później - co za tym idzie podczas strzału zacznie opadać wcześniej.

Oczywiście za krótka linka może spowodować nawet wyrwanie jej z kabla, a za długa nie podniesie podstawki.

Co do Piotra, to jedynie mogę zasugerować żeby umówił się ze mną i Grzechem i zobaczył jak to jest zamontowane w Rampage.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2013, 04:15:28 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


8pit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 07, 2013, 03:49:09 pm »
Z foto wynika że układ jest prawie identyczny, tak jak zauważył kolega Jaco. Tylko źle to zamontowałeś, według mnie da się to zrobić.
Pozdr.
Grzegorz

Grzechu, jeśli się przyjrzysz to widać bezpośredni kontakt linki z kablem (kąt załamania), który zwiększa się wraz z naciągiem.
"Prawie robi różnicę":)

lukilak1994

  • Gość
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 07, 2013, 04:18:31 pm »
Jedni piszą o tym drudzy o tym.
Wydłużenie linki to jedno, a zmiana miejsca mocowania linki i tym samym jej wydłużenie to drugie.
Tak jak napisał PB i tak jak jest napisane w instrukcji jeżeli zacisk damy niżej i adekwatnie do tego wydłużymy linke to podstawka opadnie wcześniej, innej możliwości nie ma ;D
Pozdrawiam i życze dalszych dywagacji na temat podstawek opadających, ja jednak zostane przy blaszce :)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 07, 2013, 04:22:00 pm »
Otóż to, piszemy tu o 2 podobnych ale nieco różnych sprawach i chyba stąd te nieporozumienia. Ja również zostanę przy podstawce, tyle ze przy opadającej;D

Co do miejsca mocowania kabla wiele osób z praktyki pisze że jest inaczej, podniesienie miejsca mocowania na kablu przyspiesza opadanie podstawki, ale tym przyznam że się nie bawiłem bo nie miałem takiej potrzeby.

Najlepiej się spotkać i podumać nad problemem osobiście.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2013, 04:34:22 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 07, 2013, 05:43:59 pm »

Co do Piotra, to jedynie mogę zasugerować żeby umówił się ze mną i Grzechem i zobaczył jak to jest zamontowane w Rampage.
 


Obecnie to wyjście uważam za najsłuszniejsze w tej sytuacji.
Pozdr.
Grzegorz
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2013, 05:47:51 pm wysłana przez Grzechu Re-x »
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

8pit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 07, 2013, 09:25:51 pm »
Jacek, Grzegorz - piszę na priva.
Może coś wykombinujemy a później zrobimy trutorial dla posiadaczy CRXa i QADa:)

Piotr

Paweł Kowal

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 08, 2013, 02:23:56 pm »
miałem ten sam problem, to wada tej podstawki, wywal to plastikowe które przykręcasz do kabli, i przywiąż linkę na wysokości dolnej części okna majdanu, u mnie to pomogło.

8pit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 08, 2013, 03:55:53 pm »
miałem ten sam problem, to wada tej podstawki, wywal to plastikowe które przykręcasz do kabli, i przywiąż linkę na wysokości dolnej części okna majdanu, u mnie to pomogło.

Paweł, a mógłbyś wrzucić jakąś fotkę tego rozwiązania?

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 08, 2013, 05:21:57 pm »
Hello
wywal to plastikowe które przykręcasz do kabli, i przywiąż linkę na wysokości dolnej części okna majdanu
Przywiązałeś linkę jakimś zmyślnym węzłem czy "prusikiem" jak oczko do spustu?

8pit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 08, 2013, 09:45:56 pm »
Dziś dzięki pomocy Jaca i Grzecha Re-x udało się znaleźć rozwiązanie i obyło się bez kłopotliwego skracania linki. Ustawienie zbliżone do zalecanego przez producenta, z tym że mocowanie zacisku zostało zamontowane trochę niżej a długość linki została dopasowana "z oka" przez Jaca. Po kilkunastu strzałach ze szminką na lotkach podstawka jest prawie czysta a lotki całe.
Dla zainteresowanych wrzucę materiał foto.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten temat:)

pozdrawiam
Piotr

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 08, 2013, 11:03:20 pm »
No i super :) moim zdaniem ten mikroślad szminki który się pojawił to może być oderwana drobinka podczas strzału, jest mikroskopijny i punktowy. Przy tej ilości szminki na lotkach przy ich kontakcie z widełkami na podstawce pewnie pojawił by się uśmiech Pameli Anderson :)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Paweł Kowal

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 10, 2013, 06:22:10 pm »
Widzę że udało się rozwiązać problem!:) ja dopiero dziś zobaczyłem prośbę o fotki ale chyba już nie potrzebne?;)

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 16, 2013, 08:52:01 pm »

Stawiam piwo jak znajdziesz sposob inny niz skrocenie linki do min. ;)


Linka nie jest skrócona, strzały nie ocierają o podstawkę, a piwa jak nie było, tak dotychczas nie ma, kolego Dariuszu Geremek   :-[
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

mikrus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2013, 02:38:05 am »
Być może trochę bez sensu odświeżam temat :-\ , ale dodam jeszcze tylko, że dodatkową czystość przejścia lotek przez podstawkę zapewnia użycie widełek bez oznaczenia TL1 i strzelanie z lotką prowadzącą do góry (przynajmniej u mnie pomogło ;)), a w kwestii zmasakrowanych lotek, to był niedawno na forum wątek o ich naprawie za pomocą zapalniczki ::). http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=676.msg4811#msg4811

runer

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 12, 2014, 09:19:17 am »
witam
mam podstawke QAD ULTRA REST HUNTER i pare problemow, strzaly mi ocieraja o nia, poczytalem troszke na forum i one tak maja
moze zmienic na TROPHY RIDGE REVOLUTION, czy jest ona godna polecenia ?
ta moja wysle na gwarancje bo zauwazylem ze troszke trze przy zmianie z 80-90 stopni i pasuje jakas na zastepstwo, chyba ze jednak lepiej zdecydowac sie na Spot Hogg EDGE. strzelam rekreacyjnie na dzialce do tarczy
Hoyt Pro Edge Elite 28" 58#
Spot Hogg Edge
Shibuya Ultima Carbon CPX
Carter Chocolate