Autor Wątek: BH czy ATA  (Przeczytany 5927 razy)

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
BH czy ATA
« dnia: Maj 13, 2012, 04:12:09 pm »
Może ktoś się gdzieś dokopał do infromacji co może być/jest bardziej istotne w wybaczalności łuku, BH czy ATA, bo to że te dwa elementy razem to jest oczywiste.
Jestem na rozdrożu wyboru łuku na dłuższy czas, więc się zastanawiam...  łuk o BH wyższym np. 7,75 ale ATA 32,5, czy też BH 7 a ATA 34, czy ma to znaczenie, czy te wartości są wymienne. Oczywiście łuk nie będzie służył do polowania tylko do strzelania 3d, fielda. Najlepszym wyborem byłby porządny tarczowiec lecz na nowego mnie nie stać, a używanego nie chcę, więc wolę kupić coś kompromisowatowego...Fajnie byłoby mieć wymiary takie jak mam obecnie czyli 7,75 i 35 cali, jednak trochę stópek więcej by się przydało.
Cóż może jakiś konkretny typ błędu w łucznictwie ma znaczenie np. krzywienie (bo zdarza mi się) majdanu itp.
Reasumując BH czy ATA ma większe znaczenie?
Sage 35#

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: BH czy ATA
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2012, 10:06:28 pm »
Andrzeju dziękuję za naświetlenie tematu i odpowiedź.
Wiesz, hmmm
Elite Archery Z 28 ze wzgl. na obecnie dobrą cenę, równoległe ramiona, 32 1/2 ATA ale 7,3/4 BH, naciąg mam krótki 27 cali, ale strzelałem 4 m-ce z  Beara Chargea i nie szło mi dobrze, ale to pewnie moja wina. A o tej firmie dobrze piszą w USA i mówią w Polsce przynajmniej 2 osoby ;)
i PSE VENDETTĄ i tu gra rolę cena - znacznie wyższa, ale ATA 34 i BH 7, za blisko podobną cenę byłaby Supra ale to już za daleko z kasą. Różnica w cenie jest znaczna, jakoś wiadomo PSE.
Sam nie wiem.
Pozdrawiam.
Sage 35#

Adam Cymkiewicz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 188
Odp: BH czy ATA
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2012, 10:44:07 pm »
Elite Archery Z28  wygląda kusząco a cena bardzo atrakcyjnie.
Pozdrawiam Adam

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: BH czy ATA
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2012, 09:28:47 pm »
Już się namyśliłem i uderzam na Elita Archery, przemyślałem, popytałem, powątpiewałem, boję się krótkiego ATA, ale, raz maty rodiła, teraz czekam na kilka czynników i rozwiązanie sprawy z PSE Novą i mam nadzieję na strzelanie z chłopakami na zawodach pod koniec czerwca. Szkody tylko, że dolar podorżał dziś znacznie...
Pozdro i jeszcze raz dzięki za pomoc.
Sage 35#

Iras

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: BH czy ATA
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2012, 05:33:02 pm »
 Bardzo się cieszę z Twojego wyboru Dany. To będzie chyba jeden z pierwszych Elite w Polsce.
Sam mam chrapkę na coś z tej stajni... np GT500 :)
Diamond Marquis Mathews Monster

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: BH czy ATA
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2012, 07:59:27 pm »
Bardzo się cieszę z Twojego wyboru Dany. To będzie chyba jeden z pierwszych Elite w Polsce.
Sam mam chrapkę na coś z tej stajni... np GT500 :)
to ja Ci już polecam Z28:) mam od wczoraj i co strzał to milej jestem zaskoczony:) dzisiaj po lekkich korektach podstawki mam o jedną strzałę mniej (prawie robin ;) )
o GT500 bardzo dużo dobrego piszą na forum Elite (na ich stronie głównej)
mnie osobiście podobają się jeszcze modele Judge i Pulse:) może kiedyś.... :D
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: BH czy ATA
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2012, 11:06:46 pm »
Bardzo się cieszę z Twojego wyboru Dany. To będzie chyba jeden z pierwszych Elite w Polsce.
Sam mam chrapkę na coś z tej stajni... np GT500 :)

Nic z tego Irku, niestety spadajaca wartość złotego pozbawiła mnie takiej możliwości, i mam PSE Stingera :-\ Nie znam łuku ale firma jest ok. ::)...ale GT 500 to już coś, był w dobrej cenie na eBayu..Wracaj jak najszybciej na zawody bo Stasiu tym swoim MM rekordy bije. I tylko Piotrek i Darek mu przeszkadzają w zwyciestwie.
Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2012, 11:40:34 pm wysłana przez dany »
Sage 35#

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: BH czy ATA
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2012, 07:04:15 pm »
Maitland Halo 34 nawiązuje do Bowtecha. Czyżby deflex ?