Autor Wątek: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec  (Przeczytany 13111 razy)

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« dnia: Kwiecień 13, 2008, 01:16:19 pm »
Witam,

Wasz stały/niestały komentator znowu nadaje...

12.04.2008 okazał się dniem złośliwości aury. Dnia poprzedniego i dzień po zawodach możemy cieszyć się piękną, słoneczną pogodą. Nam trafiło się wszystko o czym nie chciałoby się wspominać. Było na przemian zimno, bardzo zimno, i cholernie zimno. A dla poprawy humoru czasem nieco mokro i całkiem mokro (to ostatnie na szczęście tylko na początku).
Niemniej jednak zawody w Ogrodzieńcu zgromadziły ponad 150 łuczników żądnych łowów (tych bezkrwawych). Rekord frekwencji - i kłopot dla organizatorów - ale o tym później.
Cóż więc się działo? Otóż wszystko to, na co się szykowaliśmy. 28 celów rozmieszczonych w przepięknej scenerii zamku dostarczyło nam kilka godzin znakomitej zabawy. Jak zawsze znalazły się cele łatwe, jak i "łamacze strzał". Co dziwne, cel nr 1 (puchacz), nie okazał się najtrudniejszym. Chociaż wzbudzał uzasadnione obawy, szczególnie wśród łuczników tradycyjnych.
Najwięcej zer można było złapać na celach "pod górkę" i jak się okazało - właśnie one zebrały największe żniwo wśtód połamanych strzał.
Możnaby gdybać, czy zamek w Ogrodzieńcu był najlepszą lokalizacją dla zawodów 3D. Teoretycznie powinna być to namiaska polowania. Ale zaszycie się w lesie, dostarczyłoby zapewne maximum wrażeń zawodnikom i... "0" takowych dla publiczości.
Dlatego wybór miejsca uważam za dobry. Szkoda, że pogoda odstraszyła widzów. Tych zaproszonych przez nas jak i zwykłych gapiów. Uciekła nam wspaniała okazja prezentacji łucznictwa jako sportu "nie tylko dla zawodowców/fanatyków".
Nie mogę nie wspomnieć o sędziach. To prawda, że zebrali sporo negatywnych komentarzy za przedłużające się ogłoszenie wyników. Ale osobiście - i jako pierwszy - stanę w ich obronie!
Dysponując tylko dwoma komputerami musieli przetworzyć wyniki 150 zawodników. To tytaniczna praca, i niestety nie do wykonania w zakresie, jaki sobie narzucili. Wpisywali bowiem wyniki wszystkich celów dla każdego zawodnika (28 x 152). To był błąd.
Uważam, że poprzestanie na sumie punktów załatwiłoby sprawę, a wprowadzenie pełnych informacji możnaby było zrobić później.
Domyślam się, że nasi sędziowie po prostu dostawszy pierwsze karty strzelań, zabrali się ostro do roboty... która później przerosła ich ilościowo.
Powtarzam: nie chciałbym być na ich miejscu w trakcie przetwarzania tych wszystkich kart. Tym bardziej, że był to ich debiut w tej roli!.
Tak czy owak warto było dotrwać do końca, pomimo chłodu humory dopisały wszystkim.
Czekam na kolejne zawody!

Pozdrawiam
Maciek

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2008, 10:57:53 pm »
Witam
To ja tak w nawiązaniu do przedmówcy.
Byłem jednym z tych co udzielali się na miejscu, z tym, że trochę z przypadku.
Pierwotnie miałem tylko pomóc w przydzielaniu ludzi do odpowiedniej kategorii sprzętowej i to tylko odnośnie tradycyjnych. Koniec końców łuk odniosłem do auta i coś tam pomogłem chłopakom w tym rozgardiaszu. Miło mi, że mogłem do czegoś być przydatny, poza wirtualnym forumowym wymądrzaniem się w temacie tradycyjnych łuków. Przypomniało mi to imprezę 2D w Rudzie Śląskiej z przed kilku lat, gdzie byłem ponoć współorganizatorem. Praktycznie pierwszą większą współpracę pomiędzy tradycyjnymi, a sportowcami w dziedzinie łucznictwa terenowego (w Polsce oczywiścei). Tam zresztą też z pogodą było kiepsko. strona tej imprezy "wisi" jeszcze na naszym bowtime: http://www.bowtime.waw.pl/1mrsfa2005/

