Autor Wątek: Pierwszy łuk  (Przeczytany 196138 razy)

lubmich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 01, 2021, 09:32:22 pm »
Ok... leza w schowku.... czekalem na odpowiedz z forum
Są jakieś średniej jakosci przetestowane? chciałem odrobinę niższy poziom cenowy niż w/w Buck Trail (Skylon) FRONTIER.. kupujecie lokalnie coś fajnego.. czy ali też jest jakąś opcją?

wczytuje się w opisy min. doozers-a o strzałach..

[edit] znalazlem watek o strzalach z ali.. Linkboy, Accmos ewentualnie Musen.. ogladam.. wybór jest spory.. musze dokładnie sprawdzić jaka długość będzie mi potrzeba...chyba, że promienie kupię.. ale nie wiem czy mam siłę na start uczyć się pióra zakładać..
spin z tabelek tak mam na granicy 600 i 500.. przy piórach chyba można by zaryzykować spin 500? Zostaną mnie wtedy strzały do łuku o sile ok 40 funtów..





po przeszukiwaniu na razie takie zachowalem sobie:
https://pl.aliexpress.com/item/32962654806.html

Zawracać sobię głowę strzałami o mniejszej średnicy niż 6mm?.. widziałem jakieś 4,2 i 3 z czymś..
 

[edit2] No dobra.. nie znam dokładnej siły łuku, dokładnej długości.. nie będę "strzelał" z tymi strzałami..
spin, długość, średnica, odpowiednie dowarzenie.. chyba mnie to przerasta na teoretyczne wywody..

 przyjdzie łuk dobiorę jakieś pojedyńcze strzały i potestuję jak latają.. potem zamówię większą ilość..
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2021, 08:31:46 am wysłana przez lubmich »

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 02, 2021, 08:55:53 am »
Museny kup sobie na poczatek...nie bedzie ci ich zal...sa ciezkie i maja spory rozrzut wagi co rzeklada sie na celnosc

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #317 dnia: Luty 02, 2021, 08:57:13 am »
Ale pomysl o Skylonach-sa ok

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #318 dnia: Luty 02, 2021, 09:43:09 am »

po przeszukiwaniu na razie takie zachowalem sobie:
https://pl.aliexpress.com/item/32962654806.html


Te strzałki są ok.
Jak chcesz zejść z ceny, to wybieraj niemalowane "w drewno".



Zawracać sobię głowę strzałami o mniejszej średnicy niż 6mm?.. widziałem jakieś 4,2 i 3 z czymś..
 

[edit2] No dobra.. nie znam dokładnej siły łuku, dokładnej długości.. nie będę "strzelał" z tymi strzałami..
spin, długość, średnica, odpowiednie dowarzenie.. chyba mnie to przerasta na teoretyczne wywody..

 przyjdzie łuk dobiorę jakieś pojedyńcze strzały i potestuję jak latają.. potem zamówię większą ilość..

Strzałki 4.2 są bardzo fajne, mniej podatne na wiatr.

3.2 na początek ... mogą być, ale chińskich nie testowałem.
Skylon-y (nawet te najtańsze) są bardzo w porządku, ale nie są takie tanie jak 4.2


No dobra.. nie znam dokładnej siły łuku, dokładnej długości.. nie będę "strzelał" z tymi strzałami..
spin, długość, średnica, odpowiednie dowarzenie.. chyba mnie to przerasta na teoretyczne wywody..

 przyjdzie łuk dobiorę jakieś pojedyńcze strzały i potestuję jak latają.. potem zamówię większą ilość..

I tak to powinno się robić :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

lubmich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #319 dnia: Luty 02, 2021, 02:53:05 pm »
@salutczarter, @doozers, dzięki za odpowiedzi.. skylony są faktycznie w PL dostępne na sztuki.. więc albo pomęczę w sklepach, żeby po testować na miejscu.. albo zamówię jakieś pojedyncze..

