Autor Wątek: Cartel Fantom  (Przeczytany 13604 razy)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Cartel Fantom
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 23, 2015, 12:02:52 pm »
I pytanie z mojej strony czy taki łuk jak kupił kolega będzie dobrym następnym krokiem po polarisie czy lepiej dobierać na coś droższego
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Cartel Fantom
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 23, 2015, 12:31:59 pm »
 
I pytanie z mojej strony czy taki łuk jak kupił kolega będzie dobrym następnym krokiem po polarisie czy lepiej dobierać na coś droższego
Poleciłbym majdan Samick vision 1 czy 2 (a przynajmniej jego rekonstrukcje)
http://www.sklep-robinhooda.pl/majdan-samick-vision-1-rh-25-blue.html
http://www.sklep-robinhooda.pl/majdan-vision-2-rh-25-model-competitor-jak-samick-vision-2-kolor-duplikat-1.html
Aczkolwiek Fantom aż taki tragiczny nie jest, więc to tylko sugestie. W moich oczach to najtańsze porządne majdany.
I z tego co słyszałem Celownik cartelowski ma skłonności do rozregulowywania się od drgań. ale to tylko pogłoski ja nic nie potwierdzam. Jak już ogarniesz technike itp to zrób skok nieco wyżej by nie musieć już zmieniać przez dłuższy czas.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2015, 12:36:32 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Munin

  • Gość
Odp: Cartel Fantom
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 23, 2015, 01:52:52 pm »
Sorki za offtopa ale jest to uzupełnienie do wypowiedzi kolegi Tomasza. Z obserwacji klubowego sprzętu potwierdzam, że w celownikach Cartel Junior, Midas Junior i Tournament EX śruba od trzymania ustawień pionowych jest do wymiany bo moim zdaniem ma za krótki gwint i trzyma za słabo.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Cartel Fantom
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 23, 2015, 04:40:15 pm »
Pomierzyłem rozpiętość rąk i wyszło z przeliczenia że długość naciągu wynikająca z geometrii ciała wynosi dokładnie 30" (rozpiętość 190,5cm). Co do budżetu to 500zł to absolutne maksimum za ramiona które mają służyć do tymczasowego trenningu. Na pewno drogie ramiona o "ćwiczebnej" sile naciągu będą trudne to sprzedania w przyszłości. Jeżeli możecie mi polecić jakiś konkretny model z tego przedziału cenowego, w który warto zainwestować to bardzo proszę o podpowiedź. Zgodnie z sugestiami poszukam #26 tak aby przejście później na #36 nie było aż tak "bolesne".

Jaka powinna być długość strzały wiedząc że długość naciągu wynosi 30"?? ...bo to że spin dobiera się do siły naciągu to wiem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2015, 04:42:01 pm wysłana przez Waldorf »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Cartel Fantom
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 23, 2015, 09:24:28 pm »
Pomierzyłem rozpiętość rąk i wyszło z przeliczenia że długość naciągu wynikająca z geometrii ciała wynosi dokładnie 30" (rozpiętość 190,5cm). Co do budżetu to 500zł to absolutne maksimum za ramiona które mają służyć do tymczasowego trenningu. Na pewno drogie ramiona o "ćwiczebnej" sile naciągu będą trudne to sprzedania w przyszłości. Jeżeli możecie mi polecić jakiś konkretny model z tego przedziału cenowego, w który warto zainwestować to bardzo proszę o podpowiedź. Zgodnie z sugestiami poszukam #26 tak aby przejście później na #36 nie było aż tak "bolesne".

Jaka powinna być długość strzały wiedząc że długość naciągu wynosi 30"?? ...bo to że spin dobiera się do siły naciągu to wiem.
strzałki o długości 31 poleciłbym przynajmniej cal wiecej albo półtora jeśli się da :P
http://www.sklep-robinhooda.pl/ramiona-fantom-fiberglass-wood-cartel-limbs-fiber-wlokno-szklane-i-drewno-duplikat-1.html
Polecam , sprawują się dobrze a też drogie nie są.Zostanie coś na strzały do tych  ramion do tych miękich to 750 bym dobrał (ze względu na długość strzał,choć szkoda że nie mają dłuższych.)...  a do tych  mocniejszych ramion o parametrze 570 ... choć nie wiem czy nie można by było postrzelać ze sztywniejszych na miękkich ramionach... niech ktoś inny obceni
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Piotr D

