Autor Wątek: Przechowywanie łuków  (Przeczytany 3566 razy)

adamsb81

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Przechowywanie łuków
« dnia: Maj 03, 2013, 04:18:39 pm »
Witam. Z przyczyn ode mnie nie zależnych muszę przenieść swój arsenał. Czy łuki z laminatów i wykonane ręcznie z drewna (własny wyrób) lepiej trzymać:
a) Garaż  z tym że w zimie jest tam jakieś - 5 stopni
b) Kotłownia jakieś 35-38 stopni

N

  • Gość
Odp: Przechowywanie łuków
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2013, 04:55:27 pm »
Cześć

A nie możesz po prostu swoich laminatowych składanych łuków zdemontować ? W takiej postaci mogą spokojnie i bezpiecznie "poleżakować"w szafie...

Skoro jednak musisz przenieść to z dwóch poniższych możliwości od razu odrzuciłbym kotłownię; garaż(zwłaszcza "blaszak")- to też nie idealne miejsce; zimą dałoby jeszcze jakoś radę- musiałbyś tylko opakować łuki w kilka niezbyt cienkich i dość szczelnych izolujących je od otoczenia(głównie działania wilgoci oraz skrajnych temperatur) warstw np. folii bąbelkowej,grubego materiału ; latem byłoby gorzej... blaszany garaż w upale działa jak piec...chyba że jest murowany i temperatura nie przekroczy w nim wówczas tej "pokojowej"...
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2013, 05:05:26 pm wysłana przez N »

adamsb81

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Przechowywanie łuków
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2013, 06:06:14 pm »
Garaż murowany, ale bez ogrzewania. Lato przyjemny chłodzik ale jak zimą -10 to w środku 5, a jak -30 to w środku nawet -7

N

  • Gość
Odp: Przechowywanie łuków
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2013, 07:29:10 pm »
Jeśli garaż to jedyna dostępna i akceptowalna opcja to w chłodnych porach roku zabezpiecz łuki tak jak opisałem poprzednio; dodatkowo w przypadku łuków całkowicie drewnianych przed ich opakowaniem warto je jeszcze "potraktować" olejem lnianym;

Jeśli w najcieplejszym okresie roku temperatura w Twoim garażu mieści się w "przyjemnym" zakresie ;) to ok... tak czy siak nawet wtedy przyda się je zabezpieczyć choćby przed uszkodzeniami mechanicznymi...

Największym "wrogiem" łuków są : wilgoć i skrajne-zwłaszcza zbyt wysokie- temperatury

Zabezpieczone łuki przechowuj wyłącznie położeniu horyzontalnym albo w pionie zawieszone na lince.

Fanax

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • śmierć jak kromka chleba
Odp: Przechowywanie łuków
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2013, 11:02:45 pm »
Ale zapodajesz skrajne warunki...
W twoim przypadku..nigdzie..
Wywierć kilka dziur w ścianie, wkręć kołki rozporowe z haczykami w swoim mieszkanie i powieś w poziomie na ścianie.


człowiek strzela a Pan Bóg wespół z wiatrem strzały nosi..

yokai

  • Gość
Odp: Przechowywanie łuków
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2013, 09:50:03 am »
tż moze nie zaakceptować takiej dekoracji mieszkania (o:

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Przechowywanie łuków
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2013, 01:44:54 pm »
wolałbym sam spać w garażu niż trzymać tam swój łuk czy gitarę elektryczną, może dlatego że do jednego jak i drugiego jestem bardzo przywiązany i traktuje to jako dosłownie "instrument do tworzenia".

Poszukaj może w domu jest jednak na to wszystko miejsce gdzieś w szafie czy np w łóżku, wiem że jest to problem bo sam mam dwa koty i żone, przy czym sam nie wiem co bardziej destrukcyjne :)
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Przechowywanie łuków
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2013, 11:29:29 pm »
Mam ten sam problem, ale stwierdziłem że będę kombinował by jednak zostały w mieszkaniu. Teoretycznie laminaty mogą posiedzieć w piwnicy jednak drewniane nie. Longbow mój i córki jest w szelaku, więc olej lniany na nic się nie zda .
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2013, 11:32:22 pm wysłana przez BARUL »
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#