Autor Wątek: Pierwszy łuk  (Przeczytany 200429 razy)

Ceryni

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Pierwszy łuk :3
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 22, 2009, 06:56:25 am »
a jakie polecacie strzały? Tzn. z czego i jakie lotki? I jaki jest ten "odpowiedni sposób" ściągania cięciwy?

lucznikruda

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk :3
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 22, 2009, 07:34:08 am »
Jeżeli chcesz kupić 40# łuk to odradzam. To nie jest łuk dla początkującego. Będzie Ci sprawiał dużo problemów, a nie mówiąc już o nabitych siniakach na lewej ręce. Przy tak mocnym łuku nie będziesz w stanie nauczyć się prawidłowej techniki.

 łopaki są ściągnięte ze sobą (płaskie plecy to błąd) w lekko ugiętej lewej ręce trzymasz łuk no i mniej więcej strzała ma starczyć od brody do podstawki i wystawać za nią jakieś 1-2 cale.
Łopatki złączone mają być już po oddaniu strzału. Przy strzelaniu z łuku klasycznego nie ugina się lewej ręki.

Ceryni

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Pierwszy łuk :3
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 22, 2009, 12:12:40 pm »
Ale jeśli właśnie nie ugnę lewej ręki trochę to nie dostanę po niej? Dobra... załóżmy, że mam już łuk... Co do tego oprócz odpowiednich strzał?
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2009, 09:37:58 pm wysłana przez Ceryni »

lucznikruda

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk :3
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 23, 2009, 06:34:52 am »
Ale jeśli właśnie nie ugnę lewej ręki trochę to nie dostanę po niej?

Nie jeżeli ją odpowiednio ułożysz. Ważne jest to jak będziesz trzymał łuk i odpowiednie skręcenie łokcia.

Cytuj
Dobra... załóżmy, że mam już łuk... Co do tego oprócz odpowiednich strzał?

Będziesz potrzebował: ochraniacze(na palce, na przedramię i ew. na pierś), kołczan, stabilizator centralny, mata i parę tarcz.

Ceryni

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Pierwszy łuk :3
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 23, 2009, 09:01:05 am »
Rozumiem, a do czego służy ww. Stabilizator centralny?  ???

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk :3
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 23, 2009, 04:29:27 pm »
Lucznikruda- nie strasz kolegi ;)

Gdybyś zechciał drogi Ceryni strzelać po "sportowemu" to faktycznie potrzebowałbyś więcej dodatkowego osprzętu takiego jak np. celownik, stabilizatory, button itp. itd...

Do strzelania tradycyjnego potrzebujesz tak naprawdę oprócz łuku i strzał także ochraniacza na palce (może być nawet zwykła skórzana rękawiczka) i ew. przedramienia-karwasza (jednak nie jest to konieczne-podobnie jak plastron, który bardziej przydaje się kobietom), do tego jakiś kołczan...tarczę możesz zrobić sam-(np.jakiś karton wypełniony szmatami albo pianką montażową)...

...
Łuki z oknami w majdanie umożliwiają strzelanie z zamontowanej na nich podstawki albo z odpowiednio zabezpieczonej półki ...

Strzały mogą być dowolne-ale najtrwalsze i najbardziej powtarzalne są te z włókna węglowego(karbonowe).
Lotki mogą być albo gumoplastikowe albo pierzaste(są dużo lepsze-choć też droższe- od tworzywowych)

Strzelanie tradycyjne jest nie mniej ekscytujące niż klasyczne/sportowe

niestety w Polsce wciąż jeszcze niezbyt popularne

pozdr

lucznikruda

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk :3
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 23, 2009, 05:12:14 pm »
Lucznikruda- nie strasz kolegi ;)

pozdr

Sorry, trochę się zapędziłem  ;D

Ceryni

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Pierwszy łuk :3
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 23, 2009, 11:22:55 pm »
uffff xD To mi cena spadnie o kilkanaście złotych xD (co nie powiem... bardzo mnie cieszy xD) Coś wykombinuję :) Wiem! trochę zmodyfikuję stary ochraniacz na goleń, aby pasował na przedramię :D A i tarczę sobie wymodzę :P (inspirujące filmiki, dzięki N.E.M.O)



Sprawdziłem swój naciąg (na modłę zamiatacza tj. za pomocą kija od miotły :P) i wyniósł on 75cm czyli 29,52''
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 08:42:28 am wysłana przez Ceryni »

Delling

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Łuk
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 23, 2009, 10:31:06 am »

Eregnar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Pierwszy łuk
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 21, 2009, 09:51:46 pm »
Witam!

