Autor Wątek: test papierowy  (Przeczytany 2932 razy)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
test papierowy
« dnia: Listopad 12, 2012, 08:50:12 pm »
czołem koledzy, po ostatnim weekendzie kiedy pozmieniałem trochę ustawienia łuku (nowy peep sight, skrócenie AMO z 29 na 28 cali, trochę podkręcenie siły naciągu) strzałki latały jak sobie chciały, gnąc się mocno w locie i wpadały w cel ze sporym rozrzutem. Trochę podregulowałem naciąg w końcu jakoś zaczęły wpadać w miarę sensownym skupieniu. Strzelanie na powietrzu na 18 metrów.

Niemniej, na dniach czeka mnie  jeszcze zmiana peepa na mniejszy (z 1/4 na 3/16) ale spróbowałem zrobić dzisiaj test papierowy. Strzelanie z 3 metrów i kolejne z około 8-9, wyniki przestrzelin różne. Może pomożecie mi je zinterpretować no i sugestie co poprawić w ustawieniach.

Łuk ustawiony na jakieś 55# (na oko, nie mam dynamometru), naciąg 28 cali, Łuk Bowtech Sentinel FLX, podstawka spot-hogg edge z blaszką, no i strzałki 28 cali, powerflight 500, grot 125.

tutaj fotki z przestrzelin, pierwsze 3 to strzały na 3 metry.

https://picasaweb.google.com/108229431903243839754/StrzaY3Metry?authkey=Gv1sRgCKqGjZPK0bHA5AE
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: test papierowy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2012, 09:10:07 pm »
witaj
wiesz co ja bardzo dużo przez papier strzelałem i w sumie nawet przy idealnie ustawionym łuku można popełnic pewne błędy które owocuja taką właśnie przestrzeliną.
Ale co do sprzętu to mam wrażenie że strzały o parametrze 500 i grotem 125 są za miękkie. Zmień groty na 100 może i nawet 85 będą ok. druga rzecz przesuń delikatnie podstawkę w stronę majdanu i strzel przez papier.  Jeśli przesunięcie podstawki da efekt zrób potem test na odchodzenie. może po prostu skręcasz majdan?? strzelaj z rozluźnioną dłonią, nie zaciskaj jej na majdanie.
Ps nie da się na oko określic siły naciągu łuku, sam się nie dawno o tym przekonałem :)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???