Autor Wątek: 2012 Mistrzostwa Europy Seniorów w łucznictwie tarczowym  (Przeczytany 10896 razy)

aszop

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Łucznik bloczkowy od 1993r :-)
Odp: 2012 Mistrzostwa Europy Seniorów w łucznictwie tarczowym
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 30, 2012, 12:21:23 pm »
Wyraziłem na forum swoje opinie, a na pytania co mogę - to odpowiem  ;)

...mieć na uwadze obiegowe opinię o samym mieście Amsterdam i czerwonym  dystrykcie. Jakbyś nie kombinował, znaczenie wypowiedzi Bukańskiego jest jednoznacznie obraźliwe.

Rozważam start polskiej reprezentacji w aspekcie sportowym, stąd nie wybiegam w interpretacje związane z Amsterdamem. Dla mnie jako kibica zawody odbyły się na  arenie łuczniczej, i przypominając sobie własne starty w reprezentacji Polski w okresie 2000-2004 - byłem w pełni skupiony na zawodach.

Cytuj

Nie sposób się z tym zgodzić  -  osoby, które przeczytały post...  
Ja przeczytałem post i napisałem o swojej interpretacji w aspekcie sportowym.

Cytuj

Burykot nie jest dziennikarzem a jego wypowiedź  jest tylko i wyłącznie wrednym atakiem ad personam i nie ma znamion relacji sportowej.  A każda wypowiedź ma swoje granice, które zostały niestety przekroczone.  
Nikt z nas nie zaprzecza, że wyniki osiągnęliśmy słabe i niezadowalające, ale nie jest to powód do takiego ataku! Jego rezultatem jest jedynie osobiste zantagonizowanie osób które dotychczas rywalizowały ze sobą wyłącznie na płaszczyźnie sportowej.   Po co wprowadzać takie negatywne i nieprzyjemne emocje i relacje do rywalizacji sportowej?
Co do osiąganych przez nas wyników, to twój wyjazd do USA na MŚ w 2003r.  też nie był oszałamiającym sukcesem, z tego co pamiętam? A nikt nie oblewał Ciebie po powrocie szambem?

W moim przypadku było nieco lepiej niż z Wami: - Szambem zostałem oblany jeszcze przed wyjazdem.

- dalej o wynikach nikt nie pisał, nie pytał, tylko prowadził dziwne zagrywki w trakcie zawodów i przed, typu "nie wierzę że się załapiesz" lub "czy wytrzymasz dobrze strzelając do końca". Czasem reprezentant chciałby "koledze" z drużyny strzelić w kolano, ale jesteśmy jednak sportowcami a nie "3D".
Dziś jest nieco lepiej, bo mówimy o wynikach.

- Za wyjazdy na Mistrzostwa Świata w 2003 i 2004 roku zapłaciłem również sam (ponad 10tyś zł)
- dla przypomnienia w 2003 zająłem najwyższe miejsce z naszych reprezentantów, uzyskując punktowo swój rekord życiowy. Również w 2002 i 2004 podczas rywalizacji w PE (7m. drużyna) i MŚ poprawiałem rekordy życiowe, zatem nie było tak źle.

p.s. w 2007roku w Lipsku po 4 latach od mojego startu z naszymi kadrowiczami nie było lepiej... Po ile wtedy strzelaliście?

Cytuj
Sport wyczynowy to mocna, twarda i trudna Szkoła Życia. Uważam że Burykot nie obraża środowiska, ale pisał o "Wyczynowych" zawodnikach, bo kto inny mógłby startować na Mistrzostwach Europy reprezentując nasz kraj?
Cytuj
Łucznictwo bloczkowe w Polsce to twarda i bezwzględna szkoła życia?!
Nie - "ł.bloczkowe" w Polsce to przyjemność, strzelanie z przyjaciółmi, rywalizacja na stosownym krajowym poziomie podczas zawodów i na treningu.  

Wyczyn dla mnie to poziom Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Tam wyniki i proces samego przygotowania do startu - to "szkoła zycia"

Cytuj
Nie rozumiem co autor miał na myśli ? No jak niby mamy dogonić ten peleton, poprzez „popatrzenie  na wyniki” ????????  = Słaby plan, na poziomie wypowiedzi Burykota
W łucznictwie bloczkowym na tle zachodu i Świata - jesteśmy "słabi". Jest tylko Ania Stanieczek. Musimy zacząc strzelać w Polsce za poziomie 685-690pkt wśród mężczyzn, to i będzie nam łatwiej zaistnieć w Europie - prosty przykład zawodników bloczkowych z Ukrainy.