żeby nie odpisywać pustej wiadomości.. w strzelanie będę chciał wkręcić synów..(poniżej 10 lat) dla dużo mniejszego naciągu można by dokupić teoretycznie kilka strzał o mniejszej sztywności.. tabelki zazwyczaj się kończą na spin 600 ale są dostępne strzały o spinach nawet powyżej 1000... jak rozumiem właśnie na potrzeby słabszych łuków i krótkich naciągów..

Nie ma tego w tabelkach ale jak rozumiem sztywność strzał mogę sobie doregulować obciążeniem grotu.. cięższy przy mojej znajomości fizyki powinien dawać większe ugięcie strzały..
ciężar grotu wpływa na coś jeszcze..? lepsza stabilizacja całej strzały..? bo teoretycznie można by zmniejszać masę żeby dostać jak największą prędkość..

salutczarter

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 212
  • Bowtech Liberty V. Spot Hogg Tommy. QAD HDX.PBA
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #320 dnia: Luty 02, 2021, 03:04:14 pm »
Mozesz skozystac z apek na telefon do wyliczania spinu-jest ich sporo i sa fajne

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #321 dnia: Luty 02, 2021, 03:30:05 pm »
w strzelanie będę chciał wkręcić synów..(poniżej 10 lat) dla dużo mniejszego naciągu można by dokupić teoretycznie kilka strzał o mniejszej sztywności.. tabelki zazwyczaj się kończą na spin 600 ale są dostępne strzały o spinach nawet powyżej 1000... jak rozumiem właśnie na potrzeby słabszych łuków i krótkich naciągów..

Nie ma tego w tabelkach ale jak rozumiem sztywność strzał mogę sobie doregulować obciążeniem grotu.. cięższy przy mojej znajomości fizyki powinien dawać większe ugięcie strzały..
ciężar grotu wpływa na coś jeszcze..? lepsza stabilizacja całej strzały..? bo teoretycznie można by zmniejszać masę żeby dostać jak największą prędkość..

W strzałach dla dzieciaków raczej nie masz za dużego wyboru,
bo do takich miękkich strzałek większe groty niż 90gn po prostu nie będą pasowały.
Poza tym, nie bardzo się opłaca kombinowanie przy takich strzałach,
bo kto niby Ci sprawdzi czy dobrze latają. Dzieci? Trzeba dobrać na oko :)
 
Dla dzieciaków kup gotowe strzały 1800 i będzie git.
Takie strzały są zazwyczaj krótsze, odpowiednio do dziecięcej długości naciągu.
Poniżej 10 lat i tak pewnie będą dość długie.
Kup im mini snake-a 48"/15# i będą mieli świetną zabawę.

Tak masz rację, cięższy grot daje większe ugięcie strzały,
ale to są zmiany w takim zakresie, że należy je nazwać niuansem :)
Strzały najpierw dopasowuje się długością/spinem,
a grotem można robić fine tuning :)
Druga sprawa, że waga grotu zmienia Ci wyważenie strzały,
przesuwa Ci środek ciężkości co ma wpływ na coś co po hamerykańsku nazywają FOC.
Zbyt ciężki grot nie jest za dobry na większe dystanse.
Na krótkie tak, dlatego bardzp ciężkie groty lubią raczej myśliwi niż strzający do tarczy.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

lubmich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #322 dnia: Luty 04, 2021, 08:50:31 pm »
No i dla synów poszło szybko.. trafiłem uzywany komplet sneaka 48 i kilka strzał easton inspire 900... spin wydaje sie troche  za niski jak dla dzieciakow..

Dodatkowo byla mata eleven 14cm.. to mozei ja skorzystam...