Teraz odnośnie liczenia wyników i definitywnej obsuwy w tym punkcie. Wpisywanie wszystkich trafień z metryczki wynikło z przygotowanego wcześniej makra, które tego wymagało. Tyle wiem. Szybciej by było wpisać jak leci sumy punktów i normalnie posortować z trzema atrybutami. Ale to najczęściej wiadomo na koniec roboty, a nie na początku :) Z tym, że i tak trzeba by było to przeliczać kontrolnie, bo były błędy w sumowaniu wyników na metryczkach!
Ta wpadka czasowa i to, że nie do końca dobrze przemyślano sprawę dyplomów to konsekwencje pierwszego błędu. Właściwie nie bęłdu tylko błędnego oszacowania potencjalnej liczby uczestników. Podobnie z pomyłką w kategorii TR-LB. Zwycięzca przyjechał spóźniony, dopisano go jakoś niezgodnie z wymogami programu i wszystko się przestawiło przy sortowaniu :), a drugiemu mylnie wpisano kategorię TR-LB zamiast TR-RB.
Tutaj uwaga do zawodników, gdyby wszyscy wypełniali metryczki do końca, to nie było by takiego błędu. Na metryczce powinna być wpisana kategoria sprzętowa wg regulaminu. Wtedy jak się nie zgadza z zapisem z rejestracji to się to sprawdza.

Frycowe zapłacone, na przyszłość będzie organizacyjnie lepiej.

Przy okazji ze zdziwieniem dowiedziałem się, że sportowcy wymagają dyplomów za udział, co mnie co nieco rozbawiło. Na 99% (nie piszę 100% bo wszystkich nie znam, a jest ich od groma i trochę) imprez tradycyjnych w naszym kraju, nagrody i ewentualne dyplomy dostają zwycięzcy. Raz mi się zdarzyło, że dorabialiśmy dwa dyplomy za udział, bo ktoś chciał w jakiejś szkole pokazać. Ale impreza była od piątku i oni pewnie dali dyla z lekcji :)

Odnośnie kategorii juniorów, kadetów seniorów itp. Myślę, że jak robić puchary wg jakiegoś regulaminu to trzeba go szczegółowo przestrzegać. A nie kombinować jak go ominąć  ;D
Wydaje mi się, że trzeba by podziękować chłopakowi, który się do tej sprawy przyczepił i przez to nie było kompromitacji na tym tle. Sędzia Pagaczik mówił, że to syn prezesa ich federacji. Mam propozycję, dowiedzcie się kto to był i w jakiś sposób podziękujcie za pomoc. Warto to dostrzec to następnym razem też pomogą.

Ja mam na koniec takie pytanie, kto był właściwie głównym organizatorem tej imprezy? Bo federacji nie ma i jakiś czas nie będzie. Chodzi mi o to, że robotę na miejscu dotyczącą rejestracji, liczenia, dyplomów, a na dodatek sprawę licencji itp. usiłowało zrobić trzy osoby, wciśnięte w kąt jakiejś kanciapy od sprzedawania biletów. Zdanych na łaskę pani, co jakiś czas wybiegającej z okrzykiem - a bilety to kupiliście! I ciągle proszącej aby jej nie zastawiać lady bo musi bilety sprzedawać. Zresztą do wszelkich swych działań miała jak najbardziej prawo  :D

A jak było na imprezie poza kanciapą to nawet za bardzo nie wiem, generalnie tradycyjni z Polski mieli obiekcje do pogody, ale to już nie od nas zależało.

Dodatkowa, rzecz ale to już kwestia włodarza na zamku. Czemu nie było wyszynku z ciepłym czymś do picia? Przecież nawet gdyby przyjechało koło 100 ludzi, jak przewidywano, to by zarobili. Widocznie nie lubią zarabiać.

