Autor Wątek: Pierwszy łuk  (Przeczytany 199377 razy)

yokai

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 16, 2014, 05:00:38 pm »
Witaj
Zależy co Cię kręci, Polaris jest łukiem klasycznym (sportowym?) natomiast wschodni będzie łukiem tradycyjnym.
Sprawa zmiany mocy naciągu w łukach klasycznych wiąże się ze zmianą ramion i przy dużych skokach mocy ramion może do tego dojść jeszcze zmiana cięciwy, natomiast jeśli chciał byś w łuku wschodnim mocniejszy naciąg musisz zakupić drugi (kolejny) mocniejszy łuk.
Trochę różnią się też techniki strzelania z tych 2-ch rodzajów łuków bo ich waga jest zdecydowanie różna. Temat rzeka, sam musisz się opowiedzieć za którąś wersją i jej trzymać. Najkorzystniej było by podejść do jakiegoś klubu (sekcji) łuczniczego i tam przetestować wszystkie możliwości oraz nauczyć się podstaw, ma to swoje dobre strony bo trening pod okiem kogoś doświadczonego daje szanse na wyeliminowanie podstawowych błędów postawy ale tez ta nauka kosztuje i czasem półroczny "staż" w klubie kosztuje równowartość znośnego sprzętu i osprzętu typu Polaris i Beman Flash.

Dunedain

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 16, 2014, 05:18:58 pm »
Yokai - dziękuję. Na dłuższa naukę w klubie zapewne nie będę miał czasu (ew. może ze 2 lekcje wezmę... zabiegany jestem zbyt na zorganizowane zajęcia). Docelowo interesują mnie łuki tradycyjne - wschodnie bądź hunter/fieldbow i najbardziej zawody 3d, strzelanie nie tylko na określonych odległościach (choć od czasu do czasu standardowe tarczowe też). Zapewne decyzję będę mógł podjąć dopiero po jakimś czasie, strzelając, oglądając i ewentualnie porównując w praktyce tradycyjne - wschodnie z tzw. hunterami (nie mam zamiaru do nikogo strzelać (przynajmniej przed nadejściem czasów postapokaliptycznych :)), ale istotne jest dla mnie nawiązywanie do pierwotnego przeznaczenia łuku - jako broni do walki i myślistwa. Więc jeszcze pomyślę, czy polaris z opcją wymiany ramion na silniejsze i po dłuuuższym czasie mocny hunter (ew. wschodni) bądź słabszy wschodni 30 lbs i następnie mocny wschodni (hunter).

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 16, 2014, 10:00:25 pm »
Moim zdaniem łuki wschodnie (tak jak wszystkie łuki bez okna) są łukami trudniejszymi w opanowaniu. Początkujący łucznik może mieć problemy z takim łukiem, z prawidłowym doborem strzał itp.

Dunedain

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 17, 2014, 06:46:51 pm »
Rafalpd dziękuję za opinię. Zapewne pozostanę więc przy np. Polarisie na początek.
Pozdrawiam,

cejkok79

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • intuicyjnie
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 23, 2014, 03:02:25 pm »
Ja okolo miesiaca temu kupilem samicka lightening 50#..jestem z niego bardzo zadowolony.jezeli ci zainteresuje cie to zapraszam do watku na stronie  tytul  samick Lightening. chetnie pomoge i odp.na pytania ;)
Samick Lightening 57# 29"

magic

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #215 dnia: Wrzesień 01, 2014, 03:18:53 pm »
A ja mam pytanko , interesują  mnie dwa łuczki jeden to Samick SHT  (phantom) 40# a drugi to Ragim Impala , Impala jest tańszy czy te łuczki są tej samej klasy i czy warto dopłacić do SHT , strzelam na dystansach ok 50 do 70 metrów , rozważam też kupno z drugiej ręki , strzelanie oczywiście rekreacyjne .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2014, 10:06:55 am wysłana przez magic »

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #216 dnia: Wrzesień 18, 2014, 10:45:53 am »
Samick SHT i phantom   są jest nieco lepszę od Ragim Impala , jednak oba sprawują się bardzo podobnie .Jeśli strzelasz rekreacyjnie tym bardziej nie będzie to miało znaczenia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2014, 01:25:58 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #217 dnia: Wrzesień 18, 2014, 12:37:46 pm »
Samick sht a phantom się dużo różnią :)
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #218 dnia: Wrzesień 18, 2014, 01:41:52 pm »
Na pierwszym miejscu stawiałbym phantom póżniej SHT ina końcu Ragim impala    Phantom i Sht z pewnością lepsze wykonaniem od Ragim  Jednak Phantom i Sht posiadają podobną kulturę zachowania.
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

magic

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #219 dnia: Wrzesień 18, 2014, 03:52:29 pm »
 Ja jednak po obejrzeniu wielu łuków , stwierdzam że najlepiej wykonanym i najbardziej uniwersalnym będzie PSE Kingfisher , cena jakość nie do pobicia.

lonei

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #220 dnia: Wrzesień 18, 2014, 05:07:36 pm »
Phantom 62" ma długie ramiona i mały majdan przez co można go dalej ciągnąć 30-32cale ale niema gniazd pod stablilizator celownik kołczan i inne a Sht 60" ma gniazda ale powyżej 28cali twardnieje ponieważ ma duży majdan i krótkie ramiona :)
Samick Phantom 50#
Diana 30#
Nawalny longbow 40#
Bearpaw plain stick 30#

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #221 dnia: Wrzesień 18, 2014, 05:22:59 pm »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Dunedain

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #222 dnia: Wrzesień 27, 2014, 11:43:13 am »
Witam,

Czy moglibyście wskazać, czy samick polaris (ew. Core Flash, SF Optimo Plus) może być przeciągany na ok. 29,5 cm (po mierzeniu taka wyszła mi długość naciągu). Docelowo możliwe, że skierowałbym się do łuków wschodnich, gdzie nie ma najczęściej problemów z taką długością naciągu, ale teraz rozważam inny łuk dla początkującego (niezłe wschodnie są dość drogie, a docelowo chciałbym dojśc do łuku 40, 45 lbs - a po lekturze forum, wiem, że kupno takiego naciagu na 1 łuk nie jest dobrym pomysłem, więc wolałbym nie nabywać dość drogiego wschodniego 30 lbs by za pół roku/rok przesiąść się na 40, 45 lbs - (choć oczywiście przeglądam oferty)).
Pozdrawiam,
Rafał

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #223 dnia: Wrzesień 27, 2014, 12:03:32 pm »
Cześć
Łuki klasyczne a takim jest Samick Polaris, można przeciągać za miarowe 28", ich ramiona są przystosowane do tego. Nie wiem czy ramiona od łuków z górnych półek cenowych też się da ale Polarisa naciągałem na 30" i spokojnie można było dalej.


Wysyłane z HTC za pomocą Tapatalk 2

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2014, 11:02:48 pm wysłana przez Munin »

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #224 dnia: Wrzesień 27, 2014, 09:17:59 pm »
Core Flasch przeciągniesz bez problemu. Sam czasem z niego strzelam gdy chcę odpocząć bo kupiłem go dla córki. Niezła praca ramion, bardzo płynna. Co do wschodnich to krym Bisoka też spoko daje rade.
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#