Autor Wątek: Łuk Ragim Black Bear RH 58"  (Przeczytany 6678 razy)

Łukaszewski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Łuk Ragim Black Bear RH 58"
« dnia: Wrzesień 18, 2012, 08:44:32 am »
Witam, Proszę o opinie na temat łuku Ragim Black Bear RH 58" (40#).
www.e-luk.pl/luk-ragim-black-bear-rh-58-p5483.html
Łuk ma być przeznaczony głównie do zawodów Field oraz 3D.
PSE Evolve 35      -  LH  -

Patafil65

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Old Indians never die
Odp: Łuk Ragim Black Bear RH 58"
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2012, 09:04:23 pm »
Cześc będziesz mógł go pomacac na spotkaniu w Rypinie, kupiłem dla córki 30#, tyle że Brown Bear. Bardzo fajny łuczek, celny, dośc cichy, duże BH 20,5 cm, dynamiczny. Jest ładnie wykonany, majdan - orzech , trochę podobny do Samicka SHB, ale jakby delikatniejszy. Przyszedł z dwukolorową cięciwą flmandzką.
Pozdrawiam
Pat

Łukaszewski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Łuk Ragim Black Bear RH 58"
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2012, 11:38:51 pm »
Łuk akurat nie dla mnie, tylko dla kolegi. Przymierzał się do Samick Leopard, ale te już w Polsce niedostępne i szukamy zastępstwa a ten jako nie liczny jest dostępny w sklepie.
PSE Evolve 35      -  LH  -

Patafil65

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Old Indians never die
Odp: Łuk Ragim Black Bear RH 58"
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2012, 11:32:03 pm »
Brown Bear pięknie żarł i zdechł. Pękł bez ostrzeżenia po 200 strzałach przy naciągu ok 28,5", czyli w okolicach nominalnego. odkleiła się okleina od majdanu o pękło górne ramie, łuk ma miesiąc więc go właśnie zareklamawołem. A taki był ładny, Amery.. Włoski znaczy  >:(

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Łuk Ragim Black Bear RH 58"
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2012, 01:12:40 pm »
O shit! Tez mialem kupic brown bear z powodu niedoboru lukow samick w sklepach. Udalo mi sie jednak znalesc ostatnia sztuke Samick Lion miesiac temu.

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Łuk Ragim Black Bear RH 58"
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:24:28 pm »
Może odświeżę trochę temat bo widzę, że opinia jednej osoby definitywnie zakończyła dyskusje.
Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad kupnem łuku wraz z akcesoriami  w okolcach 1tys. PLN. Na początku zastanawiałem się nad ragimem później ten temat i model ten odpadł z listy a tu znów filmik https://www.youtube.com/watch?v=V34S88xZsVU i po tym materiale  ragim wrócił do stawki. Tak więc pytanie do ludzi którzy posiadają bądź strzelali chociaż z tego łuku, co o nim myślicie ?

Fanax

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • śmierć jak kromka chleba
Odp: Łuk Ragim Black Bear RH 58"
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2017, 12:08:06 pm »
Komuś już odpisywałem..
Ale co tam, tak rzadko tu zaglądam..
Kupiłem, miałem go dwa sezony, trochę postrzelałem. Bardzo fajny łuczek, polecam: "nie kopie" ciągnie się miękko do końca, jest sporo zapasu. Wizualnie górna półka. W tej cenie mało jest alternatyw jak ktoś chce "ONE piece".Mało podatny na skręcanie ramion. Minusy hm..Cięciwa tylko dacron lub coś rozciągliwego, cichy, stłumiony dźwięk  wydaje. Łuk wyklepał sobie (przedłużył) miejsce na cięciwę w gryfie od strony brzuśca, fabryczna za mała(?), nie wiem BH miałem zawsze zgodnie w wytycznymi producenta.Miękki lakier, politura czy co tam jest. Spadł mi na żwir z rąk i miałem mikro dziurki i rysy.POLECAM
jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz:
fanax@op.pl
będzie szybciej
człowiek strzela a Pan Bóg wespół z wiatrem strzały nosi..