Autor Wątek: Pierwszy łuk  (Przeczytany 196149 razy)

Thrandvil

  • Gość
Pierwszy łuk
« dnia: Kwiecień 12, 2008, 09:30:29 pm »
Witam,
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem swojego pierwszego łuku, jednak ciężko mi ocenić jakość i sens kupna na podstawie samego opisu.
Po przejrzeniu kilku sklepów zacząłem się zastanawiać nad jednym z tych dwóch modeli:
http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/eagle-traditional-bow-48--105.html
http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produkty/luki/luki_klasyczne/luk_tradycyjny_angielski_profilowany_diana
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi modelami i może mi doradzić, który z nich jest lepszy? Czy też oba są wątpliwej jakości i powinienem poczekać i uzbierać więcej pieniędzy? (nie chciał bym jednak wydawać zbyt wiele nie mając pewności, czy za kilka miesięcy się nie znudzę)

Dodatkowo, ponieważ w mojej okolicy nie ma żadnego klubu będę prawdopodobnie zmuszony do zakupu tarczy i strzelania "w terenie" w związku z tym zastanawiałem się nad kupnem strzał z włókna węglowego, które są podobno najtrwalsze, nie wiem jednak czy nie będą one za ciężkie do takiego łuku? Na jakiej podstawie mogę to ocenić?

Jeśli ma to jakieś znaczenie przy wyborze spośród tych dwóch łuków - mam 181cm wzrostu, ważę 68kg. Nie posiadam szczególnie wyćwiczonych mięśni, więc patrze na łuki z niską siłą naciągu.

Rosomak

  • Gość
Odp: Wybór łuku
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2008, 10:37:32 pm »
Co do wyboru łuku to najlepiej przyjedz na jakieś zawody np 19 w Tarnowskich Górach , tam będzie  wiele osób z różnymi łukami , strzelisz sobie z tego i owego i zobaczysz co najlepiej leży Ci w łapce..
>>>---------->

Thrandvil

  • Gość
Odp: Wybór łuku
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2008, 04:53:01 pm »
Turniej odpada, to ponad 200 km od mojego miasta, a dodatkowo nie bardzo miałbym jak dotrzeć.
Jednak jak mi leży w ręce to nie do końca to w czym widzę problem (ostatecznie do wszystkiego można się przyzwyczaić), a jakość wykonania - nie chciał bym, żeby łuk "rozpadł mi się w rękach" po krótkim czasie. Ktoś jest w stanie się na ten temat wypowiedzieć?

Rosomak

  • Gość
Odp: Wybór łuku
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2008, 05:36:20 pm »
Tego pierwszego łuku nie znam i  nie widziałem. Diankę mam na stanie- kupiona dla dzieci i słaba bo tylko 11kg.Ale strzela sie z niej całkiem przyzwoicie , łuczek jest sprężysty i dobrze pracuje. Kupiony w pewnym miejscu na pewno sam z siebie w rekach Ci się nie rozpadnie.
>>>--------->

spartan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Proszę o pomoc w wyborze łuku
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2009, 11:03:21 pm »
Jak w temacie będę wdzięczny za pomoc w wyborze łuku

http://www.allegro.pl/item605487676_luk_angielski_diana_od_bisoka.html

http://www.allegro.pl/item605488739_luk_angielski_dlugi_z_refleksem_od_bisoka_nowy.html

Pozdrawiam i czekam na informację od użytkowników tychże łuków ;)
Pozdrawiam i dziekuję ;D

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Proszę o pomoc w wyborze łuku
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2009, 10:29:38 am »

Witam.
Luk Diana powiem tak dla kogo to ma byc ,luk do nauki bardzo dobry tylko slabe naciągi ,jezeli jestes osobą doroslą to proponuje angielski z refleksem taki na poczatek naciąg ok 17 kg latwo go opanujesz , jak kupisz Dianke o naciagu 14 kg szybko bedziesz szukal mocniejszego ,osobiscie tych lukow troche juz mialem i teraz sobie strzelam z anglika 18 kg i to mi w zupelnosci starczy .
Kupuj u producenta www.centrum-lucznicze.pl  -oferta.
Naprawde dobre luki
Pozdrawiam
Bodzio
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Proszę o pomoc w wyborze łuku
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2009, 03:55:36 pm »
Różne źródła podają że ten sprzedawca (chodzi o Allegro) ma czasami problemy z wysłaniem zakupionego łuku  ;)
Przeczytaj jego komentarze.
Kupno w Centrum Łuczniczym będzie OK bo to sklep producenta.

spartan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Proszę o pomoc w wyborze łuku
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2009, 05:30:56 pm »
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.
Odwiedziłem stronę producenta i mam na oku takie łuki:
- Eagle - longbow 68 nr katalogowy 13300
- łuk ang. z refleksem 70 i 74

oraz mam pytanie co do łuku typu wschodniego (podoba mi się) nr katalogowy 11 - czy jako początkujący dam sobie radę???

Proszę o opinie osoby, które miały do czynienia z tymi łukami, będę naprawdę wdzięczny!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2009, 09:34:59 pm wysłana przez spartan »

Delling

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Pierwszy łuk
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2009, 09:02:05 pm »
Witam,
Jestem zainteresowanym kupnem łuku. Co sądzicie o łukach Samick SHT i SHB?

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Łuk
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2009, 10:02:10 pm »
To bardzo dobre łuki za rozsądną cenę...

Samick SHB-świetny jednoczęściowy łuk typu hunter; doskonale sprawdza się w zawodach terenowych 2 lub 3D (kat.TR-RB);
Jest stosunkowo krótki (~58") a przy tym niesłychanie szybki i dynamiczny(wiem,bo sam takiego używam);

Samick SHT-równie dobry jak poprzednik; jest odrobinę dłuższy lecz składany(co niewątpliwie stanowi duży plus w transporcie).Posiada gniazda pod ew.celownik,stabilizator i button(które oczywiście mogą także pozostać niewykorzystane).
Ramiona(o różnej sile) można też kupić do niego osobno;
Bardzo dynamiczny nawet przy niewielkiej sile naciągu.
Jednym z jego użytkowników jest zarejestrowany na tym forum Saladyn...


Pozdr

PS
Najlepsze łuki tego typu produkują takie firmy jak : Bear, Martin, Ben Pearson, Black Widow, Predator Bows i wiele,wiele innych...Niestety są bez porównania lepsze od Samick`ów(zarówno pod względem jakości wykonania i dynamiki) ale są też dwu,trzy a często i więcej krotnie droższe od nich...Inna sprawa że u nas są praktycznie nieosiągalne...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2009, 10:30:09 pm wysłana przez N.E.M.O »

Delling

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Łuk
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2009, 10:22:44 pm »
Czy mogą wystąpic jakies problemy z osiowoscią w tych łukach?
Czy lepiej wydac troche więcej kasy na cos lepszego?

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Łuk
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2009, 10:24:01 pm »
Czy mogą wystąpic jakies problemy z osiowoscią w tych łukach?

Żaden łuk, choćby najlepszy i najdroższy nie zniesie braku dbałości ze strony jego właściciela...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2009, 10:28:10 pm wysłana przez N.E.M.O »

Delling

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Łuk
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2009, 10:44:49 pm »
Czyli, tak długo jak będe dbał o łuk wszystko będzie w porzadku.
Serdecznie dziekuje i pozdrawiam.

zend

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Łuk
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2009, 09:16:07 pm »
Witam!   
Mam podobny dylemat jak kolega. Co kupić?
Samick SHT czy SHB
Przymierzam się do któregoś z nich o naciągu 55-60 funtów.
Z uwagi na to, że do tej pory strzelam z 60 funtowego Minda 50 i nie wiem jak długo jeszcze, ponieważ z jego grzbietu odłupuje się drzazga, która to wada w każdej chwili może zakończyć jego żywot - bardziej praktyczny wydaje się SHT z powodu jego wymiennych ramion (w razie wystąpienia np. wyżej opisanej wady wymienię ramiona a nie cały łuk).
SHB jednak jak dla mnie jest dużo ładniejszy i być może szybszy a tego nie wiem.
Mam pytanie?
Z którego z ww. łuków wystrzelona strzała będzie miała większą szybkość początkową przy założeniu, że próba będzie przeprowadzona w identycznych warunkach.
Mam też nadzieje, że skoro naciągam na długość 28 cali 60 funtowego minda 50 to nie będę miał kłopotów z naciągnięciem ww.
Zend

Saladyn

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Łuk
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2009, 09:40:03 pm »
Mam SHT - 45 funtów a NEMO, z którym często strzelam SHB 65 funtów nigdy nie mierzyliśmy prędkości naszych strzał ale całkiem możliwe, że mój słabszy łuk może być szybszy. Nie wynika to jednak z różnic w sile łuków ale raczej z rodzajów strzał, których używamy - moje są znacznie lżejsze.
Jeżeli chodzi o siłę to zastanów się zanim kupisz. któryś z tych łuków o sile 55-60 f. Strzelałem z SKB 50 o sile 60 f (czyli praktycznie z Minda 50 tyle że wykonanego z nieco mniej nowoczesnych materiałów) i moje subiektywne odczucie było takie, że mój 45 f łuczek jest prawie tak samo twardy. Łuk NEMO 65 f to już na prawdę wyzwanie - po kilkunastu strzałach zaczynam "czuć go w kościach" - szczególnie w lewym łokciu  :D.
Generalnie SHB jest ładniejszy a SHT dzięki możliwości wymiany ramion bardziej praktyczny (zaczynałem z ramionami 40f, które zmieniłem potem na 45 f)