Ankieta

Jak napinasz cięciwę?

2 palce pod strzałą, 1 nad
21 (95.5%)
3 palce pod strzałą
1 (4.5%)

Głosów w sumie: 21

Autor Wątek: Jak napinasz cięciwę?  (Przeczytany 7032 razy)

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Jak napinasz cięciwę?
« dnia: Listopad 02, 2012, 08:52:15 pm »
Ja mam ciągle problem z wyborem techniki. W przypadki jednej czy drugiej metody mam podobne wyniki. Strzelając dwoma palcami pod i jednym nad mam wrażenie, że łuk pracuje ciszej.

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jak napinasz cięciwę?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2012, 09:54:01 pm »
A gdzie reszta, na dwa i jeden  palec? I jakiego łuku dotyczy pytanie?
Pozdrawiam Paweł

N

  • Gość
Odp: Jak napinasz cięciwę?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2012, 10:40:35 pm »
Tak w ogóle to pytanie powinno brzmieć : "w jaki sposób ciągniesz cięciwę" ew. "jaką metodą naciągasz łuk"... cięciwę rozciąga(napina) łuk a nie palce ;)

co do ankiety to jest niekompletna bo metod jest znacznie więcej niż tylko te dwie ;)

W sumie wątek bez sensu(informacje nt.metod ,można bez trudu uzyskać dzięki lekturze forum) , jednakowoż poczekam i zobaczę jak się sytuacja rozwinie...jak się nie rozwinie "temat" trafi do kosza... :)


moderator

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Jak napinasz cięciwę?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2012, 09:48:15 pm »
A gdzie reszta, na dwa i jeden  palec? I jakiego łuku dotyczy pytanie?

Ja osobiście nie przewiduję naciągania dwoma albo jednym palcem. Interesuje mnie tylko naciąganie cięciwy tymi dwoma metodami zawartymi w ankiecie, stąd też takie możliwości odpowiedzi a nie inne.

Tak w ogóle to pytanie powinno brzmieć : "w jaki sposób ciągniesz cięciwę" ew. "jaką metodą naciągasz łuk"... cięciwę rozciąga(napina) łuk a nie palce ;)

co do ankiety to jest niekompletna bo metod jest znacznie więcej niż tylko te dwie ;)

W sumie wątek bez sensu(informacje nt.metod ,można bez trudu uzyskać dzięki lekturze forum) , jednakowoż poczekam i zobaczę jak się sytuacja rozwinie...jak się nie rozwinie "temat" trafi do kosza... :)


moderator

Sorry za nieprecyzyjne zadanie pytania. Może błędnie założyłem, że na forum łuczniczym ludzie będą wiedzieli o co chodzi. W końcu to nie forum akwarystyczne.
Zdaję sobie sprawę jakie są metody naciągania cięciwy. Byłem ciekawy jak wygląda statystyka naciągania tymi dwoma metodami bo oglądając materiały z zawodów łuczniczych np w USA zauważyłem, że 80% łuczników tradycyjnych strzela metodą "3 palce pod" i w ten sposób mają najlepsze wyniki. Obserwując jak strzelają łucznicy na imprezach w Polsce widzę, że praktycznie wszyscy wykorzystują metodę "2 pod, 1 nad" co ankieta powyższa puki co  potwierdza. Zastanawiam się z czego to wynika?


edit: Staraj się kolego unikać pisania dwóch postów pod rząd (jeden pod drugim) - wystarczy skorzystać z opcji zmień; obie wiadomości "zlałem" w jedną

m.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 12:14:31 am wysłana przez N »

N

  • Gość
Odp: Jak napinasz cięciwę?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2012, 11:49:18 pm »
Sorry za nieprecyzyjne zadanie pytania. Może błędnie założyłem, że na forum łuczniczym ludzie będą wiedzieli o co chodzi. W końcu to nie forum akwarystyczne.

Nie bardzo rozumiem to "akwarystyczne" porównanie... bo albo wyrażamy się precyzyjnie(a łucznictwo wymaga jednak "jakiejś" precyzji ;)) albo nie...

Pewnie, że ludzie wiedzieli o co Ci chodzi (brak ich reakcji znaczy że tak w istocie było/jest) jednak to niewielka ale jednak nieścisłość i szkoda byłoby ją utrwalać...


Zdaję sobie sprawę jakie są metody naciągania łuku. Byłem ciekawy jak wygląda statystyka naciągania tymi dwoma metodami ...

Statystyka jest jak bikini odsłania wszystko ale nie to co chcielibyśmy zobaczyć  :P

Innymi słowy wynik Twojej "ankiety"  i tak nie będzie miarodajny - by tak było musieliby zagłosować wszyscy a nie tylko jak dotąd parę (pięć) osób ;)

...bo oglądając materiały z zawodów łuczniczych np w USA zauważyłem, że 80% łuczników tradycyjnych strzela metodą "3 palce pod" i w ten sposób mają najlepsze wyniki.

To żaden wyznacznik...
Równie dobre "notowania" wśród tamtejszych uczestników ma także metoda europejska (z chwytem śródziemnomorskim- nr 1 z "ankiety"), angielska a coraz większe także wschodnia z użyciem zekiera...
Jeśli zaś chodzi o "trzy palce pod" to też jest jej kilka odmian, m in. string walking czy face walking- w tej pierwszej palce bywają całkiem daleko od strzały ;)
Technika "three under" jest dla wielu strzelających wygodniejsza z uwagi na możliwość łatwiejszego celowania(aczkolwiek moim zdaniem to wyłącznie kwestia gustu i przyzwyczajenia)...chociaż nie zawsze i nie z każdego łuku...

Obserwując jak strzelają łucznicy na imprezach w Polsce widzę, że praktycznie wszyscy wykorzystują metodę "2 pod, 1 nad" co ankieta powyższa pÓki co  potwierdza.

Pięć osób potwierdza tylko tyle że... używa jej pięć osób ;) poza tym skoro twierdzisz że "praktycznie wszyscy" jej używają to jaki jest sens tej ankiety ?  ;)

Zastanawiam się z czego to wynika?

Trzeba by ich o to zapytać(ale nie w kolejnej ankiecie ;) ) chociaż to trochę tak jakby pytać praworęcznego dlaczego jest "lewostronnie upośledzony" ;)

pewien wpływ na wybór techniki ma typ łuku...użytkownik tradycyjnego huntera "raczej" nie użyje zekiera(pomijam przypadki ekstremalne) tak jak właściciel naturalnego ELB , japońskiego Yumi czy krótkiego łuku azjatyckiego nie zastosuje "three under" i innych jej sportowych wariantów ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 12:18:51 am wysłana przez N »