Autor Wątek: Wysunięcie celownika poza majdan  (Przeczytany 16301 razy)

LRV

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Wysunięcie celownika poza majdan
« dnia: Maj 07, 2008, 09:00:28 pm »
Witam, nurtuje mnie od jakiegoś czasu jedno pytanie. Mianowicie, dlaczego większość łuczników nie wysuwa szyny przytwierdzonej do majdanu na której osadzony jest celownik maksymalnie do przodu? Większość przykręca celowniki zostawiając zapas owej szyny, jedni zostawiają więcej drudzy mniej. Z mojego doświadczenia z bronią palną wynika, że wydłużając linię celowania zwiększa się celność.

Pozdrawiam
Hoyt Gold Medalist + Hoyt CRX

adamc1

  • Gość
Odp: Wysunięcie celownika poza majdan
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2008, 09:25:08 pm »
Jeden lubi rybki a inny :)

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Wysunięcie celownika poza majdan
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2008, 09:52:46 pm »
Hej!
Cytuj
Z mojego doświadczenia z bronią palną wynika, że wydłużając linię celowania zwiększa się celność.

Masz rację, jednak - szczególnie przy słabszych łukach - może ci wtedy zabraknąć skali by strzelać na np 90m. Zbliżenie celownika wtedy pomaga.

Pozdrawiam
Maciek

astroleo

  • Gość
Odp: Wysunięcie celownika poza majdan
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2009, 02:18:34 pm »
 ;D i masz dobre doświadczenia...popatrz na zdjęcia łuczników sportowych strzelających na 90m zobaczysz że większość ma wysunięte na maxsa celowniki.... 8) i lubi nie lubi rybki nie ma tu nic do rzeczy...to nie grill ani wędka. Ja nie wysuwam z zupełnie innego powodu...prozaicznego...
optyka i szyna trochę ważą i po strzale łuk bardziej mi leci w przód a lubię do mieć odpowiednio wyważony do własnej reki i upodobań.  Ale to tylko dotyczy łuczników którzy lekko trzymają łuk i go nie duszą w dłoni.... ;D