Otóż mam zamiar zakupić łuk. Strzelać chciałem od zawszę, jednakże teraz dopiero nadarzyła się okazja aby cokolwiek kupić. Mam 14 lat, 174cm wzrostu i 65 kg wagi. Niestety nie mam szansy, aby wziąć udział w jakimś zlocie, zjeździe czy czymś w tym stylu,a nikt ze znajomych/rodziny nie strzela. Szukam łuku, wraz z podstawowym akcesorium(typu rękawiczka, ochraniacz na przedramię, kilka strzał-tarczę sobie sam w internecie znajdę i wydrukuję, a później nalepie na snop siana :s) do 350, max 400 zł. Chodzi mi głównie o łuki klasyczne(? x.X), typu Diana(chociaż nie wiem jak tutaj z jakością), chociaż ewentualnie mógłbym używać jakiś całkowicie sztucznych, ale to w ostateczności. Według sprzedawców, dla mnie, odpowiedni byłby łuk o sile 12-14kg-co o tym sądzicie? Mieszkam niedaleko poznania, i właśnie tam chciałbym swój pierwszy łuk zakupić-znacie może jakieś sklepy w tym mieście? Póki co byłem tylko w sklepie na św. Marcinie.

PS jestem kompletnie zielony w tych sprawach; strzelać myślę, że będę(jeżeli się spodoba) jak tylko pogoda pozwoli, jeżeli średnio to polubię, to myślę, że też trochę czasu się znajdzie.

PS2 domyślam się, iż powiecie, że za te pieniądze tylko się zniechęcę-problem w tym, że nie mogę wydać więcej, bo jestem jeszcze w tych sprawach uzależniony od rodziców, bardzo wrażliwych na punkcie kasy(chociaz osobiście byłbym gotów wydać i 1000+).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2009, 09:56:19 pm wysłana przez Eregnar »

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Pierwszy łuk.(znowu)
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 21, 2009, 10:08:19 pm »
Witam.
Luk Diana -bardzo dobry sprzęt
producent www.centrum-lucznicze.pl - dobra cena ,kupisz wszystko co potrzebujesz
naciąg -14 kg mozebyc

Poznan -ul Graniczna 14 sklep Hobby - drogo

Porownanie cen
producent -205 zl

sklep Sw Marcin -280 zl

zobacz przemysl to jest Twoj wybor
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2009, 10:21:08 pm wysłana przez bodzio »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Eregnar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwszy łuk.(znowu)
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 22, 2009, 06:02:58 pm »
Dzisiaj zacząłem się zastanawiać nad łukiem Samick Polaris. Martwi mnie jednak, że z tego co teraz widziałem, dostępny jest jedynie w wariantach 8kg, i 17 kg. Oba nijak mi nie pasują.
A co wy sądzicie o tym łuku?

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: Pierwszy łuk.(znowu)
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 22, 2009, 06:39:59 pm »
Witam
Jeśli bardziej "tradycyjne" to polecam Dianę Łukbisu tak 12 kg
Dobry, wytrzymały łuk.
Jeśli bardziej "klasycznie" czyli w stronę łucznictwa sportowego ale też w pełni rekreacyjnego to Polaris był by dobrym wyborem.

Pamiętaj, że łuk lub same jego części zawsze możesz sprzedać i kupić kolejny, np. silniejszy.

I postaraj się dobrać odpowiednie strzały :)

pozdr.
Abrat
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

Eregnar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwszy łuk.(znowu)
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:15:03 pm »
Hm, nie zastanawiałem się nad strzałami prawdę mówiąc. Strzała np. do Polarisa różni się czymś od tej dla Diany, czy chodzi tutaj tylko o długość?

Co do łuku, to chyba zdecyduję się jednak na polarisa. Wydaje mi się bardziej uniwersalny, no i możliwość wymiany ramion też może się przydać. Poza tym, raczej łatwiej mi go będzie sprzedać, w razie czego. Dzięki za porady.

Maciekosw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pierwszy łuk.(znowu)
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 02, 2010, 01:09:41 pm »
Wydaje mi sie ,że do Polarisa pasuja strzały EASTON JAZZ.Sam przez jakiś czas strzelałem z podobnego luku (koreana) i używałem tych strzał.