Pozdrawiam
Abrat
PS mam teraz 39 w cieniu, więc nie biorę odpowiedzialności za to co napisałem powyżej, to mogą być majaczenia  ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2008, 11:04:17 pm wysłana przez Abrat »
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

comando

  • Gość
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2008, 11:56:07 pm »
cześć  powiem tak ,na ostatniej rundzie PP 2007 mieliśmy ponad 100 zawodników a wyniki i dyplomy do 8-go miejsca zrobiły nam nasze dzieci 16 i 15 lat.wniki mieliśmy do godziny,były drobne potknięcia ale no właśnie chyba ten program lepszy jest nooo średni. No i to pytanie kto był organizatorem? Tego typu zawody to nie tylko laptop i wniki ale maty,namioty,postacie zwierząt 28,transport,ubezpieczenie,kiełbaska,napoje,strzałochwyt,medale,umowy,pucharki,nagrody i kilku gości "fizycznych" od roboty ,organizacja takiej imprezy to bieganina za sponsorami itp,itd. Więc zgadnij kto był organizatorem? Po mojemu było super,extremalnie i inaczej.Wielkie dzięki dla wszystkich dzielnych łuczników dorosłych i dzieci które były bardzo dzielne i dały radę i to jest piękne!!! Kolejny start w Czechach no zobaczymy jak oni sobie poradzą?

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2008, 08:45:00 am »
Kiedy wracałem z imprezy, przemarznięty na kość, myślałem tylko o tym jakiego złośliwego posta uda mi się zapodać na forum przy najbliższej okazji ale teraz, kiedy mi już cieplutko, jakoś nie mam serca narzekać  :)
Pogoda bywa złośliwa, to było widać aż za dobrze, ale po raz kolejny sprawdziło się porzekadło, że nie ważne gdzie - ważne z kim i z tego ogromnie się cieszę.
Na pewno jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia, ale należy docenić trud organizatorów bo z własnego doświadczenia wiem, że nie wszyscy zdają sobie sprawę jak czasem ciężko kilka osób musi zasuwać, żeby tłum mógł się dobrze bawić.
Pozdrowienia dla wszystkich!  :)

...i podziękowania, dla Rosomaka - za rozgrzewającą, tzw. wodnistą zupę  :D
...i dla Hoblika, że zgodził się zabrać pasażera na gapę  ;D

I jeszcze taka prośba - niech ktoś zada sobie trochę trudu i wrzuci dokładne wyniki turnieju, bo nawet nie wiem ilu przeciwników miałem w swojej kategorii...  :-\

A jakbym się już musiał czegoś czepiać... to dostałem koszulkę dwa rozmiary za dużą... Trudno, na piżamę w sam raz  ;D ;D
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

wiedzmin

  • Gość
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2008, 10:18:14 am »
Co do Czechów to Ja tam bylem to są  lepsi no ale my zaczynamy jest okej myślę ze pogoda była do kitu :( :( :( :( ja bym też prosil o winiki:) pozdrawiam ido zobaczenia w Tarnowskich Górach:):):):):):

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2008, 10:34:21 am »
Oczywiście, że było świetnie bo imprezę określają ludzie, którzy w niej uczestniczą i nawet największe wpadki organizacyjne, zamiecie śnieżne i inne kataklizmy nie zniszczą atmosfery i relacji. I tu było tak samo.

Hmm myślałem, że chodzi o to aby przemyśleć i przedyskutować błędy aby ich nie powtórzyć. Widocznie źle myślałem. Z wypowiedzi commando wynika, że wszystko macie opanowane.
Stąd było moje pytanie, kto był organizatorem, bo ja przepraszam ale dalej nie wiem. Nie byłem na przywitaniu zawodników, może tam to było powiedziane? Jeśli głównymi organizatorami są te same osoby co poprzedni PP, dlaczego tym razem był problem? To nie można było powiedzieć  "fizycznym" - zróbcie to tak i tak, a będzie grało? A nawet jeśłi nie te same osoby to wydawało mi się, że chcieliście stworzyć wspólnie federację 3D. Jeśli to są jakieś wewnętrzne przepychanki czy rywalizacje, na co wygląda (Ciekawe Co Paweł na stwierdzenie typu, nasze dzieci lepiej to potrafią zorganizować niż ty), to załatwcie to proszę pomiędzy sobą przed organizowaniem imprezy. Tak dla dobra sprawy. A ja przepraszam, że się w ogóle wtrącam, więcej nie będę.