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
Odp: Cartel Fantom
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 24, 2015, 09:24:38 am »
Ja bym się wzrostem i rozpiętością rąk nie sugerował. Realna długość naciągu może być diametralnie inna. Mierzy się ją strzałą z podziałką lub nieprzyciętą w 2 osoby ( druga zaznacza punkt oparcia pod klikerem ) i po treningu. Poza tym nie chcę Ciebie zniechęcać, ale jeśli jesteś nowy to prawdopodobieństwo ustawienia łuku przez Ciebie ( a co za tym idzie zdefiniowanie parametrów strzały ) jest zerowe. Polecam jakiś klub albo kilka lekcji poglądowych od doświadczonego łucznika.   

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Cartel Fantom
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 24, 2015, 12:39:29 pm »
Poza tym nie chcę Ciebie zniechęcać, ale jeśli jesteś nowy to prawdopodobieństwo ustawienia łuku przez Ciebie ( a co za tym idzie zdefiniowanie parametrów strzały ) jest zerowe. Polecam jakiś klub albo kilka lekcji poglądowych od doświadczonego łucznika.

To jest sprawa oczywista że pierwsze prymy będę zbierał pod okiem doświadczonych łuczników działających w klubie na terenie mojego miasta. Wiadomo że człowiek nie widzi sam siebie z boku nie mówiąc o wiedzy na temat postawy i całej reszcie czynników sprawiających że łucznictwo jest sztuką. Drugi komplet ramion będzie mi służył w tej początkowej fazie nauki pozwalając mi się skoncentrować na całej ścieżce prowadzącej od przyjęcia pozycji do zwolnienia cięciwy. Później przyda się żonie. Nie jestem pewien do końca jaką siłę naciągu wybrać żeby było łatwo i przyjemnie.

Najważniejsze chyba w tym wszystkim jest jak najszybciej przejść z teorii do praktyki. Z drugiej strony znajomość teorii mam nadzieje pozwoli mi uniknąć wpadek finansowych....i stąd moje pytania :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Cartel Fantom
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 26, 2015, 12:53:12 pm »
daj znać jak ci się strzela jak dostaniesz łuczek
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Cartel Fantom
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 26, 2015, 04:58:09 pm »
Luk dotarl. W niedzielę jadę na pierwsze strzelania to dam znać co i jak.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Cartel Fantom
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2015, 08:43:33 pm »
Dobra. Byłem...strzelałem. 36 funtów to za dużo więc zamówiłem ramiona #26.

Czy ma ktoś jakąś instrukcję z tego łuku bo nie potrafię w sieci doszukać się ile powinno wynosić BH a podobno to parametr podawany przez producenta łuku.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Cartel Fantom
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 30, 2015, 09:35:27 pm »
Coś mi się kojarzy 22cm - 24 cm
Na archerytalk jest taki coś, wysokość cięciwy uzależniona od długości łuku

Longs (70") start about 9.25" (+/- 1/4")
Mediums (68") start about 8.5 - 8.75" ((+/- 1/4")
Shorts (66") start about 8.25 (+/- 1/4")
Czyli w zalezności od długości łuku
http://www.archerytalk.com/vb/showthread.php?t=2138113&p=1068784091#post1068784091

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Cartel Fantom
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 31, 2015, 03:37:18 pm »
Okey....dziękuję ślicznie. Myślałem że to jest stricte określone przez producenta dla danego łuku.

daj znać jak ci się strzela jak dostaniesz łuczek

Reasumując ciężko mi go porównywać z innymi od strony jakości czy funkcjonalności. Nie jest to może Hoyt ale majdan cartela wydaje mi się że posiada wszystkie najpopularniejsze opcje. Oprócz możliwości zabudowy stabilizatorów czy buttona umożliwia regulację ramion w dwóch płaszczyznach.

Nie mam zbyt dużego pojęcia na ten temat...ciągle dużo czytam o geometrii łuku klasycznego i jego regulacji.....ale....strzelać strzela...trafiać trafia. Na moim żenującym poziomie jestem pewny że błędy na tarczy wynikają z mojego niechlujstwa strzeleckiego z którym walczę każdego dnia niż z winny sprzętu. W pierwszej kolejności wymienie celownik na jakiś z posuwem śrubowym bo już zauważyłem że ten co mam potrafi od drgań sie luzować.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2015, 05:55:11 pm wysłana przez Waldorf »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.