Cytuj
A zawsze brałem Cię za bardzo inteligentnego.
a Dziękuję ;)

Cytuj
Tak już z innej beki. Może zatrzymaliśmy się w rozwoju dlatego, że nie ma o co walczyć w kraju? Co dostanę w nagrodę za strzelanie na poziomie 350? I tak chcąc pojechać na MŚ lub ME będę musiał wydać kilka tysięcy prywatnych ciężko zarobionych złotych.

Nie wiem jak Ty, ale jeśli bedę na poziomie 350pkt, to z pewnością sobie z tym fantem poradzę. Strzelamy żeby się rozwijać. Tego Nam życzę!

po 350pkt
 

- - - - - - - -


Rzeczywiście aszop interpretuje sprawę dość stronniczo i to w nie tę stronę w którą powinien
Pozdrawiam

Z całym szacunkiem Tomo, skąd Ty wiesz w którą stronę powinienem interpretować? Ja opieram się o własną wiedzę i wyrażam swoją opinię. Zgodność z "tą powinnością" nic nie wnosi.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2012, 12:24:24 pm wysłana przez aszop »
Starty:
pierwsze zawody z bloczkiem - 1993r. , pierwsze zawody 3D 1996r., pierwsze MŚ Indoor FITA 2001r., pierwsze MŚ FITA 2003r., pierwsze MŚ FIELD 2004r.,
---
dotychczasowe Łuki: PSE-15x, Hoyt-12x, Mathews-7x, Bowtech-3x, EliteArchery-1x,

Hungry

  • Gość
Odp: 2012 Mistrzostwa Europy Seniorów w łucznictwie tarczowym
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 30, 2012, 12:43:06 pm »
uznaję, że dalsza dyskusja na ten temat prowadzona w ten sposób nie ma sensu.
Pozostawmy rozwiązanie tej sprawy osobom bezpośrednio z nią związanym.
 
btw. Szkoda tylko że nie chcesz się przedstawić Łukaszu

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: 2012 Mistrzostwa Europy Seniorów w łucznictwie tarczowym
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 30, 2012, 01:14:19 pm »
Dajcie spokój. Łucznictwo bloczkowe w Polsce mamy na amatorskim poziomie...i geneza oraz przyczyny są znane wszystkim którzy interesują się tą dyscypliną, więc pobiadoliliśmy sobie...i starczy.
 
Fakt jest jednak nie podlegający dyskusji, że nasi reprezentanci na MES to ścisła krajowa czołówka, nie z przypadku,... tylko od lat.
Znaleźli odwagę, finanse i czas by wystartować...i bardzo dobrze!
Przeżyć, emocji i nabytych doświadczeń nikt im nie odbierze.
Anarchy, Conquest Apex 8

aszop

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Łucznik bloczkowy od 1993r :-)
Odp: 2012 Mistrzostwa Europy Seniorów w łucznictwie tarczowym
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 30, 2012, 04:09:23 pm »
Reklamować się nie muszę, reprezentowałem kraj na MŚ 9lat temu. Dziś również startuje czołówka.

teraz krótko o tym jak działa forum:

...zawsze brałem Cię za bardzo inteligentnego
...Łukaszu

Każdy znajdzie coś dla siebie  ;) mnie się podoba.

Panowie, przed nami poziom 350pkt. Przez ostatnie 10lat technologia łuków bloczkowych i wyposażenia znacznie się rozwinęła, stąd dziś strzela się pod 700pkt (na 720 możliwych). Mamy wiele do zrobienia.

Pozdrowienia
"nie oszałamiający" Aszop
Starty:
pierwsze zawody z bloczkiem - 1993r. , pierwsze zawody 3D 1996r., pierwsze MŚ Indoor FITA 2001r., pierwsze MŚ FITA 2003r., pierwsze MŚ FIELD 2004r.,
---
dotychczasowe Łuki: PSE-15x, Hoyt-12x, Mathews-7x, Bowtech-3x, EliteArchery-1x,

Hungry

  • Gość
Odp: 2012 Mistrzostwa Europy Seniorów w łucznictwie tarczowym
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 30, 2012, 04:32:47 pm »
miałem bardzo długą rozmowę ze Szkolnym z Ukrainy, który powiedział mi, że dziwi się tym co jest. Kilka lat temu przyjeżdżali do nas uczyć się strzelać z bloczków, a dzisiaj przyjeżdżają dawać nam "lekcje".

... nie znalazłem adekwatnej odpowiedzi :(