Autor Wątek: Pierwszy łuk  (Przeczytany 199443 razy)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpień 17, 2016, 04:48:17 pm »
Gdzieś na necie oglądałem filmik i gość nie polecał tej firmy podobno pękają łuki. 40# trochę dużo jak to ma być pierwszy łuk tym bardziej, że planujesz łuk składany ramiona zawsze można wymienić na twardsze. Co do strzał jak zadzwonisz do sklepluczniczy.pl na pewno dobiora ci odpowiedni spin i okleja naturalnymi lotkami promień jaki bedziesz chciał
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpień 17, 2016, 11:03:48 pm »
W tej cenie Samick Polaris to klasyczny wybór.

Natomiast kolejny, który przeczytał do połowy wątki - aktualna siła ma niewiele wspólnego z naciąganiem łuku.
Pracują inne mięśnie, szczególnie przy prawidłowym naciąganiu łuku. 40 funtów to około 20kg - jesteś w stanie podnieść taki ciężar w poziomie 50-60-150 razy?

Dla przykładu, wczoraj jedna z naszych zawodniczek po dłuższej przerwie musiała się rozstrzelać - strzeliła 240 razy.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Carmonius

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #257 dnia: Listopad 14, 2016, 11:34:30 am »
Witam,
Planuję zakupić sobie pierwszy łuk i pytanie czy na początek może  być taki zestaw:
http://www.e-luk.pl/zestaw-jandao-silver,3,3880,6554
o konfiguracji 70"36#
Proszę o jakąś opinię z waszej strony.
Niezależnie od zakupu będę sam starał się sobie zrobić łuk właśnie kompletuję warsztat :)

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #258 dnia: Listopad 14, 2016, 12:29:44 pm »
O Jandao są już opinie na forum i jest to łuk ... powiedzmy że jakościowo słaby. Do tego ten zestaw jak wszystkie zestawy RTS (gotowy do strzelania) jest biednie wyposażony w słabe jakościowo komponenty.  Za tę kwotę można upolować Polarisa czy Optimo+ który mimo że używka jest solidniej wykonany z lepszych materiałów. Nie mniej jednak jak kupisz ten zestaw będziesz w stanie zacząć strzelać i stwierdzić czy ta zabawa jest dla Ciebie.

Andr3w

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #259 dnia: Grudzień 12, 2016, 06:34:57 pm »
Mam dylemat i zarazem pytanie. Czy lepiej zainwestować w łuk typu Cartel Fantom z możliwością rozbudowy w późniejszym czasie o akcesoria czy Samick Polaris który chyba(?) takiej rozbudowy nie oferuje. Pierwszy łuk chciałbym kupić na trochę dłuższy okres aby móc rozwijać umiejętności a jak to z wszystkim bywa po jakimś czasie i tak i tak rozbudowuje się "zestaw". Niespecjalnie mi się widzi sprzedawać np Samicka po roku aby nabyć coś lepszego.
Jakieś sugestie?

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #260 dnia: Grudzień 13, 2016, 12:08:24 am »
W większości przypadków ludzie biorą Polarisa bo tani a nie są pewni czy złapią tego bakcyla.
Jak Cię stać to nie ma przeciwwskazań do tego żebyś nie kupił sobie Fantoma. Mimo ze to nadal entry level to różnica między Polarisem a Fantomem jest ogromna.

Rozki92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 16, 2017, 08:00:29 pm »
Witam
Będzie krótko i konkretnie  ;)
Mam 190cm wzrostu.
Jestem zdecydowany na zakup łuku: http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/128,buck-trail-longbow-black-hawk
Zastanawiam się tylko czy nie jest on za krótki?
Serdecznie pozdrawiam

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 16, 2017, 11:51:38 pm »
Poniżej masz przedstawiony łuk który robi Łukasz Nawalny dopasuje długość do ciebie no i jak zamówisz do kwietnia to masz 10 lat gwarancji tylko bedziesz musiał poczekać aż ci zrobi jakieś 4-6 tygodni
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Rozki92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 17, 2017, 12:05:33 am »
Z tego co widziałem na jego stronie najprostszy łuk to koszt 760zł. To trochę za dużo jak dla mnie. A ten który podałem w linku będzie za krotki?

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 17, 2017, 12:36:00 am »
480 zł kosztuje podstawowa wersja wydaje mi się, że powinieneś mieć 70" ale niech się ktoś jeszcze wypowie
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 17, 2017, 08:50:26 am »
Też chciałem Black Hawka kupowac, ale jednak zdecydowałem się na łuk od Łukasza i Tobie radzę to samo  :)
Nie patrz na stronę tylko napisz wiadomość do Łukasza, podstawowa wersja to 480 pln, ale można dogadać się odnośnie materiałów i modyfikacji także każdy znajdzie coś dla siebie  :)
Myślę, że nawet podstawowa wersja łuku od Łukasza będzie lepsza od BH.

Rozki92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 17, 2017, 09:15:33 am »
Rozumiem.  Może się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat łuków od Pana Lukasza? ANGEL, czy masz już ten łuk?

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 17, 2017, 10:20:18 am »
Będe miał w drugiej połowie lutego, jeśli chodzi o łuki Łukasza to są chwalone nawet w Anglii, a to chyba chyba o czymś świadczy w końcu to ojczyzna longbowa  :)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 17, 2017, 04:15:15 pm »
Ja również zamówiłem obecnie termin wykonania jest na marzec. No i pamietaj że jak złożysz zamówienie do kwietnia to dostaniesz w ramach promocji 10 lat gwarancji. Chyba tylko bodnik na niektóre swoje łuki daje dłuższą gwarancje, ale tak już trzeba się liczyć z przynajmniej 1000zl za łuk
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 04, 2018, 05:13:11 pm »
Jaka jest różnica w strzelaniu z longbowa (a właściwie reflex-deflex) od łuku refleksyjnego?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite