Autor Wątek: Pierwszy łuk  (Przeczytany 196199 razy)

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 05, 2018, 12:31:46 am »
A co rozumiesz pod pojęciem "łuk refleksyjny"?
Twój z racji że ma przy rękojeści defleks czyli refleks-przeciwny i na końcówkach ramion refleks jest łukiem refleksyjnym. To powiedz mi jaka jest różnica pomiędzy strzelaniem z Twojego łuku a strzelaniem z łuku Twojego? ;)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 05, 2018, 09:23:30 am »
A co rozumiesz pod pojęciem "łuk refleksyjny"?
Twój z racji że ma przy rękojeści defleks czyli refleks-przeciwny i na końcówkach ramion refleks jest łukiem refleksyjnym. To powiedz mi jaka jest różnica pomiędzy strzelaniem z Twojego łuku a strzelaniem z łuku Twojego? ;)

Oj Munin, czepiasz się ;).

Nie wiem za bardzo z praktyki, czym się różni strzelanie z longbow-a
(bo nie strzelałem, chyba że przyjmiemy że Artemis Bisok-a to longbow ;) ) i z refleksa,
ale mogę powiedzieć czym się różni naciąganie.
Refleksy przy naciąganiu subiektywnie wydają się miększe niż longbow (przy tej samej sile).

Ale mówiąc o refleksie, mam na myśli łuki takie jak Ragim Black Bear i Buck Trail Antilope (które próbowałem),
czyli krótkie huntery w stosunku do OAK longbow. Long miał 30#, Antilope 35# i subiektywnie, wydawało mi się,
że longa ciągnie się jak kawał drewnianego kija, zaś Antylopa jest miękka i przyjemna w naciąganiu.

Co do strzelania to się nie wypowiadam, bo na razie strzelałem tylko z typowych refleksów,
czyli łuku sportowego (aluminiowego) i wspomnianego wyżej Black Bear-a.

Z tego co mi wiadomo, z reguły refleksy są szybsze niż longbow.

Podobno reflex/deflex łączy to co najlepsze z longbow i refleks-ów, ale nie miałem w ręku niestety.

Do pewnego stopnia Artemis jest łukiem R/D (strzelałem z niego i strzela się bardzo przyjemnie),
ale powiedziano mi, że z racji na bardzo cienkie ramiona,
zachowuje się trochę inaczej niż normalny R/D czy longbow.   
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 05, 2018, 03:13:28 pm »
Mam mendowatą naturę i czasem nie potrafię się powstrzymać o zadania określonego pytania ;P
Odpowiedź na pytanie sama w sobie nie jest łatwa. Ciężko opisać słowami odczucia przy strzelaniu z określonych rodzajów łuków.
-Tradycyjne Angielskie longbowy czy nawet amerykańskie flatbowy z racji, że są z jednego kawałka drewna z bardzo krótką rączką i względnie długimi ramionami pracują bardzo przyjemnie, mają miły cykl naciągania i nawet przy ELBach (English Longbow) o mocy ponad 100 lbs nie czułem tego parcia na palce. Owszem było to czuć ale nie tak mocno jak przy krótkich refleksach o zbliżonej mocy. Niestety ale tradycyjne longbowy o przekroju D nie są zbyt dynamiczne ale komfort strzelania jest bardzo fajny pod warunkiem zastosowania odpowiednio ciężkich strzał, przy lekkich mogą "kopać".
-Modern longbow, czyli nowoczesne longi, takie z refleksami, z głęboką półką, czasem składane w pół a czasem z przykręcanymi ramionami. Tu jest już różnie, zazwyczaj są krótsze od swoich protoplastów, mają większy niepracujący majdan przez co krótsze ramiona muszą nadrobić generowanie i gromadzenie energii co czuć w zupełnie innym jakby cięższym sposobie naciągania łuku. Plusem jest głęboka półka czasem nawet za oś ramion co pozwala korzystać z nie do końca dobranych strzał, nadal są to łuki bardzo wybaczające błędy łucznika i dające dużo frajdy, bardziej dynamiczne i nie wymagają aż tak ciężkich strzał jak typowy long.
-Field (hunting) bow-y, czyli wszelkiego rodzaju łuki w "teren", krótsze, mocno z refleksowane, o dużej dynamice, zwyczajnie eldorado w wyborze długości i mocy, od 44" długości nawet w TD jak się chce i ma kasę można dosłownie wszystko.

W moim odczuciu zasada działania jest prosta im dłuższy łuk tym bardziej łagodny sposób naciągania. Ale że w życiu jest coś za coś to w długim łuku ramiona będą cięższe i przez to stracimy na dynamice strzału.

Nie jestem pewny czy to o takie coś chodziło, jak nie proszę o pytania jak będę potrafił na nie odpowiedzieć postaram się jak tylko umiem.
EDIT
Zapomniałem napisać o krótkich łukach refleksyjnych ale to może innym razem bo jest tego za dużo żeby było w pigułce.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2018, 07:34:27 pm wysłana przez Munin »

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #273 dnia: Grudzień 10, 2018, 10:21:45 am »
Do jakiej kategorii na zawodach 3D zaliczał by się łuk Hoyt Satori?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #274 dnia: Grudzień 10, 2018, 05:14:38 pm »
Poszukaj na FB gościa Kamil Siekier Siekierski i się go zapytaj w jakiej kategorii zdobywa pierwsze miejsca na zawodach ;)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #275 dnia: Grudzień 10, 2018, 09:43:07 pm »
Poszukaj na FB gościa Kamil Siekier Siekierski i się go zapytaj w jakiej kategorii zdobywa pierwsze miejsca na zawodach ;)

Czyli rozumiem, że łuk jest warty polecenia?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #276 dnia: Grudzień 10, 2018, 10:48:25 pm »
Ogólnie jak najbardziej tylko ta cena ;)
Możesz zrobić sobie zestaw 68" czy nawet 70" długi czyli coś a'la klasyk ale field, mocno wybaczający błędy. Wersja EPIC jest bajeczna jak dla mnie, jakbym brał udział w zawodach z parciem na wyniki nie zastanawiałbym się ani chwili, mimo że to niby łucznik strzela ale ten sprzęt ma rzeczywiście jakieś +10 do celności ;)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #277 dnia: Grudzień 10, 2018, 10:51:44 pm »
Ogólnie jak najbardziej tylko ta cena ;)
Możesz zrobić sobie zestaw 68" czy nawet 70" długi czyli coś a'la klasyk ale field, mocno wybaczający błędy. Wersja EPIC jest bajeczna jak dla mnie, jakbym brał udział w zawodach z parciem na wyniki nie zastanawiałbym się ani chwili, mimo że to niby łucznik strzela ale ten sprzęt ma rzeczywiście jakieś +10 do celności ;)

A majdan Alero od Hoyta? I do tego ramiona od Satori? To było by ok?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #278 dnia: Grudzień 12, 2018, 01:37:03 pm »
Legolas,
zdecyduj się na jeden wątek z pytaniami,
będzie łatwiej opanować :)
i dla czytających w przyszłości też.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2018, 01:43:17 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 13, 2019, 11:34:07 pm »
Szukam jakiegoś huntera (one piece) 64" z jeszcze lepszą jakością od "Żubra" Rozbowa. Taki łuk klasy premium ;) Znajdzie się coś na rynku?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 13, 2019, 11:38:08 pm »
Ale w sensie na rynku pierwotnym czy wtórnym wśród forumowiczów?

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 14, 2019, 08:23:00 am »
Ale w sensie na rynku pierwotnym czy wtórnym wśród forumowiczów?
Rynek pierwotny :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 15, 2019, 09:55:20 pm »
https://shop.bearpaw-products.com/WebshopB2C/Henry_Bodnik_Signature_Stick_Break_Down/P-3335/1?Origin=Navigator

Jakieś opinie na temat tego cuda? Warty tych pieniędzy? Miał ktoś przyjemność strzelać z niego?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 15, 2019, 10:05:54 pm »
Półtora tysia euro za angulara bo jest składany, moim zdaniem jest to lekkie przegięcie.
Jakbym miał taką kasę wydawać na łuk poszukałbym czarnej wdowy czy coś z blacktailbows.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 15, 2019, 11:12:33 pm »
Strzelać będzie mniej więcej tak samo jak Quick Stick czy Slick Stick. Z tym, że przy wyborze 62" lub 64" będzie na pewno przyjemniejszy na dłuższych naciągach. Płacisz tutaj nie tyle za jakość łuku, co za produkt "na życzenie".