Ankieta

Jak celuję do tarczy?

Koncentruję się na punkcie celowniczym na lipku i staram się utrzymać go w środku tarczy.
Koncentruję się na środku tarczy, a punkt celowniczy sam sobie tam krąży.

Autor Wątek: celowanie na 2 sposoby  (Przeczytany 25392 razy)

Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: celowanie na 2 sposoby
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 27, 2015, 06:50:30 pm »
Udalo mi sie wyzbyc nawyku przymykania lewego oka i o dziwo celnosc sie poprawila luk na żółtku nawet nie rwie w dół normalnie bajka.
PSE StingerX 70# 29"

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: celowanie na 2 sposoby
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 01, 2015, 10:22:51 pm »
Strzelać nieświadomie i pracując plecami, a nie palcem da się prawie z każdego spustu nadgarstkowego. Ja tak strzelam, a w każdym razie strzelałem. Być może kiedyś wrócę do łucznictwa i wtedy nagram jakiś filmik, na którym będzie widać, jak to się robi. Za trzy miesiące okaże się, czy będę strzelał w normalnej lidze, czy w niepełnosprawnych i czy w ogóle.
Pozdrawiam.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

GrozaIV

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: celowanie na 2 sposoby
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 13, 2016, 08:48:17 pm »
u mnie zdecydowanie 2:) też dlatego zrezygnowałem z celownika wielopinowego. Patrząc na cel pin robi się nie ostry jak miałem kilka pinów koło siebie nic nie widziałem poz nimi.
sposób 1 próbowałem - jeśli za pinem jest coś żółtego ok, ale jeśli to cel typu 3d to nie bardzo.

dodam jeszcze że celując nigdy plamką pina nie "wjeżdżam" na cel tak by mi go w jakikolwiek sposób zasłonił, jest zawsze niżej tak że górna jego część delikatnie wchodzi w "dychę" i wtedy "bach".  a wy jak "to robicie"?

to co masz za celownik jak nie wielopinowy?

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: celowanie na 2 sposoby
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 18, 2017, 06:36:58 pm »
W bloczkach jestem "żółtodziobem" (raptem z 1000 strzał przez tydzień odkąd go mam i jeszcze nie wszystko poustawiane) ale doświadczenie w tradycyjnym strzelaniu intuicyjnym posiadam i zauważyłem, że im bardziej się skupiam (50 m do tarczy) tym większa szansa na spierniczenie strzału - zazwyczaj jak próbuje dłużej niż 3-5 sekund zgrywać pin z celem "na siłę" to 100% strzał nieudany. Jak na tą chwilę to przy strzale skupiam się  tylko na wypoziomowanie luku, a potem jakoś mi same paluchy strzelają (rezultat wszystkie strzały w okręgu +-10cm.) Tak więc wg mnie porównanie z jazdą samochodem jest jak najbardziej trafne - jak się "same" biegi przełączają to jakoś najpłynniej się jedzie.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3