pozdrawiam
naprawdę szczerze zainteresowany rozwojem łucznictwa terenowego.
Abrat
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2008, 10:37:46 am wysłana przez Abrat »
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

adamc1

  • Gość
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2008, 11:11:57 am »
Czołem
Pogoda była extremalna ale przetrwali wszyscy :)
Dziękuje za atmosferę i organizację mimo ze kilka potknięć było impreza  była super.
Z błędów wszyscy którzy mieli coś wspólnego z organizacją na pewno wyciągniemy wnioski.
Na pytanie kto był organizatorem - można wymienić z imienia i nazwiska lecz tak naprawdę ochotnicy którzy włożyli swoją pracę w to aby było fajnie i do pracy przy organizacji każdej następnej imprezy zapraszam wszystkich chętnych :)
Wyniki po 17 ze względów technicznych jestem w pracy i nie bardzo mam możliwość teraz ich wstawić :(

wyzar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2008, 12:02:27 pm »
impreza jak najbardziej ok, tylko szkoda ze pogoda byla pod psem :( ale milo ze cos w okolicy sie dzieje, oby wiecej takich imprez! na marginesie- brakowalo trąby powietrznej ;)
Grozer old Scythian i Qńsko produkcjo

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2008, 01:40:25 pm »
Witam,

Wyniki już są. Można je zobaczyć tutaj:
http://www.x10jaworze.prv.pl/Aktualnosci/I%20PO%20-%20Ogrodzieniec.html

Pozdrawiam
Maciek

astroleo

  • Gość
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2008, 01:45:52 pm »
 ??? Chłopaki jeśli macie pretensje o to że przeciągnięto liczenie punktów to do MNIE  :'( Fakt nie przewidzieliśmy aż tylu uczestników. Nie będę wspominał o kumplach którzy deklarowali pomoc a jak zaczął się młyn wylądowali przy kiełbasce. Do roboty był jeden organizator do wręczania nagród inny jak byście nie zauważyli. Co do 100 zawodników to przypomnę kolego że w Jaworzu czekaliśmy na ich policzenie 1.5 godziny! tu 150 policzyliśmy w 2 godziny. To fakt za długo  :-[ wcale przy tym zimnie. I jest to lekcja na przyszłość. Co do programu liczącego to jest on w fazie zmian i modernizacji i jest naprawdę dobry. Przykro to powiedzieć ale większość metryczek nie miała wpisanych kategorii łuku, klubu, nieczytelne nazwiska a nawet nie policzone punkty . Takie metryczki powinniśmy wywalać do kosza a nie liczyć. ;D wcale nie ułatwiło nam to pracy. I zdziwiłbyś się  łucznicy tradycyjni byli bardziej skrupulatni od starych zawodników którzy z metryczkami mają do czynienia nie od dziś(i wiesz o kim mowa)
Jeśli uważasz że Exsel wystarczy to nasz program będzie dostępny tylko odpłatnie jak go dopracujemy ;) a jest o połowę szybszy. Co do Dyplomów to fakt następnym razem tylko do 8 miejsca (dziewczyna się na wypisywała, potem jakiś mądrala jej to pokopał i wyszło jak wyszło -tragedia, teraz będziemy je wozić po imprezach i wręczać na raty to jest wpadka nie da się ukryć. Nauczka na przyszłość do biura zawodów wstęp wzbroniony(ochrona z napiętym łukiem i tyle)Zamiast wysłać kogoś do pomocy kolega
współorganizator walnął  nam na głowę jeszcze Licencje to tak dla rozrywki byśmy nie "zamarzli" w biurze zawodów. Jak by tego nie szło zrobić osobno, tak jak to teraz jest robione( właśnie je wypisuję i foliuję) :o
Lepiej napiszcie jak się strzelało bo to mnie bardziej w tym ciasnym miejscu stresowało. Na ostatniej rundzie w Jaworzu przewidziane jest 220 uczestników, powodzenia z Exselem.

wiedzmin

  • Gość
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2008, 02:19:54 pm »
A jo wo powiem tyla ze wino pogoda jak by nie było tak zimno to wszyscy by cerpliwie czekali i nikt by nie  nazykol  :) :) :) :) :) :) a było okej   A do Abrata JO myslol ze oni Cie wynajeli  Do pomocy :o :o :o

cyna

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
    • cymkiewicz.eu - archery my love ;)
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2008, 03:35:22 pm »
A ja powiem tak: pogoda zimna i wilgotna, dużo liczenia i dużo marznięcia, ale prawda jest taka, że miejsce super i zawody super (a uczestniczę w nich od zeszłego już sezonu).

Ludzie, zarówno uczestnicy jak i oglądacze byli świetni, do samej organizacji też zastrzeżeń za bardzo nie mam :) Wpadki zdarzają się wszędzie, a gdyby ktoś porównał organizację zwykłych zawodów FITA (nie tylko okręgowych ale i tych rangi Pucharu Polski i Mistrzostw Polski) to powiem szczerze TU NA PRAWDĘ BYŁO REWELACYJNIE!!! Kto jeździ na FITĘ wie o czym mówię, a jak widać zawody 3D w organizacji są jednak nieco trudniejsze i wymagają znacznie więcej wkładu i poświęcenia, ale i ludzi przybywa tu znacznie więcej, a to mówi samo przez się, bo ilość chętnych jest wprost proporcjonalna do jakości i fajności danych zawodów :)

Podsumowując, impreza była 1 klasa i będę się tego trzymać! :) Mimo pogody, która w tym roku była wyjątkowo nieprzyjemna, nie żałuję i chętnie bym powtórzyła tę imprezę gdyby można było cofnąć czas :D

3D w Polsce dopiero się rozkręca i wymaga jeszcze trochę doszlifowania organizacyjnego, ale każda impreza która się do tej pory odbyła zakończyła się sukcesem i radością na twarzach samych uczestników, mylę się?  8)

Tym samym dziękuję organizatorom, współorganizatorom, uczestnikom i kibicom  ;D za to, że 3D w Polsce działa i jest gdzie i z kim postrzelać w fajnej atmosferze nie tylko do okrągłej tarczy ;)
Hoyt Ultra Elite XT 3000   //   2008 xD


cymkiewicz.eu   //   marymont.waw.pl   //  3Darchery.pl

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2008, 03:43:25 pm »
Odnośnie wyników zawodów mam prośbę:

- proszę o wydzielenie w oficjalnej klasyfikacji również juniorów, w łukach tradycyjnych, z zaznaczeniem klasy (podobnie jak inne łączone klasy). Było ich trzech i z tego powodu zostali włączeni do dorosłych. Powinni jednak zostać oddzielnie wykazani w oficjalnych wynikach.

pozdrawiam
Abrat
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

kobusz

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2008, 10:22:36 pm »
olbrzymia prośba o wyniki ....
choćby przybliżone..nie dotrwałem do ich ogłoszenia....dzieci płaczą trzeba wracać :D
pozdrowienia dla organizatorów i zawodników
było ciężko ale ciekawie
ps. brakowało tylko śniegu po pas w prezencie od matki natury ;D


...com napisał tom napisał...komputer dziwnie poszatkował część wcześniejszych wypowiedzi więc wyszło śmiesznie : )
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2008, 10:27:14 pm wysłana przez kobusz »

cyna

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
    • cymkiewicz.eu - archery my love ;)
Odp: I runda Pucharu Olzy 2008 - Ogrodzieniec
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2008, 08:24:39 am »
http://www.x10jaworze.prv.pl/ tu są wyniki (pierwszy komunikat)
Hoyt Ultra Elite XT 3000   //   2008 xD


cymkiewicz.eu   //   marymont.waw.pl   //  3Darchery.pl