Tylko na moj łuk muszę poczekać...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #323 dnia: Luty 05, 2021, 03:03:15 pm »
No i dla synów poszło szybko.. trafiłem uzywany komplet sneaka 48 i kilka strzał easton inspire 900... spin wydaje sie troche  za niski jak dla dzieciakow..
Strzały 900 to dopiero koło 24-26# dobrze latają, więc zdecydowanie za twarde.
Jak zmienisz lotki na pióra, będzie trochę lepiej, ale i tak dalej za twardo ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Adler

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #324 dnia: Marzec 28, 2021, 02:45:11 pm »
Witam wszystkich
Przymierzam się do zakupu pierwszego łuku tradycyjnego i potrzebuję porady bardziej doświadczonych łuczników :)

Od 4 lat strzelam z bloczka myśliwskiego, regularnie biorę udział w zawodach terenowych 3D i Field. Wielokrotnie przy tej okazji "bawiłem" się tradycyjnymi znajomych. Teraz zdecydowałem się na zakup, jako drugi łuk (bloczka nie zdradzę ;) ). Nie ukrywam, że ma to być łuk typowo rekreacyjny, oraz "wejściówka" na zawody przeznaczone tylko dla łuczników tradycyjnych (tak, jestem uzależniony od zawodów terenowych, a zwłaszcza od ich atmosfery i ludzi biorących w nich udział- mam wielu znajomych "tradycyjnych" i zazdrość mnie zżera, że nie mogę z nimi jeździć na takie zawody :) ).

Ale do rzeczy. Strzelam z bloczka 70lb, 30,5". Strzelałem z tradycyjnych od ok. 30lbs do 40lbs i nie było większego problemu z naciągiem. Najważniejsze kryterium to niestety cena- wiadomo, im taniej tym lepiej. Z tym, że jeżeli już wydawać pieniądze, to na coś, co warto. Interesuje mnie longbow lub longow hybrid (w stylu Oak Ridge Mongo), może posiadać półkę, ale nie musi (grunt, żeby nie był zaliczany do Hunterów). Zastanawiam się miedzy takimi łukami jak:
- wspomniany Oak Ridge Mongo
- Ragim Wolf
- Łukbis Vigo (chociaż tutaj cena już trochę wysoka)

Może ktoś pomoże i podsunie jeszcze jakieś propozycje? :) Wiem, że w tych cenach (500-600zl) nie poszaleję, ale może coś się znajdzie :) z góry bardzo dziękuję.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 29, 2021, 01:25:02 pm »
Poszukaj Camelot-a od Will Bowmaker,
Albo zagadaj do Grzegorz Kononiuk,
ostatio jakiegoś nowego longbow-a wymodził.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

FAZIK

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Łucznictwo to precyzyjne podnoszenie ciężarów.
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 30, 2021, 10:40:09 am »
ostatio jakiegoś nowego longbow-a wymodził.
Jak przyjdzie to zdam relację jak strzela :>.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 30, 2021, 11:03:55 am »
ostatio jakiegoś nowego longbow-a wymodził.
Jak przyjdzie to zdam relację jak strzela :>.

Chętnie się dowiem :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Diablo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 28, 2021, 05:07:08 pm »
Witam, poszukuje tradycyjnego łuku na początek, tak żeby cały zestaw był max za 700 zł, jak mówię dopiero będę zaczynał zabawę z łucznictwem i interesuje mnie tylko łuk tradycyjny. Zastanawiałem się nad czymś takim: https://www.e-luk.pl/product-pol-5397-Zestaw-z-lukiem-Jandao-Traditional.html?query_id=1
Jest tutaj w sumie wszystko(tak mi się wydaje) czego bym potrzebował na start. Aczkolwiek nie wiem czy ten łuk będzie okej zarówno dla początki jak i na późniejsze "etapy" dlatego chciałbym zapytać Was o zdanie i poradę jednocześnie.

artekm

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #329 dnia: Lipiec 13, 2021, 11:04:21 pm »
Witam, strzelałem kilka razy z łuku klasycznego, ale teraz nie mam czasu chodzić na zajęcia plus są trochę za daleko. Szukam prostego łuku na początek, sylwetka szczupła, 184 cm. Rodzaj łuku - zastanawiałem się nad czymś do strzelania bez celownika w terenie i ze względów cenowych  rozważam Samicka Polarisa lub Oak Ridge Mystic (fajnie, że składany). Łuk potrzebuję do postrzelania na działce,  nie pójdę z nim na zawody. Będę wdzięczny za opinie.