Autor Wątek: Zmiana tendencji ?  (Przeczytany 2662 razy)

Hungry

  • Gość
Zmiana tendencji ?
« dnia: Kwiecień 15, 2013, 03:26:40 pm »
Do tej pory zawodników i zawodniczek bloczkowych na zawodach tarczowych było znacznie mniej od klasycznych. W tym roku może to się zmienić. Wczorajsze zawody w Krakowie pokazały, że może być nawet odwrotnie  ::)

Na 30 seniorów i 23 seniorek w klasykach bloczkowcy odpowiedzieli składem 51 panów i 15 pań w sumie było 53 do 62 !
Sytuację zaburzył udział w zawodach licznej grupy z Ukrainy, ale mimo wszystko cieszy tak duża frekwencja braci bloczkowej.

Może odzwierciedli się to pozytywnie w wysokości przyznawanych nam nagród?  ;D

lukilak1994

  • Gość
Odp: Zmiana tendencji ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2013, 08:35:25 pm »
bloczkowcy odpowiedzieli składem 51 panów


Ja myślałem że 47...  ::)

Hungry

  • Gość
Odp: Zmiana tendencji ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2013, 10:28:54 pm »
 ;D zgłoszonych było 51 i tak zapamiętałem

PB

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Zmiana tendencji ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2013, 09:38:13 am »
...bloczkowcy odpowiedzieli składem 51 panów i 15 pań w sumie było 53 do 62 !...

To czemu 51+15=62 ?  ;D

Proszę nie mylić klubu A3D Toszek (skrót od Archery 3D Toszek) z nieformalną grupą (osobą?) TOSZEK ARCHERY 3D. Zbieżność jest zapewne przypadkowa. ;D

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Zmiana tendencji ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2013, 09:55:02 am »
Czyli 53 do 66 i gdyby "odjąć" zawodników z zagranicy to i tak chyba więcej by było bloczkowców
Pozdrawiam

MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

lukilak1994

  • Gość
Odp: Zmiana tendencji ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2013, 03:52:07 pm »
Czyli przestańmy wprowadzać innych w błąd i przyznajmy się do swoich błędów bez pisania wymówek.

;D zgłoszonych było 51 i tak zapamiętałem

Nie wiem gdzie była udostępniona lista startowa, ale z oficjalnych informacji o startujących zawodnikach(czyli frekwencji) można wyczytać tutaj:

http://www.archery.pl/newsy/40/1182/archery_pl_newsy_file_954.pdf


Tak więc:

Łuki klasyczne:
30 seniorów(w tym jeden zawodnik z Ukrainy)
23 seniorki( w tym 3 zawodniczki z Ukrainy)

Łuki bloczkowe:
47 seniorów( w tym 13 zawodników z Ukrainy)
15 seniorek( w tym 3 zawodniczki z Ukrainy)

Jeżeli podsumujemy zawodników z Polski mamy 49 klasyków do 46 bloczkowców.
Cytuj
Wczorajsze zawody w Krakowie pokazały, że może być nawet odwrotnie
Jeszcze nie jest odwrotnie, ale już bardzo blisko. Mam nadzieje, że przez ten wzrost zmieni się nastawienie PZŁuczu do bloczkówców  ;D

Pozdrawiam i życze miłego dnia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2013, 04:50:30 pm wysłana przez lukilak1994 »

Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
Odp: Zmiana tendencji ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2013, 04:51:29 pm »
Tak, liczby liczbami, ale chyba nie to jest aż tak ważne, czy 51, 47,czy 60 - to nie tarcza !!!  ;) Ale tak jak Darek napisał w temacie, ważna jest tendencja, i to że wzrostowa, którą należy pielęgnować i w dalszym ciągu podtrzymywać. Bądźmy dobrej myśli, bo np.:

A3D Toszek, 3 osoby, do tej pory strzelające tylko „terenówkę”. Debiut na zawodach tarczowych. Może niezbyt udany, ale przynajmniej bogatsi jesteśmy o nowe doświadczenia, nowych znajomych z „branży”, a wyniki ? Jest przynajmniej co poprawiać i już tylko może być lepiej  ;) Myślę, że do końca sezonu będzie 5-6 bloczków.

Dalej, kolejny klub (REFLEX) jest w fazie finalizacji licencji zawodniczych. Wiem, że są chętni i myślę że na pewno wystartują jeszcze w tym roku. Może 3-4 osoby, a może i więcej. Uwaga - skąd ? Też do tej pory strzelający w większości terenówkę.

Do czego zmierzam? A do tego, że życzyłbym sobie takiej samej tendencji  w zawodach polowych, Field WA, czy 3D WA.  Że wielu zawodników bloczkowych strzelających tylko tarczówkę będzie można gościć na „terenówce”.

Martwi mnie za to inna sprawa. http://www.archery.pl/strona-5-0-1185.html 
Szkoda, bo na ten termin, raptem 2 tygodnie temu, zostały przeniesione zawody I Rundy Pucharu Polski w Field WA w Bytomiu - bo był wolny. Reszty chyba nie muszę pisać.  :(

Pozdrawiam, i trzymam kciuki za tendencję.

PS. Czy ktoś niedawno wspominał o nakładaniu się terminów ?  ;)

HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych